YAĞ YAKICILAR VE KİLO VERMEDEKİ DENEYİMLERİM

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ONR tarafından 4 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 1 yıldır yağ yakıcılar ile ilgili araştırmalarda bulunuyorum,birçok bilimsel makaleyi ve analizi okudum ve

2 kür Cla
    3 kür lipotropic factors
    2 kür l-carnitine
    1 kür chromium picolinate
    1 kür chitosan plus

kullandım.Bir nevi kendi kendimin kobayı oldum.Bu arada da 1 yılda sadece 2 ay bodye gidip diyet yapmadan (yalnızca aşırılıkları bırakarak) yaklaşık 20 kilo verdim.
    Değerlendirmelerimi dikkate alanlar için,

CLA-Kilo vermeye ve yağ yakımına en ufacık bir katkısını göremedim.Fakat kan değerlerimde (kötü kolestrol vs) mükemmeli yakaladım.Daha önceden ufak tefek yükseklikler vardı.Diyebilirim ki CLA kalp ve damar sağlığı açısından faydalı,kilo vermek açısından son derece faydasız ve gereksiz bir yağ asitidir.5 üzerinden 2

Lipotropic Factors-Aşırı alkol tüketimi sonucunda aşırı kilo almış ve karaciğer yağlanması sorunuyla karşı karşıya kalmıştım.Lipotropic factors özellikle alkole bağlı kilo problemi çekenler için çok etkili.Özellikle karaciğer çevresindeki yağlanmaları eritiyor.Fakat lipotropic factors ü çok fazla abartmamalısınız.Çünkü doğrudan karaciğere etki ettiği için şakası olmaz.Senede 3-4 kürden fazla kullanmayınız.5 üzerinden 3

L-Carnitine-L-carnitineden gördüğüm faydayı hiçbirşeyden görmedim.Kardiyoya girmezden 30 dk. önce alıyorsun.Placebo etkisi değil,hissedilebilir bir enerji sağlıyor.Nefesini açıyor.Yağları enerjiye çevirdiği için spor esnasında 2-3 saatte yakabileceğin kaloriyi 1 saatte yakabiliyorsun ve de yorulmak bilmiyorsun.20-22 kg. verdim ve bunun 5 kilosunu spora,3-4 kilosunu beslenmeye,7-8 kilosunu l-carnitine e,4-5 kilosunu da diğer yağ yakıcılara borçluyum.Kilo verecek adamın olmazsa olmazı l-carnitinedir.5 üzerinden 4

Chromium Picolanite:Sporun yanı sıra diyete başlayacak olanlar için de chromium picolanite 1 numaralı yardımcıdır.Özellikle makarna,pilav,hamur işleri,tatlılar ve çikolata gibi besinleri sevenler ve iştahlarını kontrol edemeyenler için.Şöyle söyleyebilirim ki chromium picolanite yukarıda saydığım besinler ve benzerlerini yeme istediğinizi %50 azaltabiliyor.Ayrıca açlığa bağlı baş dönmesi ve iştah krizlerini de önleyebiliyor.Sabah ve akşam 1 hap almanız yeterli.Fazlası yarar getirmez.Öyle 3-4 kilo vermek isteyenlerin chromium picolanite e gerekleri yok.Daha çok 1-2 ay diyet yapacaklar için öneriyorum.5 üzerinden 3

Chitosan Plus:Yağları emdiği doğru,fakat bu öylesine düşük miktarlarda ki ayda 500 gram-1 kiloyu geçemez.Ayda 500 gram vermek için kutusuna 60 milyon verecekseniz siz bilirsiniz.5 üzerinden 1

Gördüğünüz gibi hiçbir yağ yakıcıya 5 te 5 vermedim.Çünkü hiçbir yağ yakıcıdan mucize beklemeyin.Herşey sizde bitiyor.Ben yalnızca yasal markaların,yasal ürünlerini kullandım.Yasa dışı bazı ilaçları kullanarak oturduğunuz yerde 10 kilo verebilirsiniz,bu doğrudur.Ama aynı ilaçlar yüzünden kalp krizi,karaciğer yetmezliği ve kanser de yaşayabilirsiniz.Unutmayın!

Bitki çaylarına da değinmek istiyorum.Hiçbir çay yağ yakamaz.Bu mümkün değildir.Fakat düzenli kullanımda vücudunuzdaki su ödemlerinin çözülmesini sağlayarak 1-2 kilo vermenizi ve 3-4 kilo zayıf görünmenizi sağlarlar.Şu 4 bitki çok önemlidir:Mısır püskülü,kiraz sapı,avokado yaprağı ve mate.Aktarlardan bu dördünü bulun ve hergün 3-4 fincan demleyip için.

Kilo vermek dünyanın en zevkli işlerinden biridir.Kim her sabah uyandığında gitgide yakışıklılaştığını görmek istemez ki?

mourndare, ozim ve 307KD bunu beğendi.
  2. UÇURUM

UÇURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KARTUŞ DOLUM
    Yer:
    İSTANBUL
    ben unıvarsal lıkıt lcarnıtın aldım kullanıyorum ant 30 dak once içip baslıyorum ant enrji veriyor harbıden kıp kırmızı oluyorum ant guzel gecıyor evde calısıyorum sence marka nasıl hap ıcemıyorum yedıklerıme dıkkat edıyorum genellıkle pro agırlıklı yıyorum et sut yumurta beyezet lor peynır aklına negelırse ınsallah ıse yarar lcarnıtın yanlız cok pahalı meret sonra cla tavsıye ettıler ama senın yazıyı okuyunca vazgecmek uzereyım lcarnıtıne devam edeyım mı sence boy 168 kılo 75 bıraz göbüş var onuda bır duzlesem süper olacaktı anladın sen :oops:

3. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Sence Ultimate Nutrition L-carnitin mı yoksa likit kullandıgın we onerebılecegın war mı ? Ayrıca bu yaz bende ole bırsey yasadım 22 kılo werdım hergun tartının ustune cıkıodum :) eglencelı bısı...

4. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    En iyi marka size en çok faydası olan markadır.Kullandığınız markalardan memnunsanız değiştirmeyin.Benim kişisel tercihim bütün ürünlerde Solgar'dan yanadır.Solgar beni hiçbir zaman hayalkırıklığına uğratmamıştır.Fakat bahsettiğiniz markalardan ve elde ettiğiniz sonuçlardan memnunsanız değiştirmeyin.
    Uçurum,kanımca CLA'yı boşver.Beslenme programına birazcıkta karbonhidrat eklersen tam süper olacak. :D Dediğim gibi CLA sağlığa faydalı bir yağ asiti fakat zayıflamaya faydası çok az.2 kutu kullandım.CLA yı ancak şöyle tavsiye edebilirim,istediğin kiloya ulaştıktan sonra kilonu korumak amacı ile hergün yemeklerden 1 saat önce CLA alabilirsin.Üstüne bir de 10-15 dk. hızlı yürüyüş yaparsan kolay kolay kilo almazsın.CLA kilo korumak için daha ideal.Beslenme programına günde 1 porsiyon (Yağsız,tuzsuz,sadece haşlayıp üzerine yoğurt dökerek) KEPEKLİ makarnayı eklemelisin.Ben de 104 kilodan 83 kiloya düştüm.Boyum da 1.81.Hedefim 75 ve çok az kaldı.İstediğim vücudu yakalayınca fotoğrafımı koyarım. 8)

5. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bende 1.85 105 kıloydum 83 e dustum ama yag yakıcı kullanmadan :) Bana Solgar L-carnitin likit mı yoksa hap olarak mı tavsıye edersın sence ? Bende 78 e dusmeyı planlıorum..

6. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Solgar'da likit bulunmuyor.Hapını kullanıyorum,çok memnunum.Fakat 5 kilo için hiç başlama bence.Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin.Birazcık daha gayret et 1 ayda atarsın o 5 kiloyu da.

7. UÇURUM

UÇURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KARTUŞ DOLUM
    Yer:
    İSTANBUL
    cvp eyvallah bu arada cok ıyı kılo vermıssın tebrıkler nasıl becerdın zor ıs vallah ben 85 75 dustum ve durdu kılo vermem sırrı bıraz dok ıcınden bıze belkı taktık farkı vardır ;)

8. LanManiaX

LanManiaX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2 gündür GNC nin L-Carnitine nini kullanmaya başladım bakalım faydasını görebilecekmiyim gerçi kilom 83 aşırı bi kilom yok ama azcık bel bölgemdeki yağlar için kullanmaya karar verdim.

9. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Lif alımını arttır.Otacı'nın Otacı Plus diye bir karışımı var.Suyla karıştırıp günde 2 poşet içiyorsun.1 kutusunda 30 tane var.Migroslarda bulabilirsin.15 günlük bir lif kürüne gir.Diyeti,sporu da sürdür.15 günde 2-3 kilo daha attarsın kanımca.

10. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    onr tebrikler başarılarının devamını diliyorum istediğin vücuda kavuşur emeğinin karşılığını tam olarak alırsın inş. Ürünün fiyatını biliyormusun.

11. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettiğim ürün 7 ytl.%90'ı liflerden (elma,mısır,buğday),%10'u da vitaminlerden (b1,b2,b3) ve vanilyadan oluşuyor.Uçurum arkadaşımız karbonhidrat alımındaki eksikliğine bağlı muazzam bir lif eksikliğine sahip.Bu yüzden kilo vermesi aynı yerde takılıp kaldı ve durdu.

12. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada teşekkürler veyron.Ben de yalnızca bildiklerimi ve yaşadıklarımı paylaşmaya çalışıyorum.Yoksa bu konularda atıp tutabilecek bir uzman değilim.Haddimi aşmak istemem.Sadece sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum.Zaten kurbanda etlere dayanamadım 3 kilo almışım.Bugün farkettim.2 haftaya telafi ederim diye umuyorum. :)

13. UÇURUM

UÇURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KARTUŞ DOLUM
    Yer:
    İSTANBUL
    onr ılgın ıcın herkez adına tskur korbo alımı derken ekmek yememeye calısıyom ama makarna pılav yıyom yeterlımı acaba lıf olayı hemen eczaneden almaya gıdıyom bakalım ıyı gelcekmı kurbanda etler
    sagolsun dayanamadım bende pro ıcın yedık tabı yagıda aldı vct onerıler ıcın saol devamı gelsın lütfen fazla oldu ama sorryy :oops:

14. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Valla bılemıcem ama alcam solgar 1 tna 50lık yeter galıba her antremandan 30 dkk once alsam ıı ama benım bı sorunum war Cardıodan evvel 1.20 dkk fln body yapıorum sızce ne zmn almam gerekır ? Bodyden evvel mı once mı ? 45 dkk kosum war sonra.. :p

15. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Bodye başlamazdan 5-10 dk. önce al bence.

16. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Makarna'da,ekmekte ve pirinçte lif yok denilecek kadar azdır.
    Tam buğday (yoksa kepekli) makarnada,tam buğday (yoksa kepekli) ekmekte ve esmer pirinçte de lif çok denilecek kadar zengindir.Üstelik kalorileri de çok düşüktür.
    Günde 1 elma yemeye de gayret göster.

17. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Saol ONR. Ins yag oranımı dusurcem subat sonuna kadar. Sonra allah nasıp ederse guzel mı guzel resımlerımı yerlestırcem :p

18. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Birşey değil dostum.Ben de hedef büyüttüm.Eskiden tek istediğim şişkoluktan kurtulmaktı.Çok şükür kurtuldum.Şimdiyse tek istediğim gerçekten düzgün bir vücut.Düzgün dediğim bodyci vücudu değil kesinlikle.Anlamışsınızdır ne demek istediğimi.O hedefime de nisan-mayıs gibi ulaşabileceğimi düşünüyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

19. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gnc konusunda ne düşünüyorsunuz l-carnitinesi çok faydalı değil demişlerdi birde diğer markaları nereden temin edebilirim ankarada oturuyorum

20. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Solgar'dan şaşma..
    Ankara'da 2 eczaneden 1'inde muhakkak bulursun Solgar'ı...

Sayfayı Paylaş