Yüzme ve Fitness

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mhmet.avci tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mhmet.avci

mhmet.avci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhabalar ;

1 yıldır zevk aldıgım için ve birazda yag yakmak için kick box yapıorm.Kick box antremanlarımı yaptıgım salondan ayrıldım ve başka bi salona geçtim. Salon olimpik havuzlu felan baya güzel bi salon. Bana Yüzme ve Cardio agırlıklı program yapmamda yardımcı olabilcek abilerimden ve arkdşlrmdan yardımlar bekliorm. Şimdiden teşekkürler

Boy:187 cm
    Kilo: 85

2. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Karadeniz bölge takımında 3 yıl bulundum. Cardio hakkında fazla bilgim yok ama yüzme hakkında şunları söyleyebilirim.

Isınma hareketleri yap..

İlk başta dinçlik ve dayanıklıklık için

Nefes tutma : Başın vücut pozisyonuna dönmesinden sonra, kol suya girinceye kadar ve kolun "kayma" evresi bitinceye kadar nefes tutulur.

Nefes alma : Yüzün yarısı sudan çıktığı anda nefes alınır ve hareket tekrarlanır. (20 tekrar)

Daha sonra yüzme hareketlerine başla.. Örneğin; Karşıdan karşıya klasik stil git,gel. (5 tekrar)
    Ters git gel(5 tekrar)
    Kurbağalama git gel(5 tekrar)
    Kelebek stili (2 tekrar)
    Daha sonrada serbest stil 200 metre..

Belki sana ağır gelebilir veya zamani olarak sorun olabilir. Sen bu hareketleri azaltarak yapabilirsin.

mhmet.avci bunu beğendi.
  3. mhmet.avci

mhmet.avci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşşkür butonunu kullandım despo götün göğe erdimi mesajlarımı siliosn ?

Sayfayı Paylaş