Yağ oranım azalamıyor!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MertKorkmaz tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,
    Öncelikle şöyle bir bahsedeyim kendimden 18 yaşındayım 2.5 yıldır vg çalışmaktayım bunun son 1.5 yılı deli gibi ama son 6-8 ayı tutkuyla çalışmaktayım, resimde zaten halimi görüyorsunuz ama benim bir sıkıntım var, yaklaşık 4-5 aydır definasyondayım ilk baştaki halime göre felaket yağ ve su atmış bulunmaktayım damar kas çizgileri hatları önceden hiç yokken şuan oldukça fazla, yalnız ölçümlerimde başta %13.7 dim şimdi %11.7 gösteriyor... GERÇEKTEN BU HALİM %11.7 OLABİLİR Mİ MÜMKÜN MÜ BU? Ben %8 gibi birşey bekliyordum... Spor salonundaki cihaz mı yanlış ölçmekte anlam verememekteyim
    Diyet olarak sabah uyandığımda 1 ölçek whey, 1 saat sonra 100 gr yulaf, 6 yumurta beyazı tarçın muz yemekteyim, vitamin d3 tableti pre-work,amino vesaire vesaire... 600-800 gr arası et ve bunlarla birlikte yeşilikler tüketmekteyim, gece yatmadan önce 200 gr beyaz peynir light yemekteyim spor salonundaki cihazda mı sorun benmi kendimi yanlış görüyorum?

Ekli Dosyalar:

• ccc.jpg
      ccc.jpg
      Dosya Boyutu:
      55,1 KB
      Görüntüleme:
      510
    • image[2].jpg
      image[2].jpg
      Dosya Boyutu:
      55,2 KB
      Görüntüleme:
      438
  2. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Spor salonunda muhtemelen ciplak ayakla ciktigin bir tarti vardir.Bana gore asla net sonuc veremezler cunku prof. Yag olcerler vucudun bircok bolgesine baglanip bolgelerdeki yaga bakip bir oran veriyor.tok gitmen sigara icmem cok su icmen bunun gibi etkilerde degistirebilir anlik sonucu.Acikcasi Ben hic olcturmem yag oranimi.Kendime bakar istedigime bakarim aradaki farka gore diyetimi cardiomu antremanimi ayarlarim :) oranlara degilde gorsele bak derim senin icinde

MertKorkmaz bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Makinenin ne ölçtüğünü bilmesem ben %12 derdim, muhtemeln ölçüm doğru. %8'de daha fazla definisyon görürsün. Muhtemelen kalori miktarını 200 kalori düşürürsen yağ yakımı devam edecektir. Veya kardiyoyu arttırabilirsin.

4. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Gayet iyi ve define gözüküyorsun gerisine takılma.. Bence %10 falan duruyorsun..

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sabahki yulafi ve muzu kaldirirsan yaģ yakimin artacaktir kanaatindeyim . Sabahki düsük insülin seviyeni bozmamaya calis sadece yumurta ve beyaz peynir sabah olabilir. 6 yumurta beyazi iyiymiş valla miden nasil kaldiriyor ben ilk basladigimda gunde 10 yumurta beyazi yerdim simdi 3 tane tam yumurtayi bitirene kadar canim çıkıyor . Azmin cok iyi umarim hedefine ulaşirsin. Günde 3 bardak sade nescafe ve yemeklerine bol acı biber tüket.

6. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen öyle o makina yanlış ölçüyor diyorlar zaten... Standart vücut tipinde ölçtürdüm %11.7 çıktım, Athletic tipinde ölçtürdüm(ki bütün hocalar bunda ölçünüyormuş ve bana bunda ölçünüceksin dediler) %6.7 çıktım, şimdi hastanede kan verdim aç karna falan gittim %7.1 çıktı anlamıyorum hangisi doğru ... :|
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Nisan 2014 ---
    Ama şimdi şöyle düşünelim, benim yaşım 18 ve kilom 74 hani bundan %7 yağı atalım 67 kilo gibi birşey kemikli sulu kas kütlesi, Lazarın veya Jeff türü insanların Winstrol kullanıp kaslarındaki suyu bile minimale çektiğini düşünelim, onların %4-%5 olduğunu düşünelim, ve onlardaki kas hacminin 84 kg gibi birşey olduğunu hesap edelim, ayrıca resimlerindeki shoplar parlaklık arttırılmaları gölgelendirilmeleri unutmayalım, bence benim %10 üstü olmamın mümkünatı yok çünkü bu resimlerim soğuk ışıksız gölgesiz sıradan bir günden resimler

Son düzenleme: 28 Nisan 2014
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu arada beğenmemiş gibi gözükmemişimdir umarım, güzel yağ yakmışsın, tebrikler öncelikle.
    Lazar Angelov gibi adamlara bakarak yağ oranı tahmin etmektense bodybuilding.com'da bodyspace bölümünde arama yaparak seninle aynı boydaki ve yaklaşık kilodaki adamların yağ oranlarını gözden geçirmen daha pratik olur. Tabi orada da yağ oranı yanlış yazan veya güncellenmeyenler varsa da özellikle profesyonel sporcuların yağ oranları isabetli tahminde bulunmanı saplayacaktır. İddialı değilim yani, belki yanılıyorumdur, gerçekten %8 civarısındır. Ama bana %10'un biraz üstündesin gibi geliyor veya %10.
    Çok da sayılara takılmamak gerek aslında. Yağ oranın %12 de olsa %8 de olsa daha fazla yağ yakmak için yapman gereken şey aynı, kalori düşürmek veya kardiyoyu arttırmak.

8. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    En iyi tarti aynadir ;)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

9. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen öyle doğrusu BB dekilere bende bakmıştım tamda sizin dediğiniz gibi aklıma gelip ama oradakilerde %3 yazıp göbeği olan bile var oradan pek bir sonuç çıkaramadım :|

Sayfayı Paylaş