yüzdeki yağları nasıl yakabilirim

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve caporedattore tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. caporedattore

caporedattore Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba ben 1.85 boyunda ve 67 kiloyum 2-3 ay öncesine kadar 56-57 civarındaydım hiç araştırma yapmadan yemeye ve spor yapmaya başladım sanırım yanlış yapmışım göbeğim yok vücudum normal görünüyor ama yüzümün halinden hiç memnun değilim çok genişledi. bu konuda ne yapabilirim bu aralar yağlı yiyeceklerden ve abur cuburdan uzak duruyorum ama fazla faydası olmadı . forumda araştırma yaptım ama istediğim bilgilere ulaşamadım yardım ederseniz sevinirim.

2. anil529

anil529 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bölgesel zayıflama diye bişey zaten olmazken vucudun normal kalıp yuzun zayıflaması gibi bişey zaten olamaz
    yani bunun çözümü güzel beslenme ve spora devamdır yani başka türlü bişey mümkün değil
    ağzını ve gözlerini 1000 kere aralıklarla aç kapa belki yüzden kalori yakarsın diye bişey olmaz heralde?

3. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Anıl bu konuda okuduğum en doğru yorumu yapmış, karın yağlarını eritmek için yüzlerce mekik çeken insan tanıyorum lakin işe yaramayıp umutsuzluğa düşmeleride pek gecikmiyor.Aynı örnek yüz yağları,kol yağları içinde geçerli tabi ki.. Ağır antremanlar çalıştığımız bölgedeki kasları geliştirir,fakat o bölgeyi kaplayan yağ tabakamız fazlaysa,istedğimiz kadar kas yapalım estetik bir görüntü elde edemeyiz. Yağ yakma antremanları yani cardio, bütün vücudumuzdan yağ yakmayı sağlar,yani bölgesel zayıflama estetik müdahalelerin dışında mümkün değildir. Gıdımızın gitmesini istiyorusak,kol yağlarımızda yanacak,karındaki yağlarımız ve bacaktakilerde yanacak.. Sıra nezaman yüz bölgesine gelir,buna bünye karar verir ki her bünye farklıdır.Ben şukadar cardio yaptım işe yaradı diyen bir kimseyke bünyen aynı olmadığndan, kendine konsantre olman,vakit harcaman ve dietine dikkat etmen hedefine ulaşmanı sağlayacak faktörlerdir.

4. caporedattore

caporedattore Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sorun çözüldü başlığı açtığım günden beri spor yapıyorum 1 gün cardiyo 1 gün ağırlık şeklinde forumdanda bir beslenme programı ayarladım ağırlığıma göre aynı zamanda alkole ara verdim 2 haftadır gözümün önünde duran cips paketinide açmamayı başardım:) kilom hiç değişmedi ama karın bölgemdede ufak bir değişim olduğunu hissedebiliyorum belki de psikolojiktir ama yükdeki düzelme kesinlikle psikolojik değil etrafımdakilerde fark etti :) artık kas şeklinde kilo almak için foruma gireceğim sanırım.

5. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    185-67 kiloya göre yüzüne yağ eklememişindir. Bunu abartı görme bence. Yüzümüze öyle tahmin ettiğimiz gibi yağ eklemeyiz. Genelde bu sudur. Sıvılar zamanla kayıp olur. Birde bölgesel zayıflama yok. Yüzünde yağda olsa eritemezsin. Vücudundan yağ azaldıkça yüzünden de azalmaya başlar. Bence sende büyük sorun yok bunu kafaya takma.

6. globalraver

globalraver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunun için tabi ki bi yolu var ama çok sağlıksız önceden söyleyim:) çok hızlı kilo vermeye çalışırken dehidrasyona da uğramışsan sanki çok zayıflamışsın gibi yüzün çökecektir.benim bi arkadaşımın başına geldi aynı olay.henüz kilolarını pek vermemiş olmasına rağmen dengesiz saçma salak bi şok diyet yüzünden çocuğun suratı gırtlağı çöktü sebebi de basit. tabi ki dehidrasyon.çok düşük kalorili bi diyetle bunu başarabilirsin yüzünü çökertebilirsin ama çok sağlıksız bişey onu belirteyim:)

7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    hayatında hic kilolu olmusmuydun önceden?
    bunu sunun icin soruyorum cünkü önceden kiloluydumda yüzüme vurmamıstı simdi yanlıs beslendim ondan yüzüme vuruyo gibi bi ifade anlasılıyo yazdığından
    belki senin yapın bu
    kilo aldığın zaman ilk yüzüne vuruyo bazısının popoya kalcaya bele mideye değişkenlik göstererek herkeste bi bölgeye vurur ilk etapta kilo
    böyle bi durum ama zamanşla oturduğu zaman kilon yağ kas oranını ayarladığında düzelecektir diye düsünüyorum
    artı yazdığın kilo cok düsük bi kilo öyle ablak bi surat yapacağını sanmam
    biraz sen kuruntu ediyo olabilirsin

8. caporedattore

caporedattore Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    pashacan aynı sorun olduğu için yine aynı başlığa geldim önceden kilolu olmamıştım şu anda ulaştığım en yüksek kilodayım 70 kiloyum göbekte herhangi bir şişlik yok ama yanaklarım şişkin duruyor acaba yağ yakımı olunca yüzüm incelirmi yani eski kilomdaki halime dönebilirmiyim

Sayfayı Paylaş