Yürürken zorlanıyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve trimegistes tarafından 20 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. trimegistes

trimegistes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 gündür kilo vermek için diyetle birlikte tempolu yürüyüşler yapıyorum. Boyum 160, 74 kiloyum bu arada. İlk başlarda hiç zorlanmadım hatta kendimi tüy gibi hissediyor, çok hızlı yürüyebiliyordum. Ama son iki gündür etlerim acıyor ve merdiven çıkamaz hale geldim. Evin içinde yürürken bile zorlanıyorum. Birşeyleri yanlış mı yapıyorum acaba? :(

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kendine dinlenme zamanı vermelisin büyük bir ihtimal hamlamadır yasadıgın cok yüklenmeden dinlenerek beslenmene dikkat ederek devam etmelisin

trimegistes bunu beğendi.
  3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ağrının tam nerende olduğunuz yazabilirsen iyi olur . mesela ben çok yürüyünce kalf ın tam önündeki kas yanıyor kopucakmış gibi oluyor çok acı veriyor o tür bi acımı yoksa hamlık acısımı ?

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ya adalede bir zorlanma ya da recovery dediğimiz yenilenmenin olamaması olabilir. Vücutta aşırı laktik asitte birikmiş olabilir. Biz türkler ya fil gibi yiyor hiçbir aktivite yapmıyoruz ya da fare kadar yiyip kaplan kadar aktivite yapıyoruz. Sizde benim birçok bayan arkadaşım gibi çok az beslenerek cardio yapıyor uygun miktarda protein tüketmiyorsanız yenilenme olmamış olabilir. Vücudunuza 1-2 gün izin verin. Bu sırada biraz yağsız protein tüketimini ve doymamış yağ tüketimini arttırın.

5. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    geçmiş olsun. eskiden bendede oluyodu. sebebi arkadaşlarında yazdığı gibi çok yüklenmeden kaynaklanıyodur. hem böyle yaparsan spordan soğuyabilirisin. bence birgün yürüyüş yapabilirsin diğer gün egzersiz olabilir
    aslında en güzeli bu güzel havalarda dışarda yürümektir. spora yeni başladıysanız yani yıllardır düzenli spor yapan biri değilseniz dışarda yapacağınız 45 dakika ile 1 saat arasındaki yürüyüşler size çok fayda sağlar
    beslenmenizede dikkat edin. kulaktan dolma diyetler yapmayın. mümkünse önce bir diyetisyene gidin yağınıza kasınıza baktırın. yağ durumunuzu öğreninki ne kadar yağ vermelisiniz öğrenin. ben 8 ayda diyetisyen kontrolunde 18 kilo verdim hala devam ediyorum. yağlardan kurtulmak uzun süre gerektiriyo heleki bayanlarda daha zor oluyo. ama sabırla yılmadan devam ederseniz elde edeceğiniz sonuçlara inanın deyiyo. kısa süreli düşünmeyin uzun sürede gerçekten kalıcı şek,lde zayıflanıyo ve spor hayatın bir parçası olmalı. başarabilrsiniz
    bende devam ediyorum beraber başaralım olurmu

Sayfayı Paylaş