Yüzerek göbek sorunundan kurtulanabilir mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve by_scorpion tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. by_scorpion

by_scorpion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle böyle güzel bi forumda bulunmaktan mutluyum ve tecrübeli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

arkadaşlar ben 18 yaşında 180 cm boyunda bi gencim. benim sorunum şu, kilom kışın 93 kg dı. fakat şuan 80 kg.yaklaşık 5-6 ayda 13 kilo verdim.bunu vermemin en büyük sebebide yemek saatlerimdir.çünkü ben önceden kahvaltı yapmazdım öğlen 12-1 arası kahvaltı gibi yapardım. sonra gece 22,00 gibi yemek yer yatardım.tabi ki bu şekilde olunca kilo kaçınılmaz oldu benim için. en başta yemek saatlerimi düzellttim ve bu sayede 13 kg verdim. ama en büyük sıkıntım 80 kiloda takılıp kalmam. 13 kg verdim fakat sanki hiç kilo vermemişim aynı kışın ki halimdeymişimi gibi göbeğim acayip sarkımıiş bir şekilde.bu göbek sorununu nasıl çözebilirim.ne tür aralıklarla egzersizler yaparak öncelikle göbeğimi eritebilirim ve şekillendirebilirim.bu egzersizleri evde yapacağım fakat şimdilik kışın iyi bir spor salonuna gideceğim şuan için işlerin yoğunluğundan evde çalışmam lazım..! evimizde havuzda var sabah erkenden yüzsem bana faydası olur mu ? göbek eritme yönünden ? 80 kilodan 65-70 kiloya nasıl düşebilirim ?? ben aşırı bi şekilde kaslı bi insan olmak istemiyorum halterci olamyacağım sonuçta :) plaj vücudu dedikleri şekilde fit görünümlü olması yeter omuzlarım zaten geniş yapılıyımda fakat göbek sorunum büyük özellikle oturunca çok sarkıyor :( buda beni üzüyor özellikle kız arkadaş olaylarında :( bana yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkkür ederim.herkese iyi günler. ;)

2. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme yağ yakmak için çok iyi bir spordur üstelik sakatlanma terleme gibi problemlerde yaşamazsınız. Özellikle sabah bir bardak su içtikten sonra hiçbişey yemeden yüzerseniz en büyük verimi alırsınız. Tabi ki yüzme nin yanında kara sporları da yaparsanız tadından yenmez :) ( koşu, ağırlık vs. )

3. by_scorpion

by_scorpion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim cevabınız için keşke herkes sizin gibi bildiklerini paylaşsa...

4. by_scorpion

by_scorpion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    neden cevap verilmediğini anlamıyorum :S :(

5. by_scorpion

by_scorpion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lütfenn ayrıntılı bilgi veriniz bu işte yeniyim ve göbek sorunumdan kurtulmak istiyorum lütfen arkadaşlar yardım......

6. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    sabahları yüzmeye devam et sonra mekik şınav çek kendi vucut ağırlıgınla çalış imkanın varsa barfikste çek.akşamları yemekten 2saat sonra koş yada yine yüz.yemene dikkat etmen gerektiğini biliyorsun zaten ben 7den sonra yemek yemiyorum yani akşam yemeğini 7ye çek ondan sonra acıkırsan hafif şeyler tüket salatalık domates gibi sebze salata tarzı takılabilirsin

by_scorpion bunu beğendi.
  7. SpEeDy!

SpEeDy! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yüzmeyi aç karınla yapmanı tavsiye etmiyorum, bir arkadaşımız sadece su içip yapmanı tavsiye etmiş ancak yüzmeye gitmeden en az 1-1.5 saat önce kahvaltı bazında bir şeyler yersen iyi edersin.

8. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    http://kaanlazayiflama.blogcu.com/kardiyo-egzersizler/4015232

şurayı bi okumanızı tavsiye ederim ama yine de kayda değer bi kas kütleniz varsa sabah yapılan kardiyo kas yıkımına sebep olur ama soruyu soran arkadaş göbeği eritmek istiyor sabah aç karnına yapması en iyisi bence

Sayfayı Paylaş