Yağ oranı hakkında bir soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kasımpaşa34 tarafından 15 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    10 kilogram kas kütlesi yanında 2kilo yağ kütlesi alırsak yağ oranında artış mı olur yoksa azalışmı olur ? (rakamlar sallamasyondur)

2. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    şöyle düşün 90 kilosun vücut yağ oranın %10 o zaman 9 kilo yağ var.8 kilo kas 2 kilo yağ aldın diyelim. 100kilo olursun ve 11 kilo yağ olur o zaman %11 yağ oranı olur göründüğün gibi yağ kütlesi ve yağ oranı arttı arttı ama kas kütleside arttı arttı

3. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    arkadaşım zaten kas yaparken yağlarda artış olucağını sanmıyorum çünkü vücut idman yaparken normalden daha fazla enerji yakıyor. Eğer idman yapmayı bırakırsında veya idmanın çok boşsa sallamasyon olarak yapılmış bir idmansa o zaman yağ alabilirsin ancak. Ki zaten eğer idmanını daha çok yağ yakarak kas geliştirmek olarak ayarlarsan kas kütlesinden bikaç cm ilk önce küçülürken kaslar sıkılaşır ve daha sonrada büyümeye başlar.

4. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ben oranlara çok takılmıyorum zaten daha çok aynada görüntüm önemlide, merak ettim. Hacim yapıyorum zaten havalar sıcak cardio olarak sadece sabahları 2 gün koşu yapıyorum. 25-30dkyı geçmiyor koşu idmanım.

5. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    demir kardesım 11 gundur spor salonuna gıdemıyorum. basket ve yuzerek aradakı acıgı kapamaya calısıorum fakat yedıklerıme dıkkat etmıyorum bıraz boşladım dıyetı ne yapmalıyımbench_Oweightlifterweightliftera32a32a32dumbellllskafa_

Sayfayı Paylaş