yağ oranım normal mi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve watchers tarafından 5 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. watchers

watchers Guest

konuyu dogru yere mi actım bilmiorm ama neyse.
    yasım 17 kilom 61 boy 1.73 gecende salonda ölçtük yag oranım 6.88 cıktı.bu oran iyi mi yoksa fazla mı .en az kac olmalı bnm boyumda kilomda kişiler için.ayrıca 4 aydır filan body yapıorm.şimdiden tesekkürler.

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Hımm, nasıl ölçtün vücut yağ oranını? Erkekler için %9-11 fit sayılır. Ne kadar düşükse o kadar iyi, ama bu %0 olur anlamına gelmiyor, iç organları korumak için vücutta bulunması gereken zorunlu yağlar var. Bazıları mininum %1.5 olur derken %4.5 diyenlerde var. Eğer %6.88 doğru ise çok yağsızsın demektir. 1.73'e 61 kilo, resmin varsa daha iyi olur.

3. watchers

watchers Guest

bluetooth lu bi telefon bulunca atacam resimleri.hani kosu bantları oluo ya onda ölçtük.şimdi bnm oranım normal yani dogruysa yanlız. yagsız olanın ne gibi avantajları ve dezavantajları oluo.

4. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum senin yağ oranın %6 değildir.Çünkü olsaydı bu soruyu sormana gerek kalmazdı.

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle, bende bunu yazacaktim, bu soruyu sorduğuna göre, seni görmeden bir yorum yapacağım, kas kütlen az olduğu için kilon düşük olduğu halde çok yağsız durmuyorsun.
    Elbette bu bir varsayım, ama dediğimiz gibi, yağ oranın düşük olsa bunu anlaman için kendini çevrenle kıyaslaman yeterli olurdu, bence en kısa zamanda kas kütleni arttırmak için düzenli bir vücut geliştirme programına başla.

6. muro45

muro45 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim de bu konu ile bir sıkıntım var şöyle açıklıyım. 2 aydır bady yapyorum başladığımda zayıf olduğumu hissettiğim için sürekli yedim içtim 2 ayda 68 den 73 kilo ya ulaştım ama göbekle beraber, 2 hafta boyunca sürekli mekik ve karın hareketleri çalışarak göbeği erittim şü anda az bi fazlalık kaldı alt karında. boyum 181 kilo 73 vücüt yağ oranım %5 çıktı alette ölçuldüğümde. 7kg yağ varmıs. kendimi hala zayıf görüyorum göbeksiz kütle artışı yapmam nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum... şimdiden teşekkurler

7. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ölçtüğün miktar vücudundaki yağın yüzdesi değil kg olarak ölçüsü olabilir.

Yani: 61kg vücud ağırlığının 6.8kg'ı yağ olarak ölçülmüştür. Buda %10.5 gibi bir yüzde çıkarır. Kağıtta çıkan yüzde ile kg çok karıştırılır.

Benim düşüncem böyle.

8. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    yüzde 5 de 7 kg nasıl oluyor 73 kiloysan, 100 kiloda zaten 5 kilo yağ olmuş oluyor ki 73 ün yüzde 5 i 3 küsür kilodur.
    ya da ben yanlış biliyorum

Sayfayı Paylaş