Yıllardır hata mı yapıyormuşum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alican12 tarafından 22 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sürekli araştırma yapmama rağmen yıllardır daha geçenlerde bir konu gördüm..BİR ÖĞÜNDE ALINMASI GEREKEN PROTEİN...

bu zamana kadar hep gün içinde az protein alıp akşam eve gidince 500-600 gram( bazı durumlarda daha da fazla) yerdim..ben şimdi yaklaşık 100 gram protein almam gerekirken 30-40 gr mı almış oldum hep..sanırım bu yüzden vücudum hep yağlı...:mad::mad::mad:

2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    biraz daha açabilirsen belki yardımım dokunur..

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Aldığın proteini gün içine bölerek kaslarını sürekli beslemen en doğru olanıdır. Yani yıllardır bir hatan varmış diyebiliriz. Olsun zararın neresinden dönersen kârdır :)

Danny Boy bunu beğendi.
  4. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    2 - 3 saat içerisinde bir öğünde vücudun işleyebileceği max protein miktarı 30 dur hatta ben 20 olarak hesaplarım ecto bir yapıya sahip olduğum için prof sporcuların bile 40 ın üzerine çıkmaz bu beslenme düzenini bu şekilde dağıtman lazım boşuna beslenme çok önemli diye bas bas bağırmıyor millet bu spor tamamen beslenmeye dayalı bir spor programın hiç önemi yok kaslarını bir şekilde uyarman yeterli over training e kaçmamak kaydı ile vücudunu deneyebilirsin sana nasıl tepki vereceğini görürsün zaten zamanla. Yani millet sürekli program derdinde yok 6 tekrarmı yapsam yok 15 yapsam definemi olurum 12 den yukarısı yapan hacim alamaz gibi saçma fikirler dolanır durur etraflarda Arnold Mr.Eu olana kadar sürekli 20 25 tekrarlı temel hareketlere en az 6 şar set girerek çalışırmış yani hacim alınabiliyormuymuş alınıyormuş ama gel görki bu devirde kimseye inandıramazsın:) Neyse konuyu çok dağıttım günlük alman gereken proteini öyle bir seferde oturup yemeye kalkarsan hemde akşam yatmaya yakın saatlerde bir kısmı tuvalete gider bir kısmıda yağ olarak depolanır gün içerisine dağıtman lazım uyumadan 4 saat öncesinde ise protein ve karbonhidrat alımının kesilmesi lazım benim görüşlerime göre sadece sebze falan yiyebilirsin eğer yağlanmak istemiyorsan örneğin her 3 saatte bir 150 gr tavuk göğsü yersin yada konserve balık yiyebilirsin azar azar alınan proteinin faydasını çok görürsün sadece yağlanma açısından değil kaslanma açısından da vücudu sürekli beslemiş olursun

Sayfayı Paylaş