Yüzücü Göğüsü

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Swimmer_6 tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Swimmer_6

Swimmer_6 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar televizyonda ya da canlı gördüğünüz üzere yüzücü bayanların göğüsleri küçük ya da hiç yoktur. Olanlarda zaten ağır göğüs antremanlarıyla olanı kaybederler. bende olanı kaybetmemek için göğüs antremanını hiç yapmıyorum fakat göğüs kaslarımın zayıflamasını da istemiyorum. sizce bunun için hangi göğüs hareketleri yapılmalı? hangi göğüs hareketleri göğüsleri küçültmez ve güçlü tutar????????

2. quartermaster

quartermaster Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell fly / butterfly (makine) hareketleri iç göğüs hareketleri olduğu için daha daha da göğüs ve göğüs arasını daha da belirginleştirir

Swimmer_6 bunu beğendi.
  3. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

Merhaba bence sadece vucut ağırlığınla çalış.

4. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, öncelikle ağırlık çalışmakla hiçbir bölge küçülmez, yanlış bir düşüncedir bu. Aksine daha da büyütebilirsiniz, kas kazanımı dediğimiz olay et üstüne et eklemektir kas kazanıldığı zaman o bölgenin küçülmesi zaten mantığa aykırı bir olay. Evet küçülmez ama kas dokusu toparlandıkça küçülüyormuş gibi bir görünüm kazanır özellikle kadınlarda, erkeklerde zaten o bölge boş olduğu için kas kazanıldığı zaman kendini belli eder hemen, ters bir durum yok burada. Ama sıkılaşması kötü değil aksine daha iyi bir olaydır, daha kaliteli görünmesini sağlar, bunun yanında yukarıdaki arkadaşımızın bahsettiği dumbell fly veya benzeri bir hareket yaparsanız göğüs aralığınız artacağından daha büyük bir görünüm kazanır. Gelelim yüzücü olayına, bölgenin büyüklüğü genetik olmakla beraber yüzücülerde şöyle bir durumda çıkar ortaya, sürekli kamera önünde oldukları için ve mayo gibi şeylerle zaten hemen açık verilebileceği için göğüslerini özellikle saklarlar yani düşünsenize kameraya göğüsü açık bir şekilde yakalandıklarını ki bu özellikle de yüzme sporunda her zaman olabilecek bir durumdur. Bu durumun pek hoşlarına gideceğini sanmıyorum ayrıca bu görüntüler kameraman ekipte veya teknik ekipte kaç kişinin eline geçiyor onlardan birinin bu görüntüyü sanal ortama yayması işten bile değil ki bunlar yapılmamış şeyler de değil. Yani bu konuda daha dikkatli olması gereken sporculardır yüzücüler, o yüzden de bu şekilde dikkat ederler kendilerine. Ayrıca birçok salona gelen kadın gibi kas yapmayayım derken sürekli makinelerle çalışmayın mutlaka serbest ağırlık egzersizleri de yapın bench press ve squat gibi bu vücudunuzun sıkılaşması için çok büyük bir artı olacaktır. Umarım anlatabilmişimdir.

maietnigri bunu beğendi.
  5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

Merhaba

kameramanlara acık vermemek için değil sudaki sürtünmeyi azaltmak ve daha hızlı yüzebilmek icin yapıyorlar. yanlış bilmiyorsam bunun icin malzemelr var göğ,sleri sıkıştıran. zaten cok gelisemiyorlar kucuk yaslardan beri yuzuldugu icin.
    Sizin bu gorusunuze goren beachvoley oynayan bayanlar yandı. bikiniden küçük mayo giyiyorlar malum. bu nasıl hastalıkli bir dusuncedir??Ayrıca yuzuculerin belirli bir gogus kasına ihtiyacı var. Bildiğim kadarıyla hafif agırıl cok tekrar yapıyorlar. cok agır kaldırmaktansa vucut agırlıgı kullanmak daha iyi diye dusunuyorum.

6. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben olayın farklı bir yönünden bahsetmiştim. Mevkiniz, yaşınız, spor geçmişiniz nedir bilmiyorum ama diğer konuda da bu konuda da acayip şeyler yazıyorsunuz eğer biraz araştırma yapmış olsaydınız hafif ağırlık, çok tekrar gibi saçmalıkların maziye gömüldüğünü ve artık hiçbir yerde konuşulmadığını, hiçbir bilimsel dayanağı olmadığını bilirdiniz. Bizim salonda bir arkadaş var daha doğrusu abi diyeyim yaşı benden büyük çünkü, kendisi 1.5 yıldır salona geliyor ve ne zaman sorsan sıkılaşmak için az kilo çok tekrar yaptığını söylüyor ama ne hikmetse 1.5 yıldır hala aynı taktikle devam ediyor ve hala gram verebilmiş değil, kas ta yok işin kötüsü boş boş çalışıyor yani varsa da yağların altına gömülmüştür çünkü görüntü namına 0 vücudu, ara sıra diyoruz taktiğin yanlış beslenmeye ağırlık ver falan diye ama dinleyen kim, şimdi yeni umudu da l-carnitine, elinden eksik etmez salonda onunla da 2 ayı falan geçti daha bir şey olduğunu görmedim. Hastalıklı diye düşüncemden bahsediyorsunuz, ben fikrimi belirttim ha kalkıp burada kadınlar giymesin şu bikinileri her tarafı görünüyor veya giysinler de görelim demiş olsam tamam diyeceğim hakikatten de sapıklığa kaçmış ama yaptığım sadece düşünce belirtmekti. Masum bir şey ayrıca nedenini kendimce açıklayıp onların mecburen öyle göründüklerini belirtmek istemiştim. Ben yine de sizin kadar kaba olmayacağım, iyi akşamlar.

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    size spor geçmisimden bahsediyim. 5 yasından beri porfsyonel jimnasitk sporu yapıyorum yarı rusya vatandasıyım. Avrupa 3 culugum var iki tane dunya 7 ciligim var. 4 sene once bardan dandustum sakatlandım bırakmak zorunda kaldım. Spor egitmi mi sizin gibi body salonlarında değil dunya sampiyonları yetstirmis antrenorlerden aldım. 3 senedir turkiyede yasıyorum
    2 senedir crossfitle ilgileniyorum. corssfit az kilo cok tekrar uzerine kurulu patlama kuvettini arttıran ve kasları sıkılastırıp buyutmeyen bir spor aktivitesi.
    arkadasımızın konusu goguslerinin kutlesini kaybetmemek bunun için agır kaldırmamalı. kadın gogusu ve erkek gogusu aynı sekilde tepki vermiyor maalesef. gogusunun goruntusunu kaybetmek istiyorsa agır eger saglıklı ve dusgun bir vicudu olackasa az kilo kaldrmalı. kamera konsunda dediginiz sadede komik .yuzucu mayosu diye birsey vark. hersene saha da kapalı hale geliyor artık erkekler de bodysuit giyiyor. Nedeni kameramanlar gormesin değil sunda surtunme kuvvetni azaltmak icin zaten o kadar antermana buyuk gogus olamaz. Kabalastığımı dusunmuyorum yanlıs bilgiyi duzelttgimi dusunuyorum. zaten bayanlar formu ama biz kızlardan daha cok erkeklerin bizim anatomimizle daha ilgili ve bilgili.:)

8. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sakatlığınız için geçmiş olsun. Küçümseyerek cevap vermeniz sporcu ahlakı konusunda ne kadar ilerlediğinizi zaten gösterir nitelikte "sizin gibi body salonlarında değil" şu yazımı düzeltelim bir kere, body salonu nedir ? öyle bir tanım var Türkçe'de de ben mi bilmiyorum yoksa ? Bizde şuan çok dünya şampiyonu çıkarıyoruz, isim vermek istemem çünkü katılanlar ben değilim başkası fakat iş sporcunun kendisinde biter, bir Türk hocalarının veya sporcularının dünya çapındaki başarılarına baksaydınız keşke. Derece yaptığınız alanı bilemem fakat özellikle vücut geliştirme ve fitness sporları bilimle iç içe sporlar yani bu sporlar kadar her gün hakkında başka bir bilimsel gerçek çıkan, araştırma yapılan spor yoktur herhalde. Bu yüzden yüzmede, futbolda, basketbolda eski yöntemlerle sporcu çalıştırabilirsiniz fakat bu sporda dededen kalma yöntemlerle kimseyi çalıştıramazsınız, esas mesela 1 saatlik sporda ne yaptığınız değil kalan 23 saatte nasıl beslendiğiniz,nasıl dinlendiğinizdir bunu artık bütün dünya anladı. Dünyanın istediğiniz yerine gidin artık bir antrenöre tabi ki fitness antrenörüne az kilo çok tekrar dediğiniz zaman size sadece gülecektir, bu kadar basit. Son dediğinize gelince; forumda pek fazla bayan yok olanlarda pek bilgili değil bu konularda haliyle kişi bilmek istediğini öğrensin diye bir erkek te yazabilir buraya. Ben "buraya erkekler yazamaz" gibi bir kural görmedim açıkçası, gördüyseniz uyarın beni bir daha yazmam :)

9. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    turkcem kotu kotu maalesef zun zaman yurtdısında olmamanın zorluklarından . profesyonel spor hocası olmanın yanında turkce ogretmeni olmanızda guzel. turkiyede sporon seviyesi son zamanlardaki doping olaylarında cok net anlasılıyor. sampiyon yapıyoruz ama madalyaları geri veriyoruz. sadece kadın anatomisini bir inceleyin kadın gogusu hakkında madem bu kadar meraklısınız yazmaya. Bu arada bana ahlak dersi verecek kisi siz degilsiniz inanın. bunları okuyan ve zaman harcayan arkadaslarsdan ozur dileirm daha yazmayacagım. arkadasımız turkce olsun anatomi olsun her konuda uzman..

10. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Olayı farklı yerlere çekmeyin lütfen ben kadın göğüsü hakkında yazmaya falan meraklı değilim, anatomiyi de zamanında çok araştırmışlığım vardır merak etmeyin. Konuyu farklı yerlere çekip en sonunda ben susuyorum daha yazmayacağım demek, klasik çamur at izi kalsın mantığıdır. Yazdıklarımı okuyan biri zaten ne demek istediğimi çok rahat anlamıştır o yüzden daha da uğraşmak istemiyorum. Allah'a emanet. Doping konusunda da dünyanın hepsi böyle, eğer gerçekten profesyonel sporcuysanız dünya genelinde tüm sporlarda nasıl deli gibi doping yapıldığını siz de bilirsiniz, doping Türkiye'ye has bir şey değil, Türkiye'de üretilmiyor ve bu işin beşiği olan Rusya'da yaşayıp orada doping kullanılmadığını söylemeyin sakın buna gülünür ancak. Dünyada dopingin yasal olarak satıldığı nadir ülkelerdendir Rusya. Böyle bir ülkede spor camiasında bulunup Türkiye'deki doping kullanımına laf atmak nasıl bir şeydir bilemiyorum artık, yakalanmaları konusuna gelince daha acemiydiler bu konuda merak etme, Rusya falan doping kontrolünden artık nasıl temiz geçileceğinin yöntemlerini bulmuş durumda keşke Türklerde yapsaydı böyle şeyler ama nerdeee acemilikten kalkıp yakalandılar halbuki bul bir yöntemini geç kontrollerden işte el oğlu bak nasıl yapıyor :)

11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Swimmer merhaba
    Sana fikir olarak sunu soyleyebilirim. Fitness model competition yada bikin models competition diye yarısmalar var. Buradaki kızlara bakarsan hepsi silikon takmıştır. nedeni cok agır antreman yaptıklarından gogusleri formunu kaybediyor ve kadın gibi gozukmek için silikon kullanıyorlar. internetten ulasabilirsin bu goruntulere.
    Benim tavsiyem gogusler formunu kaybetmesin diye agır kaldırmaman. zaten yuzme antemanlarında yeteri kadar gogus calısıyor. Ama gorsellikten yana bir sorunum yok profesyonel spor yapıyorum diyorsan o zaman agır calısmalsın tabiki daha guclenir. ikisi arasında karar vermen lazım.

seagirl bunu beğendi.
  12. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Dün başka bir başlıkta da uyarıldığı üzere, başlık altında off topic tartışmalarla konuyu baltalayanlar hakkında Disiplin Yönetmeliği hükümleri uygulanacaktır ve son uyarıdır.

İyi forumlar...

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Mantıken konuşuyorum sürekli yüzen bayanda göğüste varolan yağ doku küçük kalır
    Çalıştıkça kaslanır ama bayan genetiği kemik yapısı ve hacime yönelik olmayan çalışma sebebiyle kaslanma bellibiryerekadar olur buda görünen yüzücü bayan profilini oluşturur
    Sonuç olarak yüzücü bayanlarda bu kaçınılmazdır

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Göğüs antrenmanınızı yapın. Antrenman yapınca göğüsleriniz hiçbir yere gitmeyecek. Eğer fazla kilonuz varsa yağ yaktıkça göğüsler de küçülecektir ama alttaki pectoraller daha hacimli ve güçlü olacağı için daha dik gözükecektir. Gerisini de genetik belirler.

Bench press, fly, dumbell pullover, vs... Erkekler ne yapıyorsa aynısını yapmanızda bir sorun yok. 8-12 tekrar aralığını kullanabilirsiniz. 8-12 tekrar hacime odaklı gözükür ama kadınlarda erkekte olduğu kadar testosteron salgılanmadığı için büyük bir hacim artışına sebep olmayacaktır. Hacim kazanmak o kadar kolay değil, keşke öyle olsaydı da bu kadar uğraşmamıza gerek olmasaydı. Yine de şüpheniz varsa 12-15 tekrar aralığı da benzer etki gösterecektir. Bir süre birini, bir süre diğerini kullanabilirsiniz..

Bench pressten de kaçınmaya gerek yok. Görüntü açısından herhangi bir sorun olmaz, merak etmeyin. Genel olarak söylüyorum, ağırlık çalışarak vücudun herhangi bir bölgesinde çirkin bir görüntü elde edemezsiniz. Kadınların da erkekler ne yapıyorsa aynısını yapmalarında hiçbir sakınca yok.

15. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    hahaha frikik vermemek için yani yüzücüler göğüslerini küçük tutuyorlar.haklısın kanka belki bütün yüzücüler baş örtülüdür. ya bone mone takıyolar bence mantıklı dediğin.

birincisi göğüslerin küçük olmasının,vücuttaki kılalrın alınmasının,özel mayo tasarlamanın,kafaya geçirilen bonelerin sebebi sürtünme azaltmaktır.omuz açılmasının sebebi suyu daha güzel yarmaktır.

sorunuza gelecek olursak.miami fitness connection'da bir fitness model ile tanışmıştım.bayanın adını hatırlamıyorum bulursam editleyebilirim.kendisi yüksek tekrarlar ve düşük ağırlıklar seçiyordu göğüs için.göğüsleri gayet sıkı ve diriydi.göğüs zaten kendi başına bir yağ dokusu olduğu için vücut yağ oranıyla alakası vardır.fazla abartmadan yapılan bir iki hareketlik göğüs antremanı işinizi görecektir.

16. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Meme dokusu hiçbir antrenman şekliyle küçülmez. Ama yağ oranı düşünce göğüsler küçülebilir. Sıkı mayolar da kadın yüzücülerin göğüslerini küçük gösterse de asıl neden düşük yağ oranıdır. Ayrıca sporcu kadınlar genelde testosteron baskın kadınlardan oluyor. Bunun da göğüs dokusu gelişimi üzerine etkisi var.

boksbody ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  17. Swimmer_6

Swimmer_6 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ankara
    merhaba konuya cok gec cevap veriyorum ozur dilerim oncelikle,
    1,72 boyum 54 kiloyum ve 18 yasindayim yani gozunuzde canlaniyo mu bilemem ama zayifim oldukca bu gecen zaman icinde gogus antrenmanlarını hic kesmedim ne kuculme oldu ne de buyume :D fakat guclenme de olmadı. hala 5 den fazla sinav cekemiyorum her neyse. ve evet yüzücü mayoları firikik vermemek için değil sürtünmeyi azaltmak için öyle sıkılar. iyice ütü masası gibi gösteriyo goguslerimizi aslinda o kadar da degil :D

LindseySmith bunu beğendi.
  18. Mirliva2

Mirliva2 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    İTÜ, Uçak Mühendisliği, 4. sınıf
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Göğüslerinin o kadar küçük görünmesinin tek nedeni giydikleri swimsuitler. Normal günlük fotoğraflarına bakın gayet güzel göğüsleri var çoğunun. Bir de omuzlar geniş olduğu için küçük geliyor olabilir size.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. Swimmer_6

Swimmer_6 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ankara
    yok genelinin normalde de küçük ya da silikon :)

20. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Genetikle alakalı ayrıca senin tv'de gördüklerin çocuklugundan buyana bu işle ugrasıyor sende onların geçmişlerine sahip degilsen endişeye gerek yok.
    Ayrıca gögüs antremanla bir anda küçülecek birşey degil aksine sıkılaşır

Sayfayı Paylaş