Yüzerek zayıflama için beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Harnos tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Harnos

Harnos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,forumunuza yeni geldim,bilgi almak istediğim bir konu var.

Benim bu yaz bel fıtığı olduğum ortaya çıktı ve zayıflamam da gerekiyor.Şu an için elimdeki tek seçenek okulun yüzme havuzu.Haftanın 6 günü,günde 1,5 saat yüzme imkanım var.Zayıflayabilmek için nasıl bir beslenme uygulamalıyım?

2. Burak53

Burak53 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Öncelikle yüzme, en sağlıklı sporlardan biridir. 1.5 sene lisanslı yüzücülük yaptım. Vücuttaki tüm kas bölgelerini çalıştırırsın, yağ yakmak ve fit kalmak için mükemmel bir spordur. Ciddi kondisyon ve teknik ister.

Bir yüzücünün antrenmanda harcadığı kalori 1000-1200 arasıdır. Tabi ki bu antrenmanın sertliğine göre değişir.

Antrenmandan önce basit şeker alınması, antrenmanın performansını doğrudan etkiler, bunun yanında antrenman sonrası yenilecek bir - iki adet elma vücudun karbonhidrat gereksinimi karşılayacaktır.

Bunun haricinde protein ve yağ oranları gerekli miktarda almalısın. Bununla ilgili bir çok makale ve konu mevcut forumda.

Beslenme konusunda eklemek istediğim son şey, ara öğünlerde 9-10 adet fındık ceviz falan yenilebilir. Sabah uyandığında mutlaka kahvaltında karbonhidrat ve protein yüksek miktarda olsun.

Bunun haricinde yüzme sporu ile ilgili eklemek istediğim bir kaç şey var;

Bu sporda kondisyon çok önemlidir. Antrenmandan önce buz gibi soğuk suyun altına girmek nefesini açacağından dolayı, antrenman performansına direk katkısı olacaktır. Bu çok önemli bir noktadır. Ve ayrıca ısınma, kasları gerdirme de oldukça önemli bir spordur.

Sağlıklı bir yüzme antrenmanı ortalama 1 saat civarında sürmektedir.

Harnos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş