Yağ/Kas Oranı Ölçen Tartı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve seyhane tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba,

Bana yağ kas oranı ölçebilen bir tartı önerecek var mı ? BU tartılardan almayı planlıyorum fakat kullanıp memnun kalmış birisinin önerisini dinleyip o tartıyı almayı uygun gördüm.Acaba yağ kas oranı ölçen tartı kullanan birisi varsa bana öneri de bulunabilir mi ?

2. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Fiyatları 100-500 arasında değişebiliyor gittigidiyor hepsiburada gibi sitelerden bulabilirsin.Tanitanın ürünleri güzel fakat profesyonel ve tam bir ölçüm istiyorsan ölçüm merkezleri ve diyetisyenlerde bulunan 1500tl lik ölçüm cihazları var sana tavsiyem bu merkezlere ayda bir gidip ölçüm yaptırman.

3. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Okul vs dolayısıyla bu ayda bir gitme işi genelde pek olmuyor.Fakat fakir terro siparişi verdim 70 liraya.Okuduğum yorumlarda insanlar memnun kaldığını yazmıştı.Denemekten zarar çıkmaz.Öğrendiğim kadarıyla gerçeğe yakın oranlar veriyormuş.Çok az yanılma payı oluyormuş.

4. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ölçme mantığının vücuda elektrik akımı göndererek yapmasıysa doğru çıkabilir fakat yinede en kesin nokta atışı istiyorsan önerim ayda bir kez gitmen.Zaman ayırmaya çalışman.thums:

Birde yağ yüzdeni şu şekilde değerlendirme sen fitness veya bodybuilding üzerine uzmanlaşmış biri değilsin senin %15 olan ölçün mesela vücudunu parçalı gösterebilir.Çünkü o adamların kas kütlesi bizden baya bir fazla.

Yani şöyle düşün atıyorum 80 kg sin 15kg de yağ var vücudunda bu %18 gibi bir oran getiriyor fakat 20kg daha fazla kas kütlen olsaydı

%15 olacaktı bu oran.Dahada ileri seviyeler için düşünelim mesela 130kg lik bir vg ci için yağ yüzdesinin %4 olması ile seninki aynı değil
    o adamın kas kütlesi yüksek olduğundan yağı düşük gözüküyor.

Mesela ben 70kg %13 yağ yüzdesi var
    ben %4 yapsam mesela bunu belkide afrikalı çocuklar gibi gözükürüm

ama 30kg kas koysam bunun üstüne %9 a iner yağ oranım.

Yani bana kalırsa normal bir insan için %10 dan aşağısı risk.thums:

seyhane bunu beğendi.
  5. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz,teşekkür ederim.Benim de amacım %10 un altına düşmek değil zaten.%10 lara düşeyim daha sonra hacim çalışması yapmaya başlıyacağım.Şuan %20 ye yakın bir yağ oranım var gibi geliyor.

6. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranı ölçümü falan tamamen hikaye, makinada yağ oranın %10 çıksa ama vücudun istediğin gibi değilse yağ yakımına devam etmeyecek misin? Önemli olan görüntü mü yoksa bir makinanın sana söylediği %x sayısı mı?

7. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benim %13 olmama rağmen aynaya bakınca hala karın ve kalça bölgelerinde yağ görüyorum.Bu psikolojik bir olay eğer rakamsal değerlere bakmazsak vede takıntılı biriysekki ben öyleyim iskeletora dönmeniz içten bile değil thums:

8. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    en kaliteli ürün olarak tanita diyebiliriz. genelde yarışmacılarında kullandığı güvendiği bir tartı fiyatı 5000 tl den başlıyor çıkıyorda çıkıyor :)) yani 100-200 tl lik tartılar malesef kafasına göre oran çıkardığı için gerçekçi olmaz.

9. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İşte o tartılardan almak yerine bu tartıları bulunduran spor salonları,diyetisyenler,hastaneler vb. yerlerde ölçüm yaptırmak daha mantıklı :D

Supernatural984 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş