yüz şişmanlığı

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve superlord tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    istersen paltoyla koş arkadaşım amaç terlemek heralde senin çyle anladım genetik ise bir arkdaşımıza orda yazdım onu dene.bir de yazın bol bol güneşlen çünkü esmer ya da kızıl ten olabilir insanın yüzünü zayıf gösterir.üstte başka bir arkadaşa yazdığım yazımıda oku.işe yararsa msjını bekliyorum.hadi bol şans sana.

jkdo bunu beğendi.
  2. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    tahminimce genetik

arkadaslar annem baban gibi gidigin cikmis diyor :) gercekten aynaya baktim ayni yuzum babaminkine benzemeye baslamis (Gidiklar) cok hafifte yanaklar

Son düzenleme: 26 Nisan 2011
  3. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    bnmde ynklarda şişkinlik var 10 kilo aldık klay değil ama yağ yakmaya bşlıorum

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende zayıfladım cevremdekı herkez yuzume laf edıyor cokmus dıyorlar yeter dıyorlar bende mutsuz oluyorum yanı yuzum cok ınce suan keske dolsa gozlerım altı bosaldı zayıflıktan :D

5. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    tamamen beslenme ile alakalı V.g. ile bir ilgisi yok.
    Örn: 6ay ile 1 yaşındaki bebeklerin yüzleri hep tombiş olur bunun nedeni kullandıkları mamalardır fakat 2 yasına şişlik geçiyor çünki mama da kesiliyor :)

6. ifadeci

ifadeci Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    beyler bende de var yanak şişkinliği ama deca face olayı var bende ...
    bölgesel yağ yakımı tabikide vardır ; yoktur demek yanlış olur pgf2a gibi bir nimet var ...

7. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    deca mı kullandıktan sonra oldu?! Ayyüzü denen şeyi mi kastediyorsun?!

8. ifadeci

ifadeci Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    sadece deca değil ama büyük ölçüde onun etkili olduğuna eminim..

9. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    1-2 kilo bile alsanız yüze çok vuruyor ancak kilo verirsenizde hemen yüzden gidiyor. aşırı yüzdeki şişkinlikte illa bir extra durum vardır.

10. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Bu konuda bilimsel açıklamalar var mıdır yok mudur bilemem ama aynı sorunu bende yaşamış biri olarak kendi fikirlerimi söylemek isterim. Bundan 5 sene öncesine 49 kilo bildiğiniz ayaklı iskelettim. Ne kadar yesem de bir türlü kilo alamıyordum. Sonra doktora gittim ve bana birkaç soru sorduktan sonra sende bağırsak paraziti var dedi andazol diye bir ilaç verdi. İlacı 2 hafta kullanmak gerekiyormuş ama ben 4 5 gün kullandıktan sonra bıraktım. Bir iki ay içerisinde kilo almaya başladım hatta öyle ki 2. ayın sonunda 49 kilodan 64 e çıktım 5 ayın sonunda 79 u gördüm. Göbeğim çıkmış, yüzüm balon gibi olmuştu. Acilen diyete girdim kendimi yemeden içmeden kestim 68 e kadar indim. Keşke bilinçli diyet ve yanında spor yapsaymışım çünkü bu seferde bel ve göbek bölgesinde bildiğiniz bayanlarda olan doğum çatlakları gibi büyük büyük çatlaklar oluştu, sarkmalar meydana geldi. Şuan 174 boyundayım ve 66 kiloyum ama yüzüme ve vücuduma baktığımda hiç öyle görünmüyor. 3 haftadır, 2 ay ara verdiğim spora tekrar başladım. Başladığımda 68,5-69 kiloydum 3 haftada 2,5-3 kilo verdim. Kimilerine göre bu rakam az gelebilir, yemeden içmeden tamamen kesilip su atarak belki 6-7 kilo verebilirdim ama bunu yapmadım. Şekeri kestim, tuzu azalttım gündelik su tüketimimi 2,5 litreye çıkardım, sınırlı karbonhidrat, bol protein ve yeşillik tükettim. 3 haftada şişkin olan o yüzüm fark edilir şekilde küçüldü. Bununda vücudum ki yağlardan kaybettiğim kiloların etkisinin olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra ki süreçte egzersizlerime ve beslenmeme aynı şekilde devam edip vücut yağ oranımı çekebildiğim kadar aşağıya çekmeye çalışacağım. Eminim bir 3 hafta sonra yüzüm şuan ki halinde de ince olacak. Ayrıca verdiğim 3 kilo sadece yüzümde değil karın bölgemde de fark edilir bir incelme sağladı.

Son olarak kardiyo ile yağ yakmayı hedefleyen arkadaşlara HIIT kardiyoyu öneririm. Ben çok faydasını gördüm. Hem koşu bandında hem eliptik hemde yatay bisiklette hiit kardiyo yöntemini uyguluyorum.

11. berkteam

berkteam Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    aslında bu yüz şişmanlığı değil baby fat denilen bir olay çoğu insanda görülür kesinlikle alakası yoktur bunun kiloyla. zayıf insan da bile vardır. herkes aynı olacak diye bir kaide yok. bende 23 yaşındayım ama baby fat denilen olay bende de var kilom da normal seviyede.

Defactors bunu beğendi.
  12. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Baby fat dediğin şey doğuştan gelmemi,yani çoçukluktan ?

13. berkteam

berkteam Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18

aynen öyle kardeşim.

Defactors bunu beğendi.
  14. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Sağol hocam.thums:

15. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar kimsenin surat yapısı değişmez bi kere şunu kavrayalım. Tombul bir yüzün varsa surat yapın ovaldir zaten zayıfladığın zaman çenen uzayıp elmacık kemiklerin belirmez. He çok kiloluysan kilo ver tabi ama yüz hatlarım değişir diye kilo vereceksen hiç uğraşma çünkü ovalsa surat yapın kilo verince hayalet gibi durur genelde:) Çokta rahatsızsan paran varsa estetik yaptır hani gerçi onda da bazen ayarı pek tutturamıyorlar at gibi oluyor suratlar falan ama olabilir yani.

16. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler önemli bir ayrıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

akdeniz bölgesinde çok sıak bir yerde 7 ay yaşadım. sıcaktan o kadar terliyordum.
    eve döndüğümde ailem çok zayıfladığımı yüzümün küçüldüğünü falan söylediler.

tartıldığımda sadece 2 kilo verdiğimi gördüm. 2 kilo vererek bi insan bu kadar değişebilir miydi.

üstelik göbek bölgemde de yağlanma oluşmuştu..

evet anlamıştım sıcaktan yüz bölgesinden terlediğim için yüzüm küçülmüştü..

şimdi bu söyledikleirm minvalinde hamam gibi yerlerde belki yüz bölgesinden terlemeye çalışırsanız yüzünüz zayıflayabilir.

not: bu söyledikleirm bilimsel şeyler içermemektedir. sadece başıma gelenleri paylaştım. hiç olmazsa bari bi fikir olsun istedim...

VENGEANCE bunu beğendi.
  17. berkex

berkex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyla ilgili bende büyük bunalımdayım bodye başlayalı 1 ay oldu ve tartıda birden bire 80 kiloyu gördüm normalde en fazla 73 falan olurdum o zamanda göbek çıkardı şimdi göbek namına pek fazla şey yok ancak klasik tabirle baby face :) olan suratım resmen patates oldu sadece yüzüme baksanız beni obez sanırsınız şimdi bu daha önce bodye başladığımda da başıma geldi ve bıraktığımda normal halime dönmüştüm araştırma yaparken buraya rastladım fakat burada da net bir cevap yok şimdi benim bu sporu uzun süredir yapan ve bu dertten şikayetçi olanlara sorum yüzüm bir süre sonra düzelicekmi yoksa çok severek başladığım bu sporu bırakmam mı gerekicek ?

18. desire45

desire45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim grip olunca yüzüm şişer,

ayrıca kreatin kullanımının bunda etkisi var mıdır

19. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bilenler bilirler definisyona girdiğimizde çoğumuz yüz bölgesinden zayıflamaya başlarız.. şimdi define olmuş bi vücut düşünün ve yine aynı şekilde küçülmüş bir yüz düşünün. yüzümüzü nasıl eski haline getirebilriz

****yüz bölgesinden kilo almamızı sağlayacak bir yöntem var mıdır?

Sayfayı Paylaş