Yağ Oranı Düşük- Zayıf, Kaslı Vücut ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Selam arkadaşlar, uzun zamandır aklıma takılan bazı şeyler var. Şimdi mesela bazı aktörler rolleri için vücut yaparlar genelde dövüş filmlerinde olur bu olay. Mesela Brat Pitt(FIGHT CLUB) ve Cam Gigandet(NEVER BACK DOWN). Şimdi bu adamların yaptıkları diyetleri antrenmanları vs araştırınca hep aynı sonuç ortaya çıkıyor. Low Carbo diyeti- Az ağırlık çok tekrar ve kardiyo ağırlıklı bir antrenman... Benim ise merak ettiğim, bu adamlar rolleri için vücut yapıyor. Bu uyguladıkları programlara definasyon programı deniyor. Bu adamların önceden de öyle definasyona girilecek bir kütleleri olduğunu sanmıyorum. Özellikle Cam gigandet'in. Peki o zaman uyguladıkları o low carb diyetleri ve az ağırlık çok tekrar (+kardiyo) antrenmanları mı onları o hale getirdi. Yani hem biraz hacim hem çoğunluk olarak yağ yakımı, sonuçta da böyle çok define ve hafif kaslı estetik bir vücut. Son olarak kimse beni yanlış anlamasın spora yeni başlayıp şöyle olsam yeter(brad pit vücudunu gösterenler) diyenlerden değilim. Bu sporu bir süredir yapıyorum fakat aklıma çok takıldı bu olay. 20-30 tekrarlık ant. lar+ kardiyo + low carb = böyle bir vücut(Daha önceden hafif yağlı ve zayıf bir vücut olduğunu farz ederek). bu konudaki görüşlerinizi merak ettiğimden buraya konuyu açtım. Umarım bazıları tarafından yanlış anlaşılmam.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 17 Ekim 2012
    mma- bunu beğendi.
  2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  3. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
  4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    koymamın nedeni aslında cevaplar forumda mevcut ondandı :)

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  5. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Forumda buna benzer çok konu olduğu bariz gerçek, fakat onu açanların neredeyse hepsi de o bahsettiğim "şu olsam yeter" diyenler :) Ayrıca her kafadan bir ses çıkıyor. Her konuda farklı farklı cevaplar, hiç bu işten iyi anlayan birinin bu konudaki yorumunu görmedim. O nedenle konu açma gereği duydum, yanlış bir şey yaptıysam kusura bakmayın :)

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    böyle bir görüntü için öncelikle deri faktörü çok önemli kılsız tüysüz düzgün bir renkte ve ince bir deri bu iş için önemli gibi görünüyor.hacim olarak çok ufaklar yani üstlerine bir gömlek giyseler normalden farkı kalmaz bu adamların ancak çıplakken birşeyler var.

MetinSarigul ve TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  7. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu konuyu hocayla görüştüm,bulk olmadan nasıl yapayolar bu vücudu diye.İlla ki bulk oluyorlar dedi,bulk olmadan o vücutu yapamazlar dedi sonra sormadım neye dayanarak dediğini.

8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    ''Bu adamların önceden de öyle definasyona girilecek bir kütleleri olduğunu sanmıyorum''

Arkadaşım illa ki oluyorlar böyle bişey yok:) Sen mantık olarak kendin düşün bulk olmadan nasıl define olursun.

Sen 70 kilosun vücut çalışmamışsın sende zaten kas yok. Bulk konusunda çok fazla bilgi kirliliği var bana kalırsa 100 kiloluk şişman adam geliyor ben bulk yapıyorum diyor sen şişmansın yani bulk değil. Bulk bodoslama yağlanmak değildir. Yİne proteinle beraber devam edersin ama karbonhidrat daha ağırlıklı olur. Bulk bu şekilde oluyor. Daha sonra tam tersi karb. azalır protein biraz daha arttırılır tersi olur. Zaten definasyonda iyi çıktıysan bulk dönemini iyi geçirmişsin demektir. Bulk ne kadar kaliteli olursa definasyon o kadar iyi olur:eek:

Örnekte vermiş olduğun aktörlerde yapıyordur emin ol ama bulk süresini kısa tutuyor olabilirler ki vücutlarından belli zaten pek bi olay yok çünkü:) Tabi genetik- ilaç vs. gibi faktörlerde var. Yani sen sonuç olarak bu şekilde istiyorum diyorsan ulaşılması zor bi hedef değil BENCE. Hacı bu arada şunu söyleyeyim sna bu vücutları yolda görse kimse farketmez tişört falan varken:)

Son düzenleme: 20 Ekim 2012
    rockybalboa7 ve TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  9. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Burada bir laf var.

"En hizli sekilde 5 kilo kas eklemis gibi nasil gorunursun? 5kg yag vererek"

TheBlack_D-D_ ve mma- bunu beğendi.
  10. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    brad pit ve Cam Gigandet 'in o filmler de kaç kilo oldugunu bılıyor musunuz ve boyunu ?

konuya gelınce Dasaev mukemmel noktaya basmış. hep derler ya karın kasları yağ oranıyla ılglıdır diye. bu kısılerınde yağ oranı çok düşük doğal olarak hatlar daha belirginleşiyor(sadece karın için demiyorum) tabi ki film öncesi zorlu antrenmanlardan geçiyorlardır

özellıkle göğüs bölgesine falan bakarsan kütle anlamında fazla bir şey yok

11. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim arkadaşlar :)

@mma-

Cam Gigandet filmde boy 1.82 kilo 70 diye biliyorum.

Yani işin özeti diyorsunuz ki, ortada illa ki bulk var. Belli bir süre bulklaştıktan sonra diyet ve bahsi geçen ant sistemiyle bu hale geliniyor.

12. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Kesin bir şey söylemek ıstemıyorum ama eğer hedefın bu vücut tipiyse hazır kış ayındayken bulka girmen senin için avantajlı olur yaza doğru da yağları attın mı tamamdır

diğer türlü yanı kas kutlen azken yağ atmanın bir mantıgı yok sıradan zayıf ınsanlardan hiçbir fark kalmaz :)

13. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bulk dönemi beslenme şekli olarak bir öğün örneği verebilir misin ?

14. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Elestirmek icin soylemiyorum ama spor salonuna giden herkesin cok sismek istemedigi, bir Brad Pitt olmak istedigi bir ulkede gereksiz bir anket olmus :))

15. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    arama butonunu kullan onlarca konu var bulk dönemi beslenme hakkında

Sayfayı Paylaş