Yağ Oranım ARTIYOR KASLARIM AZALIYOR YARDIM NOLUR !! :'(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kadir- tarafından 4 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Merhabalar !!!
    Arkadaşlar moralim Çok bozuk . 3. ayıma girdim bu gün spor salonuna 3 ay boyuncca hergün gittim (Nadiren ara verdim Cenaze-özel günler vss) ..

İlk ay süperdi. 1.4 kilo kas yapmıştım Çok mutluydum. Yağ oranım %17 den 14 e düşmüşdü ve artık 8-9 a düşürmenin ve Six packlerin hayalini kuruyordum

Ve daha fazla çalışamaya başladım göğüslerim hiç gelişmiyordu. Ama ben Asla pes etmiyordum . (3.5 saat spor salonunda kaldığımı bilirim ve t-shirt ü sıktığımda su damlaları aktığını ) neyse 2. ayım bitmişti. Ve analiz yaptırmaya gittim. Ne çıkıcak neler olcak çok merak ediyordum beni tebrik ediceklerini falan düşünüyordum. Ve bir çıktım ki .. yağ oranım %18 olmuş 2 kilo kas kaybetmişim .. 2 gün odamdan çıkmadım ve pes etmeyi falan düşündüm ama yılmadım. ve gittim 1 aylık daha üye oldum ve bu sefer başarıcam dedim ..

Bu gün 3. ayımda bitti . Verdğim emekler döktüğüm terler karşılığı o kağıt parçasında güzel 3-5 bişey yazsın istedim .Fakat Yağ oranım %20 ve 3 kilo kas kaybını görünce yıkıldım. Her gün yaptığım ;
    40 dakikalık Cardiolar !!!
    1.5 saatlik Ağırlık Antremanlarım !!!
    Sırf Hocam Protein yiceksin dedi diye 1 aydır yemediğim tonbalığı, içmediğim yumurta beyazı,sütler vs.... Kalmadı !!

Yaşım 15 ve Protein Tozu tarzı şeyler kullanmıyorum.BEN NE YAPMALIYIM ÇOK MORALİM BOZUK ...

HİÇ BAŞLAMADAN ÖNCE DEĞERLERİM DAHA İYİMİŞ !!!

1 AYDIR FULL PROTEİNLİ BESİNLER YEMEME RAĞMEN PROTEİN DEĞERİM,SU DEĞERİM HERGÜN SODA İÇMEME RAĞMEN MİNERAL DEĞERİM DÜŞÜK ÇIKTI.

ÜSTADLAR KAFAYI YİCEM NERDE HATA YAPIYORUM BEN. ÇOK ÜZÜLÜYORUM SPORUMU ÇOK SEVİYOR VE BIRAKMAK İSTEMİYORUM BANA NOLUR YARDIM EDİN !!! BİR İNSAN 2 HAFTADA 3 KİLO NASIL YAĞLANABİLİR ?? :( :( :( :'(

Son düzenleme: 4 Eylül 2013
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Allah sabır versin, zor durum.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmen hakkında detaylı bilgi verebilirmisin?

Kadir- bunu beğendi.
  4. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    doxux saol kardeşiM :(

Shaq kardeşim çok iştahlı biriyim hayatım boyunca böyleydim çok ekmem yerim ama anlamadım şey şu mesela 15 sene hiç spor yapmadan haftada 3 gün Fastfood yiyerek yağ oranım %15 yapabilmişim :) peki nasıl oluyorda 3 ay her gün profosyonel bir sporcu gibi çalışıp %5 yağ oranı kazanabildiğim .? :((

Mesela bu gün ki beslenememden bi örnek veriyim sana..

-Sabah 1 tane kaşarlı tost ekmem tam tahıllı bir ekmek ve çok küçük arasında 1 dilim kaşar vardı..

- Öğlen annem yeşil fasülye yapmış yanına yoğurt koydum 2 dilim tam tahıllı ekmekle yedim.

-2 top vanilyalı dondurma yedim öğlen

-Az sonrada(8 gibi ) karpuz kesilcek onu yerim ve 12 gibi de yatarım .

Çok mu anormal ??

5. fafa93

fafa93 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kilonu bilmiyorum ama beslenmen bu şekildeyse bildiğin hiç protein almıyorsun gibi bişey bence.Şunu da bilmeni isterim bence yeteri kadar karnını doyurmuyorsun ve vücutda şöyle bişey vardır eğer aç kalıyorsa yediklerini yağa çevirir ki olası bi durumda kullanmak için.Bence günde 5-6 öğün yemek ye proteine ağırlık ver benim düşüncelerim bunlar

Kadir- bunu beğendi.
  6. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    fafa93 teşekkür ederim demek istediğini anladım .

Bu arada

boy:183

kilo:76

proteinli birşey bulmak zor hocam bana günde 120 gram protein al dedi ama bunu sağlayamıyorum ..Günde maximum 30 gram alabiliyorum . Siz bunu nasıl sağlıyorsunuz günde 20 tane yumurta beyazı yiyebilen veya hergün 1 kilo eti sadece kendi yiyebilcek bütceyeye sahipmisiniz ? Bu arada hızlı cevap verdiğiniz için fafa93,shaq,doxux Teşekkürler arkadaşlar
    Cevaplarınızı bekliyorum Bu protein işini ne yapıcam ben :) :)

7. fafa93

fafa93 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    20 yumurta, 1 kilo et gün içinde yenmesi imkansız gibi bişey heralde karaciğere zarar verir fazlasıyla.Çok zor değil protein almak örnek olarak sabah 3 yumurta (18gr 1-tl),100gr lor peyniri(20gr 0.8 tl)500gr 4 tl ,bi bardak süt , spordan önce pilav makarna tarzı yiyebilirsin , ara öğün ton balığı (28 gr 2.5tl) 2li 5 lira,akşama doğru 100 gr tavuk 28 gr proteinde bunda var 500gr tavukta 4-5 lira arası yani 100 gr 1 lira bile etmiyo sadece öylesine yazdım bunları mesela aralarda çerez yiyebilirsin fazla olmadan yazdıklarım 120 gr protein yapar bu yazdıklarımında birim fiyatı ortalama 5 lira falan ediyo yani 1 günde 5 lira ya bu kadar alabilirsin.çok masraflı değil bence

Kadir- bunu beğendi.
  8. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Senin yaptıkların hatalı ondan böyle olmuş. Bikere 3-4 saat değil 24 saat dursan orda afedersin bi b.k yapamassın. Salonda en fazla 1 saat durucaksın hareketleri uzun değil kısa ama ağır yapıcaksın sen yeni olduğun için ağırda çok yapmaman lazım orta seviye yapsan yeterlidir.spordan önce ve sonra protein alıcaksın en az 25 gr. ve bunun 2 katıda karbo alman şart. yumurta içmek zararlıdır birdaha içme.

Senin yemek programında neredeyse hiç protein yok ne neredeysesi hiç yok salona gidiyorsan kilonun en ama en az 2 katı protein alman lazım günde :D senin bu yaptığınla sende 1 gr kas kalmaz. kas hastası olursun ve onlarda seneler içinde ölüyor :(

Sana önerin yemek programını protein üzerine kur. protein zayıflamayada yardımcı. ikinci ilk 1-1.5 ay sırf kardiyo yap yağ oranını düzelt. daha sonra kardiyosuz body ye başla. daha iyi olur. ama protein alımını düzeltmessen hiç bişey olmaz.

Kadir- bunu beğendi.
  9. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Durumum iyi o konuda sıkıntı yok peki bu programda süreklilik sıkmıyormu yani sizin canınız bir çikolata dondurma veya sabah sucuk -sosis keyfi istemiyormu arkadaşlar :D

Avm ye gittiğinizde Burger King,Mc , KFC bunlar size işkence gelmiyormu bunları sadece benmi yaşıyorum :D

fafa93 hocam peki bu 120 gramı protein tozu ile sağlasam olurmu o besinlere 1 hafta dayansam 2. hafta yine normal şeklime dönerim gibime geliyor . yaşım 15 sıkıntı olurmu daha önce whey protein mi ne aldım 1 kutu fakat ailem kullanma deyip bi sporcuya verdiler gerçekten bu kadar sıkıntı yaparmı ve ben 6ay -1 sene sonra istediğim vucudu yaparsam :D bu kadar ağır çalışmayı bırakır haftada 3 kere giderim mesela protein tozu kullanğım için kas kaybı yaşarmıyım ara verirsem veya programda biraz fites düşürürsem ?? çok soru sordum biliyorum ama acemiyim usta anla benim :) cevap bekliyorum teşekkür ederim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:54 ----------

osmanAlptekin teşekkür ederim bu protein olayını çok sallamıştım bu kadar önemli olduğunu gerçekten bilmiyordum :(

Çok Rocky izledim Yumurta içmeyi ordan görmüştüm onu bırakıyım en iyisi :D

Cardio dan nefret etsemde yapıcam arkadaş bu işi ben ! :D İsmimi unutmayın inşallah 6-7 ay sonra resimlerimi attığımda vay be çocuğa iyiki sölemişim beni dinlemiş diceksiniz :D (inşallah )

10. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim yanlış antreman düzenin var senin. Yeni bir sporcusun ve 3.5 saat kaldım diyosun. Çok fazla antreman yapmak kasları ERİTİR !! 1.5 saati geçmemeli yapacağın spor. Ve beslenme programında gram protein yok, eğer yukarıda yazdığın gibi besleniyorsan. Düzenli uyu,düzenli beslen,düzenli antreman yap. Gerisi gelir zaten ;)

11. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Dediklerinize uyucam Hızlı cevap verip ilgilendiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim :) :)

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Selam. Konuna ilk baktığımda sadece başlık ve merhaba cümlesi vardı, ben de ondan öyle yazıp bıramıştım. Şimdi ayrıntıları verdiğine göre önce içini ferahlatacak bir şey söyleyeyim, avatar resminde gördüğüm şu anki halinse hiç %20 yağ oranında birine benzemiyor, büyük ihtimalle ölçüm sonuçların hatalı. Bu fotoğrafın üstüne epey göbek yaptıysan bilemem ama 183 boyda 76 kiloysan %20 olman zor, daha düşüktür o. 3 kilo kas yakmak da o kadar kolay iş değil, hele yeni başlayan birinde. Orada bir yanlışlık var bence.

Canımız hamburger, sucuk çekmiyor mu sorusuna da bir şeyler söyleyeyim, evet çekiyor ve arada bir yiyorum da. Kontrollü yemekten sorun çıkmaz. Yediğin herşeyin bir kalori değeri var. Günlük kalori hedefini tutturduğun sürece arada bir sevdiğin bir şeyler yemek zarar vermeyi bırak psikolojini düzelttiği için ilerleyen günlerde diyetine daha sadık kalmana yardımcı olur. Ben kendime haftada 1 gün izin veriyorum böyle şeyler için. Tabi ki bu kahvaltıda sucuk, yanında 1 ekmek, öğleyin lahmacun arası kebap, akşama büyük boy pizza anlamına gelmiyor. Abartmadan, normalde yediğinden daha az miktarda olmak kaydıyla arada bir (ama gerçekten arada bir!) kaçamağın sakıncası değil faydası olur. Birçok diyetisyen özellikle tavsiye eder bunu. Spor yapıyoruz diye hayattan zevk almayacak değiliz.

Çiğ yumurtada salmonella riski vardır, ben de arada gaza gelmek için rocky izlerim ama (bayılırım da) yumurtayı pişirmek lazım :)

Protein hakkında gereken herşey söylenmiş zaten. 120 gr'ı protein tozuyla alabilir miyim diye sormuşsun, alabilirsin ama normal yiyeceklerden göreceğin faydayı göremezsin. Protein tozunu ileride 160-170 gr protein aman gerekeceği günlere sakla, 120 gr normal yiyeceklerle rahatça alınır.

Amacın yağ yakmak mı kas yapmak mı tam anlamadım ama yerinde olsam en az 6 ay kadar kas kütlesi elde etmeye çalışırdım. Neden dersen, yağ yakımı kas kütlesi elde etmekten kolaydır ve kas kütlesi arttıkça ileride yağ yakman daha da kolaylaşacaktır çünkü kas diğer dokulardan daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar, daha çok kalori yakmanı sağlar. Seninle aynı kiloda ama kas yoğunluğu daha yüksek birisi yattığı yerden, senin yattığın yerde yakacağın yağdan daha fazlasını yakar. Bunun dışında fazla yağ bağlamadan kas kütleni arttırırsan zaten vücut yağ oranın da düşecektir ve şu anda seni rahatsız eden yağ miktarın gözüne daha az batacaktır. Yeterince kütle kazandığına inandığında aldığın kalorileri düşürüp protein miktarını sabit tutarak yağ yakımına geçersin. Tabi bu tercih meselesi. Önce yağlardan kurtulmak istiyorum dersen senin bileceğin iş. O da olur, olmaz değil, ama bana sorarsan varmak istediğin noktaya daha geç ulaşmana sebep olur.

Antrenman sürenin uzunluğuna da değinilmiş. 40 dak. kardiyo da 1.5 saat ağırlık çalışmak da çok fazla. 20 dakika HIIT tarzı kardio (forumda bunun ne olduğuyla ilgili bilgi var, google'dan da araştırabilirsin) 40 dakikalık sabit hızla yapılan veya düşük yoğunluklu kardiyodan daha etkilidir. Ağırlık çalışman da 1.5 saat sürüyorsa ya gereğinden fazla egzersiz var demektir ya da set aralarını çok uzun tutuyorsun demektir. Set aralarında 1 dakikayı pek geçirmemeye çalış, bilemedin 1.5 dakika.

Kolay gelsin :)

Kadir- bunu beğendi.
  13. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    doxux kafamdaki bütün soru işaretlerini kaldırdın . Çok iyi bir fitness center a gidiyorum analiz aleti falan kaliteli hata olucağını hiç düşünmedim ama olacağını sanmıyorum :( öncelikler cevap için teşekkürler. Sorunumu fark ettim başlığım ve konuyu açarken yazdıklarımın abartı olduğunu anladım :D bu işi 20 yıldır yapan kuzenimi aradım ve bana direk

'Sen kesin hocadan hariç 20 hareket daha eklemişsindir ve antremandan eve geldiğinde 1 bütün ekmeği halamın o güzel yemekleriyle yemişsindir dedi '
    şaşırdım
    Çünkü ÖLE YAPTIM :D

Bana yapmam gereken şeyin cardio yu o senin dediğin HIIT şekline çevirip antremandada hocan ne önerdiyse onu yap dedi.Proteinle ilgili söyledikleri sizinkilerle aynı zaten :))

Bunu yazmamın sebebi başlığı görüp 'AAA BENİ ANLATIYOR' diye girip okuyan olursa bu yazıyı görürde o da benim gibi hatalarını anlar diye yazdım.

Hepinize ayrı ayrı teşşekürler arkadaşlar :))

Kolay Gelsin

Sayfayı Paylaş