Yürüyüşlerdeki agrı geçmiyor.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cashtr123 tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cashtr123

cashtr123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar selam ben can , bir sorunum var cok araştırdım bir çözüm bulamadım ve buraya sizlere danışmak istedim.

1.75 100kg yum. Yürüyüş yapmaya başladım ayaklarım bi 5 10dk sonra agrımaya başlıyor yürürken neyse hamım geçer dedim 40gün oluyor nerdeyse topalsan 30 35güün yürüyüş yaptım aynı hız aynı yol aynı masafe 35-40dk yaklasık. 40 gün olacak nerdeyse yok hep agrı var .. bazı günler hiç olmuyor ama cogunda agrı oluyor ve yürümeyi cok zorlastırıyor.başka hiçbir yerimde agrı yok sadece ayaklarda oluyor 15-20dk evde dinlenince birşey kalmıyor. ne yapabilirim yürürken bu agrılardan kurtulmak için?

2. freeagle

freeagle Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Ağrı derken spazm tarzındamı zonklama etkisi varmı?

3. cashtr123

cashtr123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok hocam zonklama degil. ne biliym hani 15 .dk sanki 2saat yürürsünüzde ayaklarınız agrırı ya o durum.

4. freeagle

freeagle Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Bi doktora görün istersen.

5. cashtr123

cashtr123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorluk bir problem oldugunu sanmıyorum. normal yürüyüşlerimde agrı vs çekmiyorum. agrı da böyle agrı degilde hani birgün saatlerce yürürseniz ayaginizi kaldırcak haliniz olmaz ya bunu yaşayan anlar. normal gündelik yürüyüşlerde bu olmuyor.

6. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Dert etme bence uzun zamandır spor yapmıyorsan ondan olabilir .

7. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Hep bir 5- 10 dk sonra ortaya çıkıyorsa, dinlendiğin zaman hiç olmamış gibi geçiyorsa, ayağının- bacağının sabit bir yeri yerine genelinde çok yorulmuş ,daha fazla hareket ettiremeyecekmiş gibi bitap düşmüş bir şekilde ağrı oluyorsa mutlaka doktora görün, bana güven.

8. cashtr123

cashtr123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bazen 5 10 dk hocam bazen 20 dk bazen hiç olmuyor. doktor la alakalı birşey olacagını sanmıyorum cunku nezaman hiç spor ypamadan diet yürüyüş yapsam aynbı oluyor 1 2sene öncede aynı oluyordu. Agrı dedigim romatizmisı olanlar gibi bir agrı degil dediginiz gibi ayagı haraket ettirmicekmiş gibi ama öyleiken mesela koşabiliyorum. az önce geldim gene agrıdı koştum mesela üstüne. hani agrısı var ama garip anca yaşayan beni anlar :D uzun zamandır spor yapmıyorum belki 1senedir tempolu yuruyusum bile yoktur

9. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    sigara içiyor musunuz? Burger hastalığı başlangıcı olabilir eğer ağrı kaval kemiğindeyse... sigara oradaki damarları tıkıyor ve ağrı yapıyor belli bir süre hızlı tempoda yürüyünce... inanılmaz ağrı sonrası durmak zorunda kalınıyor. 4-5 dakika sonra geçiyor. aynı semptomlar varsa dediğimdendir. bana eskiden sigara içerken %90 olurdu, şimdi %10'lara düştü.

Sayfayı Paylaş