yağ oranı-karın kasları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve herrkiyak tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. herrkiyak

herrkiyak Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    wien
    arkadaşlar merhaba,

Internette bulunan cinsiyet, agırlık ve bel cevresı kullanılarak hesaplama yapan yag olcumlerınde yag oranım 20% cıkmakta.( 183 boy 89 kılo 94 bel cevresı). Ve bıldıgım kadarıyla 20% gıbı yuksek yag oranında karın kaslarının gorunmesı neredeyse imkansız.çok net olmasada karın kaslarım gorunmeye basladı. Sorum sudur ki; acaba bu ınternettekı yag hesaplama programında mı bır yanlıslık var ?

Ekli Dosyalar:

bodykazm bunu beğendi.
  2. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    Bendede %20 gözüküyor ancak bendekarın kaslarım gözükmüyor en iyisi hastanede yağ oranı ölçtürmek.Özel karın antremanımı çalışıyorsunuz.

3. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    nerden bilsin senin yag oranını bir web sayfası yahu sadece boy kilo ve bel çevresine bakarak tahmin ediyor o kadar sanmıyorum %20 yaglı oldugunu

4. herrkiyak

herrkiyak Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    wien
    öncelikle cevaplarınız icin tesekkur ederım.
    Tabıkıde gercek bır olcum yapılmadan bılınemez ancak burda sızlere sorma amacım görüş almaktı. bılıyorum kı burdakı arkadaslarımız, forumda olsun gittikleri salonda olsun bıcok ınsan goruyorlar ve bakarak asagı yukarı ölçü tahmınınde bulunabılıyorlar..
    Özel bir program değilde agır bır program yapıyorum karın kasları ıcın.haftanın 5 gunu gunde yaklasık olarak 300 mekik cekıyorum ve bunun 100 tanesı 50-70 kg agırlık ile..

5. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Sanırım karın kaslarınızın hacmini iyi geliştirmişsiniz bu bir sebeptir ve 2 sebep daha var. 1. si ışığın altında gözüküyordur, 2. si karın kaslarınızı sıktığınızda gözüküyordur. Karın kasları erkeklerde vücut yağ oranı %8 in altına düştüğünde ışık olmadan, sıkmadan gözükür. Ama yinede karın kaslarınızın hacmini çok güzel geliştirmişsiniz, tebrikler.

6. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    ben gittim yağ oranımı ölçtüreyim dedim bi tartıya çıkardılar elime bi alet verdiler kalp hizasında tut falan ee neymiş yağ oranı %26 çıktı vay be. ne makineymiş elden yağyımı ölçtü- kan analizi tahlil olmadan inanmam gerçek değere eve geldim netten bi siteye kilomu yazdım tak %26 yağ oranı gene yani belli bi endeks var standart ona göre hesaplıyo ama her insana bu olmaz adan 120 kg olur yağ oranı %13 olur yani

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığı konu dışına taşıdım..üye fotoları bölümüne uygun değil..

konuya gelince resimdeki görüntü %20 civarlarında da olabiliyor..şahsen bende öyle..:) yani üstten 2 parça ufaktan görünüyor..

buarada sözü edilen testler vg.ciler için tutmayabiliyor..bence en güzeli bel çevresini baz almak..94 sanki az da olsa fazla gibi geldi..sebebi oblikler olabilir mi acaba..

ayrıca örnek resimler için verdiğim linke bakabilirsiniz..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-oran-na-g-re-t34626.html

8. herrkiyak

herrkiyak Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    wien
    degerli yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım öncelikle.
    Evet fotograflar ısık altında cekıldı onun etksıı buyuk ancak hıc sıkmadım kendımı cekerken.cok tesekkur ederım umarım yag oranımı dusurdugumde daha da guzel olacaktır..
    ben bundan 8 ay once 111 kılo ıken banada o aletlerle yapmıslardı yag oranı tesktı ozaman 33% cıkmıstı ozaman ıcın kılolu oldugumdan ınanmıstım ama suan sizinde dusundugunuz gıbı bır hastaneye gıdıp test yaptırmadan bu tür seylerle malesefkı gecerlılıgıne ınanılır bır sonuc alınamıyor..
    tekrardan zaman ayırıp yaptıgınız yorumlar ıcın tesekkur ederım..

varokav bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş