yağ oranı ve hacim yardımm

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve _Tunc_ tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    2 hafta önce spor salonuna yazıldım yağ oranım 6.8 cıktı ama 56 kg yim kilomu arttırarak yağ oranımı bu düzeyde tutmak istiyorum ama hocam bunun yanlıs olduğunu vücudun biraz yağlanmasının iyi olduğunu söylüyor ama pro fıtness cılara bakıyorum adamlar kilo alırken yağ oranlarını düşürüyolar sizce ne yapmalıyım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Senin yag oranin cok az bi rakam zaten en az yag orani %8-9 olmali %10-12 arasida idealdir . Biraz yaglanarak kas kutleni arttirmaya bak :)

3. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ oranını aynı tutup kas kütlesi olmazmı birkaç bildiğim fıtnesscılar benim yasımda %9 yağ oranıyla 2 yıl sonra %5 yapıp 70 lbs alıyorlar

4. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    70 lbs 2 yılda değil 4 yılda alıolar pardon

5. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Ya bu senin vucut estetik anlayisina kalmis googla yaz erkek yag oranlari diye gorsellere gir orda kac yag oraninda vucudun nasil gozuktugunu gorup kararini verirsin :)

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Alacağın kiloların yarıya yakını yağ olacaktır. Gerçi yeni başlıyorsan belki yarıdan daha azı yağ olacaktır ama hesaplama için yarısı diyelim,kolay olsun. Zaten ilk hızlı gelişme bitince bu orana gelecektir. 56 kiloda 6.8 yağ oranı demek (eğer doğru ölçüldüyse), 3.8 kg yağ kütlesine sahipsin demektir. 60 kiloya çıktığında bunun yarısı yağ, yarısı kas olursa 5.8 kg yağ kütlen olacaktır bu da 9.6 yağ oranı demek olacak. Gördüğün gibi yağ oranı artacaktır. Dediğim gibi başlangıçta bu oran biraz daha kas lehine olabilir ama bir süre sonra yaklaşık bu seviyelere gelecektir. Ayda 2-3 kg alacak şekilde beslenirsen karşına çıkacak sonuç aşağı yukarı bu olur. Daha hızlı kilo alımı gereksiz yağ birikimi, daha yavaş kilo alımı da yavaş kas kazanımı anlamına gelir, en verimli hız bu. Profesyonel fitness modellerinin hiçbiri emin ol ki profesyonel olmadan önce %10'un altında kalmaya falan çalışmamışlardır, bunlar profesyonelliğe geçtikten sonra ilaçların ve profesyonel antrenörlerinin sayesinde olur, bütün hayatlarını her an bir fotoğraf çekimine hazır olarak geçirmek zorundadırlar. Böyle olmayan bizler için %10-15 aralığında bulka girip yağ yakmak eğer hep estetik kalmak istiyorsan en iyi yöntem. Daha aşağısında kalmaya çalışmak gelişmeni yavaşlatır ve emin ol bu yağ oranlarında da hala iyi gözüküyor olacaksın. Boyun kaç bilmiyorum ama 56 kilosun, eğer çok kısa değilsen 75 kilodan önce yağ oranını falan sallama. Şu anda eğer boyun 1.60 falan değilse yeterince kötü gözüküyorsun demektir, yemene bak.

7. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Boyum 1.70 ama kötü durmuyorum [​IMG] yorumlarınız için tesekkürler :)

Sayfayı Paylaş