Yağ yıkımı için hangi program daha uygun?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nothing__ tarafından 26 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nothing__

nothing__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba, boyum 1.83 kilom 79. Kendi fotoğrafımı ek olarak yükledim. Belim 78cm. Amacım kas kaybına uğramadan bel ve karın bölgesindeki yağları yakıp six packleri çıkarmak. Bu için iki program düşündüm sizce hangisi daha uygundur? Parentez içindekiler hareket sayısını ifade ediyor..

Beslenlenme olarak,
    Günde 160 gr protein, 250gr kompleks karbonhidrat(yulaf ve bulgur ile) alıyorum. Yağ, şeker yok.

Suplement olarak,
    Whey, assult ve amino 2700 kullanıyorum. (Amino 2700 bitti şuan gluataim+bcaa desteğine başlayacağım.)
    Yağ yakıcı olarak ise 10 gündür Animal cuts + 3000mg multipower lcarnitine + Universal Arbuterol kullanıyorum.

Şimdi benim yağ yakarken kas kaybına uğramayıp küçülmemen için hangi programı uygulamam daha mantıklı? Saygılar

antre.png
    gog.png

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    2 Programla da kas kaybına ugrağmama şansın sıfır gibi gözüküyor . Hem definisyon yani yağ yakımı yapıp hem de göğüse 8 , omuza 8 bacağa 7 sırta 6 hareket gireceksin hem de kas kaybına uğramak istemiyorum diyeceksin . Ne yazikki böyle bir şey imkansız. Yukarıda yazmış olduğun Whey ve Amino dışındaki supplement bozuntusu ürünlerden fayda görebileceğini de sanmıyorum . Yağ almıyorum diyerek de en büyük hatayı yapıyorsun belki de . Eğer sağlıklı bir definisyon istiyorsan Doğal- Sağlıklı Yağ dan kaçmayacaksın tam tersine belli bir oranda alman diyetini destekleyecektir. Yağ yakımı diyince insanların aklına önce protein oranını artırmak sonra da yağı tamamen kesmek geliyor lakin definisyon bu ikisi ile o kadar alakalı değildir . Eğer sen 250 Gr kompleks karbo almaya devam edersen ve bunu kademeli olarak düşürmezsen ne yapacağın atrenman ne de kullandığın supplementler sana bir şey katmayacaktir . Eğer yağ yakmak istiyorsan aldığın kompleks karbo miktarini kısman gerekir aksi halde yerinde sayarsın ve zamanın da paran da boşa gider . Yukarıdaki program da felaket derecede kötü bir program . Göğüs için Maksimum 4-5 Hareket , Omuz için Maksimum 4 Hareket , Sırt için Maksimum 4-5 hareket , Bacak için Lunge hareketi de dahil olmak üzere toplam 4 hareket , Biceps Triceps 3-4 hareket olacak şekilde bir programın çok daha fazla faydasını görürsün . İnternetten Ketojenik diyetini araştırmanı tavsiye ederim eğer gerçekten karın kaslarını ortaya çıkarmak istiyorsan

3. nothing__

nothing__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle tavsiyeler için teşekkür ederim. Öncelikle yukarıda bir değil iki program ve ben zaten bu iki programdan hangisini seçmem gerektiğini sordum. Sizin cevaplarınızdan bölgeleri birleştirip az hareket yapmam gerektiği sonucunu çıkardım ben. Ayrıca benim amacım definasyon değil sadece bel ve karın bölgesinde incelme sağlamak.

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Yukarıdaki 2 programda da çok fazla hareket vardi ben de ikisini de seçmemen gerektiğini söylemeye çalışmıştım . Bölgesel olarak incelme- yağ yakımı gibi bir şey söz konusu değil yani karnımdaki yağlar giderken bacaklarımdakiler ve sırtımdakiler kalsın diye bir mantık yürümüyor . Yani bel-karın bölgesinden incelmek - yağ yakmak için bütün vücudunun genel olarak yağ oranının düşmesi gerekir ki bunu yapabilmek için de antrenman programlarına değil diyet programlarına ihtiyacin var . Eğer güzel bir diyet uygularsan sana her türlü garantisini verebilirim ki ne karın çalışmana ne kardiyo yapmana gerek kalmaz hatta sadece bölge başına 2şer 3 hareket ile bile mükemmel derecede yağ yakabilirsin . Yağ yaktığın zaman zaten bel-karın bölgesindeki incelmeyi ve karın kaslarını da görürsün

Sayfayı Paylaş