Yağ Orantısızlığı!

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve luluska tarafından 9 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. luluska

luluska Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar. Ben 26 yaşında bir bayanım. Yaklaşık bir aydır kadınlar için olan şu spor salonlarından birine gidiyorum. Haftada 3 gün gitmeye çalışıyorum.

1.66 boyundayım ve 57 kiloyum. Kiloma bakınca normal gibi gözüküyor aslında hatta şu an da şişman değilim. genel olarak da ince bir yapım var zaten ama ben 50-52 kiloya alışık bi insanım ve aldığım tüm kilo orantısız bir şekilde göbek bölgemde toplandı. Çok az da basende.. Bu yüzden çok rahatsızım. Spora başlarken yapılan ölçümlerimde ise yağ oranım yüzde 40 çıktı! Ama benim nette okuduklarıma göre bu oran obezlerin oranı! Sizce de bunda bir orantısızlık yok mu? Ve ne yapmamı önerirsiniz bu yağlardan kurtulmak için?

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yag ölcümünü hastanede yaptırın dediniz oran ve kilonuzla cok alakasız

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    yağ oranınıza internetteki sitelerdende bakabilirsiniz kilo ve bel ölçüsü hesaplama programı ile...

4. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    %40 mı ? o testi yapanların ya matematiği zayıf yada dayak yememişler. şaka bir yana çok sıkıntı yok gibi sanki ama illa ki o 4 5 kiloyu vericem diyorsanız antrenmanlara devam. ve takviye olarakta antrenman esnasında günlük 2 gr c vitamini işinizi kolaylaştıracaktır

5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    dediginiz netteki hesaplamalar gercegi vermiyor

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    erkeklerde 102

bayanlarda bel çevresi 88 cm üzerindeyse sıkıntı var demektir.

ama bana kalırsa erkekte 80-90 arasında

bayandada 60-75 civarı falan olmalı.

eğer 88 cm beliniz varsa bu iyidir.

Kardio çalışmalarına devam edin.

C vitamini alın

Balık yağı takviyesi yapın.

şekerli ve unlu gıdaları terk edin.

rafine edilmemiş tahıl ürünleri tüketin.

erken yatıp erken kalkmaya çalışın.

Son düzenleme: 13 Ocak 2011
    luluska ve dishiwelet bunu beğendi.
  7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    coyote inan artık ne yapacagımı sasırdım bu konuda nerdeyse yapmadıgım sey kalmadı diyebilirim:( ama yaglar bende de yapıstı kaldı 3-4 cm kaldı gitmiyor bel cevrem suan 66 cm
    karbon alımım da az unlu vs yemiyorum zaten protein yüksek alıyorum haftanın 2 günü yogun hiit calısması yapıyorum 3 günüde antrenmanım var antrenman programımda agır offff napcam ben ya :(

8. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Bence o kadar kasmanıza gerek yok malum kış aylarında vücut bir miktar su tutmaya başlar o yüzden bel çevresi beklediğinizden bir miktar daha geniş çıkabilir.Bu sorun havaların bir miktar ısınmasıyla birlikte zaten aktif spor da yapıyorsuz ortadan kalkar bence şuan için cardio ya o kadar yüklenmenize gerek yok amacınız formda kalmak olsun kilo vermek olmasın cardio yu birkaç ay sonra havalar biraz daha ısınınca yapmanızı öneririm.

dishiwelet bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    dishiwelet insulini 3 yada 5 uniteye düşürebilirsen. yağlar okside olmaya başlayacaktir.

insulini düşürmenin yolu karbohidratları oldukça azaltmaktan geçiyor.

ve yağ+proteini arttirmalisin. Bitkisel yağları kullanmamalısın. yemek pişirirken tereyağı, salatalarda ve çiğ sebzelerle zeytin yağını kullan.

Dishiwelet sende su dediğimi bir dene.

Çiğ sebzeleri tüket

Yağ ve proteini doyana kadar al

Günde yarım yada 1 litre kefir iç whey proteinde alabilirsin. Benim tavsiyem kefirden yana. Yağlı ve doygundur. Beynini aydınlatacaktir ve stress diye bir şey kalmayacak.

Düşük şekerli meyveleri ana öğünlerle beraber ye.

Baklagilleri haftada 2 defa ye. Karbohidrat içeriği zengin olanları çok az ye yada hiç yeme.

Tahıl ürünü yemek istersen illaki kabuklu ve rafine edilmemiş olanları seç ve az ye.

haftada 1 defa bir büyük bitter çikolata ye. Mumkunse Lindth yüzde80 kakaolu bulursan al. Pahalıdır ama hilesizdir. içerisinde soya ve diğer katkı malzemeleri yok.

Mutlaka erken uyumaya çalış. En azindan 2 hafta boyunca bu diyete uyarsan ve erken uyursan çok iyi olur.

Bal yiyebilirsin tabiki sabah kalkınca 1 kaşık olabilir. Çok değil.

Bütün adi karbohidratları sofrandan kaldır. Reçelinden Marmetlatina kadar.

Kesinlikle bakkal çakkal market ürünleri kullanma.

Patates Mısır Ekmek Börek Çörek hepsi yasak. Kesinlikle ağzımıza bile sürmeyeceğiz.

Mümkünse bu zaman zarfında ağir antreman yapma.

tekrar yüzünün güleceğinden emin olabilirsin. ve daha mükemmel yağ yakacaksın.

Özellikle şunlar çok önemli.

günde yarım yada bir litre kefir iç

1-4 gram arası balık yağı en iyisi günde bir sabah bir aksam uzeri 1er gram balık yağı almak.

C vitamini gunde 5 grama kadar çıkabilirsin. Eminönünde kilo ile satılıyor. 60 milyon lira kilosu. Askorbik asit.

D vitamini takviyesi yap iu400 Tüp Vİtamin D3

erken uyu ve erken kalk.

2 hafta yapabilirsen tekrar eskisi gibi yağ yakmaya başlayacağına emin olabilirsin.

ayriyetten safran, zerdeçal, çöre otu, ketentohumu silme bir çorba kaşığı günde 2 defa tüket.

Zerdeçal Safran ve Çöre otu çok faydalı.

En önemlisi erken yatıp erken kalkman.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:57 ----------

Vücudumuz neden su tutar? Karbohidratlar ve tuz yüzünden. Özellikle sodyum deri altında sıvı tutar. Bu yüzden Kas definasyonuda azalır.

Glüten içeriği zengin besinlerde suyun tutulmasını sağlıyor.

Eğer vücutta su tutuluyorsa iki şeyden şüphe duyulur.

ya vücuda çok fazla tuz giriyor ve az su içiliyordur.

eğer tuz kesildiğinde ve bol su içildiğinde ödemler gitmiyorsa başka sorunlar vardır.

Kış geldi diye ne kilo alacaz diye bir kural var, nede vücut sıvılarımız ve yağımız artacak diye bir kural var.

Eğer dietinize dikkat ediyorsanız ve hareket ediyorsanız yeterli oranda su içiyor ve az tuzlu besleniyorsanız. Hiç bir değişiklik olmaz.

Mantıken olmamalı.

Son düzenleme: 15 Ocak 2011
    dishiwelet ve luluska bunu beğendi.
  10. luluska

luluska Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap veren herkese çok teşekkür ederim öncelikle. Benim yağ ölçümümü hani şu iki elinle tuttuğun bi alet var onunla ölçtüler ama kesinlikle doğru olduğunu düşünmüyorum, hele ki sizlerin söylediklerinden sonra. bel çevrem de 74 cm. zaten herşey bel çevresinde. Karbonhidratları ve tuzu kesip günde 30 dk kadar koşarsam sizce bi faydasını görürmüyüm? açıkçası bi haftadır spora da gitmiyorum çünkü çok soğudum. Orada çalıştığım aletlerin şu aşamada benim işime yarayacağını düşünmüyorum çünkü forumda epeyce gezindim ve yağ yakmak için kardio çalışmam gerektiğini öğrendim. İlk önce bi süre günde sadece 30-40 dakika tempolu yürüyüş ya da koşu yapıp, yağ oranımı iyice aşağı çektikten sonra salonda çalışsam sizce de daha mantıklı olmaz mı? Çok birşey istemiyorum sadece aldığım 4-5 kiloyu verip eski halime dönmek istiyorum.

dishiwelet bunu beğendi.
  11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet de ben aylardır bunun icin ugrasıyorum::( hala aynı yerdeyim gayet iyi gidiyordu ama aylardır takıldı kaldı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:16 ----------

tuz hic kullanmıyorum ben ıyk sevmemde zaten:) coyote önerilerine bugün baslıyorum artık yeterki yag yakmaya tekrar baslayayım gelismelerden haberdar ederim seni:)

Sayfayı Paylaş