yüksek ağırlık kaldıramıyorum beyler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve valentinus80 tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    göğüs ve omuz çalışmalarında yüksek ağırlık kaldıramıyorum beyler 2 hafta oldu çalışmaya başlayalı ekto bir yapım var ve yüksek ağırlık çalışmaya çalışsam 4. harekette tıkanıyorum ve bu oldukça moralimi bozuyor bunun yerine düşük ağırlıkla ve yüksek set ve tekrar çalışssam bunu telafi edebilir miyim ?

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Kaldırdığınız ağırlık önemli degil daha yeniymişsin hem tabikide öyle ağır kilolarla başlayamazsınız zamanla artıcaktır.kaç tekrar yapıyorsunuz bilmiyorum 10 tekrar diyelim 10. tekrarda zorlanabileceginiz bi ağırlık seçin yanmayı hissedin hareketi doğru yapın yeter.Düşük ağırlık yüksek set tekrarla hacim kazanamazsınız ekto iseniz muhtemelen hacim kazanmaktır amacınız.Birde kaç hareket yapıyosunuz belki hareket sayısı fazla geliyodur programda yanlıslık vardır bilmiyorum hocanız mı yazdı ama böyle düşünüyorum yani ağırlık zamanla artar sakın kafanıza takmayın gerekirse cok düşük olsun ağırlık kası hissedin motivasyonunuz yüksek olsun kolay gelsin:)

3. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    hocam şimdi okulun salonunda hoca yok kendi başıma yapmaya çalışıyorum misal omuz çalışırken dambılla yana açarken 15 ile 3 set 14 tekrar yapmaya çalışıyorum ama olmuyor 5 kilo ile omuzum ağrıyana kadar set tekrar yapsam aynı işlevi görür mü ? evet hacim kazanmaya çalışıyorum beslenmem kusursuza yakın protein ve karbonhidrat alımı çok iyi ama işte antremanda hacim için yüksek ağırlık çalışamıyorum sorun da bu oluyor

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Benden bilgili forum üyeleri daha iyi yardımcı olur ama benim şuana kadar ögrendigim kadarıyla hacim için max 12 tekrar olmalı.7.5 kg ile dene yana açış mesela 15 kilo ile mi yapıyorsun yalnısmı anladım zaten cok fazla omuz da özellikle dikkatli ol sakatlanma yana açışta tehlikeli ağır kiloyla yaparken :D 10. tekrarda zorlandıgın zorlanacağın bi ağırlık seç..son olarak düzenliyorum mesajıda şunu ekliyim: kaç hareket var programınızda yeniyseniz çok harekete gerek yok biceps triceps omuz 3 -4 hareket iyi diye düşünüyorum.çok harekette sizi zorlar

5. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    10 yazacağıma 15 yazmışım hocam :D yani omuzda 4-5 hareketim var çokda hareket yok ama ilerde umarım artar kilolar cevaplar için teşekkürler hocam kolay gelsin :)

egemennn bunu beğendi.
  6. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ekto mekto bunları bir geçin önce daha 2 hafta olmus sen bi baslangıc programını bitir antrenmnaa vücut bir uyum sağlasın beslenme ile daha sonra ağılıgın altına giremediğini ne yapman gerektiğini nasıl çalısman neye dikakat etmen gerektiğini zaten öğrenirsin ama bu demek değilki arastırma arastır bil öğren ama uygulama için acele etme ağırlık kaldrcam diyede programını bozma sonrada neden gelişmıor deme ve sakatlanma sana verilen setler tekrarların zaten bir amacı vardır tamam belki herkes kaldırırken senin uzun tekrarlar vs yapman belki nasıl desem zoruna gdiodur ama dur daha yolun basındasın

Bekci bunu beğendi.
  7. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    omuzda 10 kg yana açma hareketi ve yeni başlıyorsun bunu ben bile yapmıyorum valla ne diyim sana bilemedim omuz en kolaylıkla sakatlanabilir ve buna elverişli senin 2.5 kglık dumbbellerle alıştırman gerekiyor vücudu hele ki omuzda ağır basmaya kalkışma büyük kas grubuda degil. kolay gelsin.

8. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkürler iyi oldu verdiğiniz tavsiyeler iyi forumlar

9. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Omuz riskli bölge gerekirse bir ay bir kilo çalış mutlaka ısıt acele etme ağır girme

Sayfayı Paylaş