Yağ oranı endişesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ibody tarafından 9 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ibody

ibody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. 1.84 boyundayım ve yaklaşık 73-74 kiloyum. Vücut-kitle indeksim normal olduğumu gösterse de zayıf birisiyim. kendimi bildim bileli de böyleydim. en fazla 77-78 kiloları görebildim. O da en düzeli spor yaptığım zamanlarda. Sorun şu ki, kilo alamıyorum. İstemsizce kilo verebiliyorum fakat kilo almayı beceremiyorum. Bazı dönemlerde iştahım artıyor, çok fazla yemek yiyorum fakat kilo alamadığımı görünce yiye yiye yemekten de tiksinir oluyorum, iştahım kapanıyor bu sefer. Geçenlerde eve bi tartı aldım, elektronik. Yağ oranımı %5 gösteriyor. Siz de takdir edersiniz ki %5 yağ oranı normal değil... Yağlıdan falan da kaçınmam yemek yerken. Vücut görünümüm de anormal değil, yağsız olduğumu tahmin edemezsiniz.

Fırsat bulduğum bi zaman diyetisyene gidip ölçüm yaptırmak istiyorum. Ama sizce tartıya güvenmeli miyim? Ve eğer gerçekten %5 yağ oranım varsa artırmak için ne yapabilirim? Bunun sakıncaları ne olabilir?

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    o kıloda %5 bıraz zor tarıya guvenmemk gerek zaten bu ara forumda sureklı paylasıp durdugum bı lınk var prof yag olcumu ole heryerde herkesce yapılamıyor zaten bki normalken ansıl % 5 yag oranın olabılır kı

http://www.doktorsitesi.com/video/vucut-yag-olcumu-nasil-yapilir/1318

eger vucudun lıf lıf degılse yag oranın % 5 degıldır

olsada sorun degıl zaten

Sayfayı Paylaş