Yüzümde yaralar çıkıyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve lug@no tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    :mad: Arkadaşlar sustanon vb. yani anabolik steroid falan kullanmamama rağmen yüzümde sanki steroid kullanımı sonrasında çıkan yaralar gibi yaralar çıkmaya başladı. Kullandıklarım sadece protein tozu , creatin ve tribulus . sizce bunlardan dolayı bu etkiler görülebilir mi ? yoksa problemi başka yerlerde mi aramak gerekir ?

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Kullandığın ürünlerin bozuk olmadığından emin ol. Son kullanma tarihi ve saklanma koşullarını dikkate alarak bunu bulabilirsin. Eğer bunlarda sorun yoksa kullandığın protein tozunun markası nedir?

3. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    son kullanma tarihilerini takip ediyorum. protein tozunun markasını ise böyle bir konuda adını lekelememek adına özellikle vermedim. Ama çok iyi ve güvenilir bir marka ve internetten almıyorum.

4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    kaşıntı var mı? eğer kaşıntı varsa büyük ihtimal protein alerjisidir

lug@no bunu beğendi.
  5. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

var, hem de bu sıralar çok fazla. ben de geçmeye başladığını düşünmüştüm. (rivayetlere göre kaşınınca yaralar geçer).:)

bu durumda proteini mi kesmeliyim ? zaten bu sıralar proteine karşı aşırı bir isteksizliğim var. yumurta falan canım istemiyor. sabahları 3 taneye kadar yiyordum.
    bir de şöyle birşey var ; bu yaralardan bir süre önce yumurta miktarını artırmıştım (sarılarını). daha önce 30 yumurtaya kadar yediğim oluyordu ama sarılarını yemiyordum. yaralardan önce günde 3-5 tane sarısı ile birlilte yedim. büyük ihtimal o'ndan olabilir gibi geldi şimdi.
    bir de tribulus fazla gelmiş olabilir mi ? ( şu anda tribulus ve creatin i bıraktım).

6. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    örneğin dün akşam spor yapıp 1,5 ölçek protein tozu içtim. sabah kalktığımda burnumun üzerinde ufak bir sivilce belirdi.
    değerlendirmemizde bunu da dikkate alırsak problemin kaynağı gerçekten bir protein fazlası gibi görünüyor.
    aslında en iyisi doktora gitmek ama bu sıralar çok mecbur kalmadıkça hastanelere gitmek pek doğru değil gibi geliyor bana.

7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    sorun bir çok yerde olabilir öncelikle günde 5 yumurta bence falza 2-3 idealdir(max. 4). Proteine karşı isteksizlik demişsin o proteine değil yumurtayadır. Tamaman piskolojik bir durum. Protein toznun markasını sorma nedenim, bazı ürüneler bazı kişilerde sivilce yapıyoru. Örn; bende nitro-tech çok fena sivilce yapıyor. Bunun markanın adının lekelenmesiyle bir alakası yok. Bir de bir arkadaşım da böyle bir problem yaşıyordu. O da tribulus gibi bir şey kullanıyordu, kullandığı ürün aslında şişirme bir üründü ama ama adam piskolojik olarak. Cinsel istek duyuyordu, ve çok fazla ilişkiye girmekten sivilce problemi yaşıyordu. En iyisi doktora gitmek tabii ki ;)

8. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tip şeylerin çok sebebi olabilir ama, insan ne yaptıktan sonra olmaya başladığını farkedebildiyse, onu durdurup geçip geçmediğine bakmak gerekir. Ben bir ara yemek düzenime akşamları rafadan yumurta koymuştum 1-2 tane(sarılar dahil tabi), 2 hafta içinde kulaklarımın arkasında ve üstünde birsürü sivilce çıktı ben de endişelenip yumurtaya bağlamıştım, kesince geçti. C ve E vitaminini eksik etme, cilde iyi gelir.

9. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    dermatoloji uzmanına gitmeye ne dersin? en bilimsel olanı.

10. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. fikirleriniz gerçekten aydınlattı. şu anda protein ve özellikle yumurtaya ara vermeyi denicem. spora da 1 ay kadar ara vericem. zaten birkaç aydır hiç dinlenmemiştim, yaklaşık birkaç hafta bunu denerim, olmazsa doktora giderim. Sonuçları tekrar yazarım.

11. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın lug@no,
    Bu bahsettiğiniz olay bende çocukken oluyordu.
    Çikolatayı fazla kaçırdığımda, fazla protein aldığımda ve ketçap çok yediğim zamanlarda yüzümde kıpkırmızı yaralar çıkıyordu. Şuan günde 150 gr. protein almama rağmen öyle bir problemim yok. Zamanla geçti. Fakat eğer başka birşeyden şüpheleniyorsanız, en azından içinizi rahatlatmak açısından bir doktora gidin yine de..

12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Seninkisi sağlıkcıların alanına girmiş artık. Bir doktora görün ya da protein kaynaklı olduğunu düşünüyorsan genel bir kan testi yaptırıp tahliller sonucunda total proteinini görebilirsin.

Son düzenleme: 5 Kasım 2009
  13. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşınızlada ilgili olabilir herşeyin fazlası zarar çok içip antrenmanın hakkını vermedende olmaz illede kullanım yerini okuyarak aynısını yapmayın mesela ronny coleman 10 yumurta beyazı yiyor diye sizde yemeyin..fazla suplementte zararlı..heleki tribulusu hiç içme bence..suplementleride spora yeni başlayan kişiler hemen başlamasın..bence belli bir süre ara ver yada çok azalt suplementleri...

14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Doktora gitmenizde fayda var. Ama dermatolog a gitmeyin. Çünki onlar yiyecek ve supplementler ile sivilcenin veya derideki hastalıkların alakasız olduğunu söyliyip işi psikolojiye bağlayıp çıkarlar. En iyisi kan ve idrar tahlili yaptırın. Ben mesela hiçbir şikayetim olmamasına rağmen gidip test yaptırdım. Sonuç: Böbreği elime almak üzereyim hatta bazı doktorlara göre almışım. Supplementler yüzünden olma ihtimali yüksek. Tahliller devam edecek sonuçları bu konu ile ilgili bir başlıkta yazıyorum zaten.

15. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    geçmiş olsun öncelikle.

dediğiniz gibi en iyisi tahlil yaptırmak ama bu sıralar hastanelerden çekiniyorum. herkes maskelerle dolaşıyor. zaten yakın bir zamanda gitmiştim aile hekimine bir merhem verdi o da pek ilgilenmedi. en iyisi bir süre temizliğe dikkat ederek vücuda zaman vermek olacak.

16. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Deathlifter gerçekten bu konuyla ilgili başlık açarsan iyi olur çünkü suplemetleri artık 14 yaşında çocuklar bile bilinçsizce kullanmaya başladı bence bilinçsiz kullanım ileride iyi olmaz arkadaşta şiddetli karın ağrısından hasteneye kaldırılmıştı bu sebeble hangi doktorla konuşursanız konuşun kullanmayın diyecektir diyeceksiniz yani kullanmayın derken bilinçli kullanın daha başlayalı 1 ay olmuş hemen yüklenmeyin içtiğin suplementin hakkını antrenmanda vereceksin abi yoksa takviyeye ihtiyacın yok demektir adı üzerinde takviye yani gerekliyse anlamında...yeterli miktarda kullanmak önemli..

17. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
  18. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ben yaklaşık 4 yıl önce bu spora başladım (sürekli değilim. özellikle ilk 2 yıl ,yılda sadece 2-3 ay kadar salona gittim. son 1,5 yıldır evde ağırlık istasyonu ile çalışıyorum), protein tozuna ise 1,5 yıl önce başladım.. sadece creatin ve tribulus'ta yeniyim. creatin i 4 aydır tribulus u ise sadece 2 haftadır kullanıyorum. en önemlisi bu tür ürünlerle birlikte bol su içiyorum. tribulus u bilmiyorum ama protein tozu ve creatin den olma olasılığı yok yaraların.

bu arada tribulus gerçekten ağır geldi bana, çoğu makalede tribulusun balon olduğu, etkisinin olmadığı yazıyor ama ben etkisini bariz bir şekilde hissettim.

19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Niye yaralar tozdan olamaz? Belki içindeki maddeye karşı hassaslık var? Günde 10 tane anapolon alıp da sapasağlam olan adam da var, basit tozdan etkilenen de. Herkesin bünyesi farklı. En iyisi doktor + tahlili.

lug@no bunu beğendi.
  20. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

tozdan olamaz dediğim , 1,5 yıldır aynı tozu kullanıyorum , 1,5 yıldır olmayan yara neden şimdi olsun ki ? firma tozun içeriğini değiştirirse ayrı konu, o zaman tozdan olabilir.

ama dediğim gibi benim beslenmemdeki yakın zamanlarda yaptığım en belirgin değişiklik yumurta sarısını abartmam oldu. sıkı bir diyete başladım zaten , spora ve proteine 1 ay ara vericem , şekeri azaltıcam, C vitaminine ağırlık vericem( hem bu mevsimde faydalı olur) , yüzüme de hergün bakıma başladım, sanki geçmeye başladı gibi zaten.

Sayfayı Paylaş