Yüzüm çok yağlı

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve FellowMert tarafından 12 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yüzümde çok şükür herhangi bir sivilce gibi sorunum yok ama burun çevremde baya bir siyah nokta var ve çok çabuk yağlanıyor özellikle güneşte filan acaba bunun için özel bir maske bilen varmı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Duştan sonra haftada 1-2 defa mutlaka burundaki sihah noktaları sıkarak temizleyin. Ayrıca clear and clearın siyah nokta temizleme jelini tavsiye ederim.

3. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    bu tür ciltlerde burun üstünde de kıl-tüy çok oluyor. Bunun önüne geçmek için de siyah nokta sıkışı ve cımbız şart valla... :)

4. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    tüy filan yok bende sadece yüzüm çok yağlı ve güneşte parlıyor.

5. kickbuttowski

kickbuttowski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin ilaciniz Neutrogena - Deep Clean

Yesil mavi arasi bir rengi var yagli yuzler icin en etkilisi budur her gun dusa girmeden 5 dakika once maske yapip dus sonunda yikayabilirsin. Duzenli kullanmak cok onemli!

Etkisini arttirmak istersen icinde kivi cekirdegi gibi sert siyah seylerden olan kremlerden alip Deep Cleani kullanmadan once gozenekleri iyice acmak icin kullanabilirsin.

Anlik etki icinde Clean&Clear in yesil sisedeki yuz temizleyicisinden alabilirsin etkisi uzun surmez sadece disari cikarken yuzun parlamasin diye kullanabilirsin gunluk tavsiye etmem yuzunu cok cabuk kurutur.

Dikkat etmen gereken sey duzenli kullanmak! 7-10 gun icinde etkisini gorebilirsin ayni sekilde biraktiginda da ayni hizda etkisinin kayboldugunu :)

6. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben kükürt sabunu kullanıyorum cildi kurutuyo ve temizliyo tavsiye ederim etkisini kısa sürede görürsün

7. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Yağlı cilt geç yaşlanır

deist190 bunu beğendi.
  8. mötley crüe

mötley crüe Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    garnier ın temizleme + peeling + maske diye bi kremi var carrefourda migrosta filan bulabilirsin ortalama 12-13 tl arasında değişiyor. 3 4 dakika maske yapıyosun ben baya faydasını gördüm. hatta dışarı çıkmadan yapıyorum ekstradan yüzünü matlaştırdığı için gerçekten çok daha iyi gözüküyosun. o krem olmadan yapamıyorum ben tavsiye ederim.

ahanda bu da resmi: [​IMG]

FellowMert bunu beğendi.
  9. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    peki çok sağol

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben garnier ve Neutrogena markasının bu ıs ıcın olan serısını kullanıyorum

ıkısındende cok memnunum

ama 3 u bır arada olan garnier krem süper ötesi gerçekten haftada 2 gün yüzümü onla ovalıyorum - 2 günü maske yapıyorum 10 dk kadar

diğer ürünleride üstünde yazdığı gibi kullanıyorum ve gerçekten işe yarıyor

yüzünüzü iyice temizledikten ve peeling yaptıktan sonra buhar banyosu yada sauna yapın ve çıkınca siya noktaları fazla zorlamadan sıkın ama deriye zarar vermeyin hafifçe sıkın zaten çıkıcaklardır çoğu çıkmayanlarda bu işlemi haftada 3 kez yapınca çıkar elbet :)

11. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Değişelim suratları gel benm de çok kuru:) Kükürtlü sabun al sıcak suyun altında az köpürt sonra yüzüne sür, en az 5 dakika kadar kalsın yüzünde. Sonra yine sıcak suyla yıka. Sivilcelerden çok çektiğim için zamanında cilt nasıl kurutulur biliyorum tecrübeyle net sabit) Bunu her gün uygularsan en fazla 2 haftaya cildin çok daha kuru hale gelir.

12. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Bendede aynı sorun var hele güneşte sanayağ gibi parlıyorum =) Kız arkadaşım bi maske önermişti ev yapımı 4 gündür uyguluyorum gerçekten işe yarıyor.
    Bir kaba 1 yemek kaşığı gül suyu,2 yemek kaşığı bebek pudrası dök krem şeklini alasaya kadar karıştır aldıktan sonra yüzüne sür 15-20 dk bekleyip ılık suyla yıka sonra aynaya bak farkı gör =)

13. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    2006'dan beri Neutrogena Deep Clean kullanıyorum ve çok memnunum. Aslında ben krem temizleyicisini kullanıyorum ama siz jelini kullanın bence çok yağlı ciltlerde krem temizleyici çok işe yaramıyor diye biliyorum. Yine Deep Clean'in kil maskesini de deneyebilirsiniz. Ayrıca bu yağlanmalarda yaşınızın etkisi de olabilir. 24-25 yaşından sonra cildiniz kendini tamamen bulacak ve yağlanma azalacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 31 Mayıs 2012

Sayfayı Paylaş