yağ problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve speed12 tarafından 27 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. speed12

speed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi akşamlar ben 3 ay önce başladım başlarken 96 kiloydum şuanda 73 kiloyum sıkı bir rejim ve kardiyo uyguladım haftada 4 kere salona gidiyorum yanlız karın bölgemde yağ birikimi var sarkma gibi duruyor daha fazlada kilo vermem sanırım sağlığım için iyi olmiyacak çünkü diğer bölgelerim baya inceldi nasıl bir program izlemeliyim sizce bu arada boyum 1.79

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  3. speed12

speed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında bel ve mide hareketleride yaptım ama yinede sarkma var ben ayrıntılarıyla anlatayim
    Diet
    Sabah kavaltısı : Sekersiz cay yada nescafe bir paket eti form
    Öğlen Yemeği : Bir kase çorba , yarım porsyon sebze yemeği bir kase yoğurt
    İkindi : Meyve
    Akşam : 100gr tavuk göğüs yada 3-4 köfte çok az pilav bir dilim kepek ekmeği
    Ara : Meyve
    Not yediğim yemekler normal herkesin yedigi yemekler kadar yağ içeriyordu tavuk hariç

Spor Programı
    20dk bisiklet hızlı tempo
    20dk koşu bandı hızlı tempo
    10dk eliptik hızlı tempo
    3*15 bench press
    3*15 sırta çekiş
    3*15 göğüse çekiş
    3*10 omuz press
    3*50 yarım mekik
    3*30 yatarak ayak karna çekiş
    3*25 yatarak ayak yukarı kaldırma
    3*25 crunch
    200 sopa
    hareketlerin isimleri doğru olmaya bilir lütfen mazur görün 2.5 ay boyunca bu programı uyguladım ve 25 kilo verdim şuanda karın bölgemde ve kollarımda biraz sarkmalar var lastik gibi çektikçe uzuyor yardımınıza ihtiyacım var bu gidişle berbat bir vücut yapısına sahip olucam

4. SVT3

SVT3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANKARA
    Selamlar speed12,buradaki ustalar beni mazur görürse 87 kilodan 68 kiloya düşmüş biri olarak birkaç şey söylemek isterim.Bende senin gibi 87den 73'e düştüm ama bel bölgem yağlıydı hala bütün vücut ince olmasına rağmen.3-4 ay diyeti bıraktım sadece düzgün beslendim ve ağırlık çalıştım.Sonra tekrar diyete girip koşu yaptım bir yandan da salonda ağırlığa devam ettim kas kaybı minimum olsun diye.En son 68 kiloya düştüm belde yağ kalmamıştı ama kız gibi inceydim:) Şu an diyeti bıraktım ve kas gelişimine yönelik besleniyorum.Kilom 73 oldu yani 5 kilo aldım ama belim hala 68 kilodaki gibi.Benim tecrübeme göre bi süre vücudu dinlendir sonra karnında yağ kalmayana kadar diyet ve cardio'ya devam.Bu dönem bitince protein ve kompleks karbonhidrat(pirinç,bulgur,makarna) ağırlıklı beslenmeye geç ama basit şeker,beyaz ekmek ve hamur işinden uzak dur ve kepek ekmeği tüket sadece.Merak etme herşey zamanla düzeliyor sadece bu konularla ilgili oku oku oku,sevgiler...

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu sarkmaların ve deformasyonların en büyük sebebi diez inde söylediği gibi çok hızlı kilo verme. Yavaş yavaş kilo verenlerde olmuyor ve yavaş yavaş kilo verildiği zaman daha kalıcı ve sağlıklı oluyor çünkü bünye düşük kalorili beslenmeye adapte olacak zamanı buluyor, kas kaybı daha az oluyor, deri birden gevşemiyor, miğde küçülmeye fırsat buluyor, glikoz toleransı ve insülin salgısı bu duruma adapte oluyor. Bir bakıma SV 3 e katılıyorum yaptığınız diyeti hafifletin, aldığınız kaloriyi özellikle sabah öğününde protein yönünden arttırın, ağırlık çalışmalarına şimdi biraz daha önem verin, ve hedefinizi biraz daha uzun vadeye yöneltin.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Haziran 2007
  6. speed12

speed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşşekürler hepinize dediklerinizi uygulayacagım gittiğim salondakilerin bana yardımcı olabileceklerine pek güvenmiyorum çünkü hocaya mide için ne yapmalıyım diye sorduğumda boşver o kadar olur bende de var dedi... Bir kaç gündür yeni programa başladım daha çok vücut geliştirme ağarlıklı çalışıyorum dietimide yavaş yavaş bırakıyorum ama yinede şeker hamur işi yemiyorum yani aynen dediğin gibi yapıyorum anlaşılan doğru bir program uygulyormuşum peki bu arada kardio çalışıyımmı yoksa ona da mı ara vereyim

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Cardio çalışmanız faydalı olacaktır tabiki çalışabilirsiniz.

8. speed12

speed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki kardiyoyla bodyyi aynı gündemi yapayım yoksa farklı günlerdemi yapıyım birde bana önereceğiniz program nedir

9. SVT3

SVT3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANKARA
    Kardio olarak tempolu yürüyüş veya koşu yağ yakımı için tek ilaç.30 dakikanın altına düşmeden haftada 4 kez koş yanlız bunu diyette olduğun dönemde yap(antreman günlerinde olmasın).Daha önce söylediğim gibi biraz ara ver yağlar dursun 2-3 ay.Biraz dinlen vücut kendine gelsin 2-3 kilo alacaksın fakat aynada kendine bak vücudun değişmeyecek sadece tartıda ağır çıkacaksın sebebi su tutman ve karbonhidrat depolarının dolması.2-3 ay sonra diyete başla düşük karbonhidrat tüket hatta sadece sabah kahvaltıda ve öğlen yemekte daha az olmak üzere tüket akşam ve gün içinde tüketme.Et,süt ürünleri,baklagiller ve sebzelerle beslen.Yağların gittiğini göreceksin yanlız bununla beraber koşu şart.Yağlar gittiğinde biraz hacim olarak küçülmüş olacaksın,önemi yok 1 ayda toparladım ben ve yağlanmadım.Hacim alma dönemide burda forumda yazılan yeni başlayanlar için önerilen diyeti uygulayabilirsin benim yaptığıma çok yakın ve güzel.Bu dönemde ağırlık antremanına ağırlık ver ve bastığın kiloları artır.Zaten daha enerjili ve güçlü olacaksın diyet dönemine göre.Kilo almaya başlayacaksın ve bu kas kilosu olacak,sevgiler...

10. SVT3

SVT3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANKARA
    Buarada salonlarda bende de yağ var falan derler hep,çünkü karın ve bel bölgesi,yağ eritme,kas gelişimiyle alakasız çalışmalar ve diyetler istiyor.Bilmezler,Bana da demişlerdi:)Bizim salonda da kimi arkadaşlar var kollar 45 santim göbek hörgüç gibi:) yüzde kaçı kas acaba o kolların:)Kısacası yağ yakımı için düşük karbonhidrat ve koşu(ağırlık çalışması kas kaybını azaltmak için)Daha sonra ağır kilolarla kısa set sayılarıyla bol protein ve kompleks karbonhidratlarla hacim alma kas artırma,bukadar basit aslında,kolay gelsin.

11. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Şöyle düşün çabuk kas gelişimi kaydeden insanlarda nasıl göğüs bölgelerinde yırtılma oluyorsa çabuk kilo vermenin de bu gibi sakıncaları var işte...
    Ayda 3-4 kilo ideal bir ölçüdür.
    Ancak protein ağırlıklı beslenmediğin gibi besin bile almıyorsun :D
    Zaten şöyle düşün baya bir yıpratıyorsun vücudu anlaşılan birde sen bu vücudu beslemeyerek kas kaybına yol açıyorsun bana göre.
    Hiç yağ yememek de vücut için kötü.
    Bazen vücut öyle şeyler istiyorki...

Bence forumda biraz gez derim yardımı olacaktır sana...

Çözümler 3-4-5 ayda çözülmez uzun vadede çözülecek şeyler bunlar hem gelişim hem bu tarz sorunlar için...

12. i22étt

i22étt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya
    kArdio çAlışAbiliyorsAn çAlış ;)

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    kurallari oku,yazim sekline dikkat et.

14. speed12

speed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar merhaba arkadaşlar yaklaşık1 aydır diyeti bıraktım kardio da yapmıyorum vücudumu biraz dinlendirdim ve bu sürede agarlık çalışması yaptım agarlıklarda kendimce baya bi yol katetdim önceden kaldıramadığım ağarlıklarla şimdi rahatlıkla 3 set çıkarabiliyorum fakat hala vücudum sıkılaşmış değil tabki bunun 1 ayda mümkün olmadığını biliyorum fakat bilmek istediğim doğru yolda olup olmadığım salondaki hocam protein tozu almam gerektiğini söylüyor sizcede bu gereklimi gerçekten sıkılamamı sağlarmı benim hedefim vucudumu sıkılaştırmak ve az da olsa hacim kazanmak ama kesinlikle sıkılaşmam şart şınav çekerken göbeğim aşağıya doğru sarkıyo acele etmiyorum kesinlikle dediğim gibi doğru beslenme programını ve antreman programını bulamya çalışıorum

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Protein tozundan ziyade cla ve l-carnitin kullansan daha iyi olur. Protein tozu kullanmanında bir mahsuru yok tabi.

16. speed12

speed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi kesinlikle daha fazla hacmen küçülmek istemiyorum hatta gelişmek istiyorum şuanki programımda bu yönde zaten eger cla ve l-carnitin kullanırsam küçülme olurmu yada protien tozu kullanırsam fazla kilo alırmıyım ben suanda 71 kiloyum ve 1 sene içinde 80 e çıkmayı düşünüyorum tabi kas kütlesini geliştirerek bu konuda gerçekten çok cahilim kusuruma bakmayın

17. CENTAUR

CENTAUR Guest

Mevsim itibariyle yağ yakımının daha kolay olması, buna karşı kas hacmini artırıp irileşmenin de zor olması dolayısıyla karın bölgendeki deformasyonu da düzeltmen için bir veya iki ay daha yağ yakımına yönelmen, aynı zamanda kas kütleni koruman içinde protein alımına dikkat etmelisin. Protein tozu diyette kullanılır, hacimdede kullanılır fazla kilo aldırmaz.

Bunun yanında dediğin gibi olayı sadece gelişmeye dökmek istiyorsan yine protein kullanmanda sakınca yok, sadece aldığın kaloriyle yaktığın kaloriyi dengelemen, hatta kuvvet ve performans ile gelişimi hızlandırmak için bir miktar fazla kalori alabilirsin. Protein alımını ihmal etmeyip, yağ tutmayı engellemek için sık ve az öğünlerle beslenmende fayda var. Gerçekten hızlı kilo alıp gözle görülür gelişime ulaşmak için biraz yağlanmayı göze almak lazım ama biraz, çünkü sonra telafisi zor oluyor.

18. speed12

speed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum Whey 100% Whey Gold Standart bu protein tuzunu almaya karar verdim galiba en iyisi buyumuş yanlız istanbulda nerden bulabilirim bunu bilen varmı birde biraz pahalı oldugu için 1 ay içerisinde alabilicem alana kadar yapabileceğim başka bişeyler varmı mesela lor peyniri yiyorum etkili olurmu eğer günlük protein ihtiyacımı doğal yollardan karşılarsam yinede wheye ihtiyacım olurmu

Edit: Forum kurallarını oku. Forumu iyice incele, sorunu yanlış başlık altında soruyorsun. Supplemenler başlığını incelemelisin. Şuradan şu ürünü al demek reklama gireceğinden buna cevap veremeyiz.

Yönetim.

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Temmuz 2007

Sayfayı Paylaş