Yağ oranımı düşürürken hacim kazandıran beslenme programım

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve kaplumbaga tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. kaplumbaga

kaplumbaga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    İstanbul
    13.00: 2 limon (sıkıyorum ve içine 1 çay kaşığı tarçın atıp içiyorum)
    13.30: 1 muz, 3 kuru kayısı
    14.00: Pekmezli (şekersiz, sütsüz, kremasız) bir fincan kahve
    15.00: 400 gram çiğ köfte (bulgurdan hazırlanmış- acılı)

17.00-17.30: BODY BUILDING ANTRENMANIM (kortizole maruz kalmamak için kısa ve sert bir antrenman)

17.30: 1 litre Kefir (altınkılıç)
    18.00: 400 gram tavuk göğüs eti (ızgara) (ekmeksiz, pilavsız, salatasız)
    20.00: 100 gram fındık içi
    22.00: 5 tam yumurta (haşlıyorum) (ekmeksiz) (sarılarıyla birlikte)
    00.00: 100 gram badem
    02.00: 650 gram Sütaş Light yoğurt ve 4 salatalık (kabuklarıyla birlikte)

LDL seviyem yükselemiyor, çünkü doymamış yağları çok fazla alıyorum ve çok kaliteli fiziksel aktivitelerim var. HDL seviyem çok yüksek.

1-Her gün seks (seks yapmak için zaman ve yer yönünden uygun olmadığım günlerdeyse mutlaka mastürbasyon) yapıyorum.
    2-Her gün yoga yapıyorum.
    3-Her gün en az yarım saat tempolu yürüyüş yapıyorum.
    Bu üç fiziksel aktiviteyi yapmak hem yaşamaktan daha fazla haz almamı sağlıyor hem de kas gelişimime ve bedensel sağlığıma faydalı.

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım sabah kahvaltısı nerde en önemli öğünlerden biri ayrıca bu sana kas olarak hacim değil yağ olarak kazandırmıştır çiğ köfte 400 gr tavuk göğsü 400 gr çok fazla 100 gr badem yağlı besleniyorsun çok bana göre bu kadar kısa sürede kas olarak değil yağ olarak hacimlenmişin

3. kaplumbaga

kaplumbaga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    İstanbul
    İmzamda ölçülerim ve yağ oranımdaki değişiklikler yazıyor. Yağlarımda azalma oldu ve kas olarak hacim kazandım.
    Öğle 12.30'da kalkıyorum. 15.00'e kadar yediklerim benim kahvaltım oluyor.
    Sabah 06.00'da yatıyorum.

4. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    5 tam yumurta yiyosun hergün allah karaciğerine kolaylık versin ayrıca uyandığında protein namına en ufak birşey almıyorsun sonra antremanım sert kortizole maruz kalmıyorum diyorsun 1 öğünde 400 gram ızgara tavuk yiyorsun ki bu yaklaşık olarak 120 gr protein ediyor Ronnie Coleman almaz o kadar proteini 1 öğünde çiğ köfte ilk kez duyuyorumm gene saçma ve hergün mastrubasyon veya sex yapman kesinlikle büyümeni engeller testestorununu dht ye çevırıyorsun onu haftada 1-2 e indirmeni öneririm

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    once forumu oku ve bırazn bılgı edın

beslenem programın samcam sapan bır duzene sahıp oglen 1 de utanıp bırde kas ınsa etmeyımı beklıorsun

bırde sanırım saka yapıyorsun hergun seks ve masturbasyon yapıyorum derken

once beskenme programının ne oldugunu ogren program adı ustunde sbah en gec 10 da baslar ve en gec gece 12 de bıter 2-3 saatte bırde yemek yenır ve mumkunse her ogunde proteın alınır program bole olur

6. kaplumbaga

kaplumbaga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış bilgileriniz var. Cevap vermeyeceğim. Programımdan faydalanmak isteyen faydalanır. Eleştirilerinizle ilgilenmiyorum.

7. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Eleştirilerle ilgilenmiyorsun ama yaptığın diyette bir sürü hatalar var.Ben yine tavsiye vereyim alıp almamak sana kalmış.Ketojenik veya paleo beslenme yapiyorsun sanırım ama birkaç yanlış var.Birincisi ketojenik diyette karbonhidrat 30-40 grami geçmez ama bu programda 400(80gr)gr cig köfte, biraz pekmez,muz ve en kötüsüde akşam yatmadan önce light yogurttan 45 gr karb aliyorsun.

Birde bu yaptığın beslenme 3000 kalorilere yakın kefiri hesaplamadıgım halde kalorisini bilmiyorum.Bunu kas kütlesi inşa etmede kullanabilirsin ama bu diyetle kesinlikle zayıflayamazsın kilo alırsın.

Son olarakta antreman öncesi ögündede protein tüketmek lazım ve bu antreman sonrası protein tüketmek kadar önemli, istersen ingilizce makaleleri araştirabilirsin.Antreman sırasında protein emilimi olması lazım, çünkü kaslara en iyi protein emilimini antreman sırasında yaparsın bunun içinde o sirada midede protein sindirimi olması lazım :).

Sabahları kaslar proteine açlar ve sen bu sabah ögünlerini proteinsiz geçiriyorsun buda çok büyük hata, millet boşunamı kalkar kalkmaz whey proteinlere abanıyor.

Son olarakta hergün masturbasyonla afedersinde testesteronun dibine vurursun.Haftada 2 kez normaldir bunun fazlası testesteronu boşu boşuna düşürür.Forumda buda çok tartışıldı ve buda kas kütlesine kazanmada olumsuz yönde etkiliyor.

Son düzenleme: 10 Ağustos 2011
    Zer0 bunu beğendi.
  8. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Elestirileri sallamıyorsun ustune bir de dahiane programına ovguler yagdırmamızı mı beklıyosun?

sabah 6da yatıyorum diyosun, fazla erken. Bunu gunduz 1o-11 e cekmenı onerırım. Malum buyume hormonu vs gunduz calısıyo.

Tukettıgın Cıgkofte mıktarı az, ozellikle komagene yemenı onerırım icindeki protein adıyamana fark atıyo, bodybuilding.comda bakarsan kullanıcılar kıyaslamada %83 oranında komageneyi secmisler.

aksam yedigin gogusu tek ogunde 6oo grama cıkar, aksi halde gelısım zor.

Sex konusuna gelince kamasutrayı onerırım yagyakımına yardımcı aynı zamanda merkez bolgeyi calıstırdıgı icin hacimi de saglıyo. Masturbasyonda ise zayıf olan elini kullanırsan [genelde sol eldir] bicepsler patlama yapar, damarlı istiyosan [damarlı kol yani] ozel tavsiyemdir

Basarılar dılerım

majorboss35, batt, Zer0 ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  9. kaplumbaga

kaplumbaga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    İstanbul
    Mastürbasyondan çok seks yapıyorum. Ve seks yapmak, benim için vazgeçilmez bir şeydir. Bununla ilgili eleştilerinize cevap vermem. Kas kütlesi oluşturmanın önünde bir engel oluşturduğu kanıtlansa bile, seksi azaltmayı düşünmem. Ben hazcı bir insanım.

Beslenme programım mükemmel sonuç veriyor. Yağ oranım azalmaya devam ediyor. Hacim kazanmaya ve kilo almaya devam ediyorum. 48 günde 6 kilo aldım. Şu an 71 kiloyum. Yağ oranım azaldı ve kas kütlem beklentilerimin ötesinde arttı. Her şey iyi gidiyor. Oluşturduğum beslenme programımı denemek isteyen dener. Olay bundan ibarettir.

Sallayanlara söylüyorum: Kıskançlıkla saldırıyorsunuz, biliyorum ve umurumda değil. İçinizdeki eksiklik hissinin sonuçları bunlar. Anlıyorum. Sallamaya devam edin.

10. kaplumbaga

kaplumbaga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    İstanbul
    71.5 kg oldum. Son günlerde beslenmemi biraz daha güçlendirdim. Kilom ve kas kütlem artınca vücudum daha fazlasına ihtiyaç duymaya başladığından...
    Yeni beslenmem aşağı yukarı şöyle:

Kalkınca: 2 limon (sıkıyorum ve içine 1 çay kaşığı tarçın atıp içiyorum)
    Öğün1: 1 muz, 3 kuru kayısı, 5 Medine hurması
    Öğün2: pekmezli (şekersiz, sütsüz, kremasız) bir fincan kahve
    Öğün3: 400 gram çiğ köfte (bulgurdan hazırlanmış - acılı) (lavaşsız, ekmeksiz)
    Öğün4: 150 gram ton balığı (yağı süzülmüş)

BODY BUILDING ANTRENMANIM (kortizole maruz kalmamak için kısa ve sert bir antrenman: en fazla yarım saat)

Öğün5 1 litre kefir (Altınkılıç marka)
    Öğün6: 100 gram bitter çikolata
    Öğün7: 400 gram tavuk göğüs eti (ızgara) (ekmeksiz, pilavsız, salatasız)
    Öğün8: 100 gram fındık içi
    Öğün9: 5 tam yumurta (haşlıyorum) (ekmeksiz) (sarılarıyla birlikte)
    Öğün10: 100 gram badem içi
    Öğün11: 650 gram Sütaş light yoğurt ve 4 salatalık (kabuklarıyla birlikte)

Bazen uyumadan önce, üç saat sonraya saatimi kuruyorum ve öğün12 olarak "650 gram Sütaş light yoğurt" yiyip tekrar yatıyorum.

11. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    11 öğün biraz fazla değil mi ya:)

12. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    İğrenç bi hayatın,iğrenç bi beslenme,iğrenç bi programın var başarılı olduğunu sanıyorsun ama çok yanılıyorsun.

Zer0 bunu beğendi.
  13. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    Sabah 6da yatıp öğlen 12 kalkıyosan ne yersen ye bişey olmaz senden....

murat2 bunu beğendi.
  14. kaplumbaga

kaplumbaga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    İstanbul
    Seks, yoga, "ses dışa vurum çalışmalarım" yürüyüş ve diğer fiziksel faaliyetlerim öncelikli olarak devam ediyor.
    Vücut geliştirmek, daha sonra gelen bir şey benim için.

15. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    anladım hocam saygılar

omrbrk bunu beğendi.
  16. kaplumbaga

kaplumbaga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    İstanbul
    Artık planlamadan "saydığım öğünler"den yiyorum. Karışık... Yemek olayını fazla disiplinli bir hale getirince hiçbir şeyi yemek istemez oldum. Bir haftadır günde 6-7 öğünle ve canım ne zaman hangi öğünü isterse o şekilde besleniyorum. Tamamıyla doğaçlama bile diyebilirim. Hiç düşünmüyorum, saat kaçta neyi yiyeyim vesaire. Boşverdim. Antrenmanlarım ve gelişimim iyi gidiyor. İyi giderken "şunları şunları da yiyeyim" diye kendimi bu kadar kasmamın bir anlamı olmadığını fark ettim.
    Aptalların aptalca mesajlarınaysa cevap vermeyeceğim. Aptal insanlara hiçbir şeyi anlatamam.
    Bu foruma başka hiçbir mesaj yazmayacağım. Sallayanlar sallamaya devam etsinler.

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    genel olarak "amatör çerçevede" fazla sorun yok gibi...) neticede kendini iyi hissediyorsan ,tabi ki devam edebilirsiniz ...ancak, uyku konusu ciddi...(

ancak, müsabık ,performans sporcusu olma konsuunda "rutin" tabi ki yeterli olamaz...

bu konu daha itina ister..

bu arada "yağ oranının " düştüğünü nerden anlyorsun?...hastane de ölçüm mü yapıyorsunuz...yağ oranı ölçmek biraz karışık mevzudur...

ldl-hdl değerleri. ölçümü yapılıyor mu, yoksa sadece yediklere göre tahmin, yorum mu?..)..

şu değerleri verebilir misiniz?..)

18. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bitter Çikolatayı 250 grama çıkar daha iyi hacim yaparsın.

19. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    dostum bu sporda en ıyı verım calısmak.beslenmek ve DİNLENMEK sen bu duzenle pek ılerı gıdemezsın

20. HiDYA

HiDYA Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    hyr o kadar iddalıysan bi kaç fotoraf koyda bakalım tahu

ysn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş