Yürüyüş ve Koşu arasında fark?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 13 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben yağ yakmak istiyorum.60 dk orta tempo yürüyüş yapabilirim.ama 30 dk orta tempo koşuda yapabilirim.Ama koşu yaparken vücudum alışkın olmadığından çabuk dalağım şişiyor yoruluyorum.yani en fazla 15 dk koşup 3 dk dilenip birdaha 15 dk koşup bitiriyorum 30dklık koşumu ama yürüyüşte vücudum tamamen pek fazla yorulmuyor sadece ayaklarımdan bi yorulma hissi ama pek zorlamıyor beni tabi.Aslında ben hafta sonları 2 gün sabah sporu amaçlı burda açık alanda bir çok alanın saat 7-8 sırası yürüyüş koşu yaptıkları bir yere gidip bende yürüyorum veya koşuyorum hangisini yapmam yağ yakmam konusunda daha yararlı olur diye sormak istedim.Ayrıca ikisini bi arada yapmayı planlıyordumda arkadaşım futbolcu onla birkez gittiğimizde yürüyüşün üstüne koşamazsın demişti açıklyamadı ama yürüyüşün üstüne koşulmazmış falan filan bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? koşu yürüyüş istersem 1:30 saat veya 30 dkda bir performans sergileyebilirim.Yürüyüş mü? Koşu mu ? Yapmalıyım???koşu için vücudum 30 dkdan ilersini kaldırmıyor hızlı yoruluyorum..

2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    koşarken nabız daha hızlı atar ve yağ yakımıda yürüyüşe göre daha fazla olur, doğru nefes alıp verirseniz dalağınız şişmez yada koşudan 2saat öncesinde son besini almalısınız. koşu sırasında yudum yudum su tüketebilirsiniz aşırısı yine sizi zora sokar.

benim önerim koşmanız daha faydalı olur demek. daha bilgili arkadaşlarda konuyu cevaplandıracaktır, başarılar=)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda hakkında cıldırmak üzereyim.
    nereye gitsem nereyi okusam farklı bir ses cıkmakta.

bugun tatilde oldugum icin gittigim bi spor salonu vardı.
    oradaki hocaya sordugum da 10-12 seviye de koştugunda yag yakmaksın dedi.
    neden bu kadar hızlı ve uzun süreli koşuyorsun diye uyardı..

ona göre agır tempoda koşu yada hızlı adımla yürüme daha etkiliymiş.

valla en sonunda hic koşmayacagım :mad:

SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bak açık havada koşmak veya tempolu yürüyüş yapmak her zaman daha iyidir
    salondakinden veya kapalı bir alandan daha fazla oksijen alırsın buda yağ yakımına fayda sağlar performansını artırır salonun ağır havasında insna tıkanıyor resmen.

S - Yağ yakmak için yürümek mi koşmak mı?
    C - https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...ht=y%FCr%FCmek

SiR_Arawn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş