Yönetim zafiyeti

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Aeon_Flux tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın forum yöneticileri öncelikle forumda düzinelerce abuk sabuk mesaj doluyken benim son derece sade mesajlarımı editlemeyle başladınız. İmzamda beyin gelişimi ve beyin jimnastiğine atıfta bulundum forum abuk sabuk imza doluyken tartışma yaratır deyip imzamı sildiniz.Adı birbirimize klip armağan edelim olan konumu dahiyane fikirle kişiye özel konu açılamaz deyip kapattınız. Hayatınızda radyoda veya müzik kanallarında birisine klip , şarkı armağan etmediniz mi yani . Konunun formatı bu zaten birisine klip armağan ediyosunuz. Sanki ben şu üyelerden başka kimseye klip armağan edemezsiniz dedim. İsteyen istediği üyeye klip armağan etsin yani ne var bunda.

Forumda kimle tanışmak istersiniz gibi konu var o konu neden kapanmıyor. O konudada kişiye özel mesajlar atılıyor.
    Alttaki üyeye yorum yap konusu var oda kişisel konu

Forum içinde bir grup üyenin benim mesajlarımı sürekli ve kasıtlı olarak forum yönetimine şikayet ettiklerinden adım gibi eminim. Forumda düzinelerce abuk subuk mesaj doluyken sadece benim mesajlarımın editlenmesi veya silinmesi bunu gösteriyor. İşin kötüsü forum yönetimininde bu kişilere uyması ve konuyu analiz etmede zayıf kalması.
    Forumda sözü geçen bazı üyelerin benim hakkımda dezenformasyon yaptığını düşünüyorum .

Ben basit üye olarak bunları analiz edebiliyosam siz admin veya moderatör olarak bunları anlıyamıyosanız bu forumda yönetim zafiyeti var demektir.

Bu mesajdan sonra bişeyin değişeceni sanmam ama yinede bunları bilin.

Mesajıma yorum istemiyorum yönetimden cevap vermek isteyen olursa yazabilir.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2012
  2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Sayın forum üyesi,

Aktif kalan 3 yönetici olarak, forumda mevcut bulunan kural dısı baslık ve mesajları elden geldigince temizlemeye calısıyoruz. Haliyle sadece 3 kisi oldugumuzdan bunların tamamını tespit ve temizlemede gerektigi kadar hızlı olamıyoruz. Bu nedenle su an bile kural dısı mesajlar ne yazık ki hala mevcut. İlerde alınacak yeni yöneticilerle bu islemlerin daha hızlı olacagı düsüncesindeyiz.

Sadece sizin degil, mesaj yazdıgınız baslıklarda sizle takısan diger uyelerin mesajları da bize rapor ediliyor. Sizin iddianızın aksine, rapor edenler sizle takısanlar degil, bu forumun diger üyeleri. Biz müdahalede bulunurken objektif kriterlere göre bulunuyoruz. Sizin bazı mesajlarınızı ben editledim ve sildim. Zira mesajlarınızın icerdigi ifadeler hatalı idi. Sacları olmayan bir forum uyesinin foruma daha önce koydugu fotonun altına "keloğlan sen oluyorsun galiba hem kel hem fodul bide bana laf yetiştirme derdindesin önce aynaya bir bak şaka gibi" diyemezsiniz. Sonra bu tip mesajlarınız silinirse, bunun da hatalı oldugunu iddia edemezsiniz. Sadece sizin degil, sizle o baslık altında hatalı sekilde cevap verme yarısına giren herkesin mesajlarını sildik.

Bu forumda siz üyelerimizin görüslerine deger veriyoruz. Ancak ben sizin bize haksızlık yaptıgınızı düsünüyorum.

Aeon_Flux, saq04ever, Rambo16 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Aeon_Flux, mesajlarınızın silindiği başlıklarda çoğunlukla toplu silmeler yapılıyor. Sizinle tartışanların da mesajları siliniyor çoğu zaman.

Sizinle tartışanların ya da bambaşka konularda bambaşka üyelerin mesajları silindiğinden sizin nasıl haberiniz olabilir zaten? Günde ben onlarca mesaj siliyor ya da editliyorum. Arada gözümüzden kaçanlar da olabilir ama elimizden geldiğince adil davranıyoruz. Abuk subuk olduğunu düşündüğünüz mesajları da her zaman şikayet etme şansınız var. Bunun kullanımını da sürekli teşvik ediyoruz zaten.

Yönetim olarak en katı olduğumuz mesele, konuların kişisel tartışmaya çekilmesi. Açtığınız başlığın, birilerini iğnelemek için açıldığını tahmin etmek zor değil. Açıkçası, biz burayı bir birine bir şekilde kafayı takmış üyelerin düello sahası olarak görmüyoruz ve bu hale gelmesine de müsaade etmiyoruz. Burası bir vücut geliştirme forumu ve bu konseptin dışına çıkılması da en son istediğimiz şey.

Bu konudaki tutumumuz kesinlikle şahsi değildir ve bizi anlayacağınızı umuyorum.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2012
    Aeon_Flux, saq04ever, Rambo16 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  4. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bazı rahatsız edici mesajları modlara bildirmek gerek. ben özellikle ergen abazan geyiği yapan üyelerden tiksiniyorum ancak onları benden başka kim moda bildirir ki. herkes bayılıyor bu geyiklere, kural dışı olsa da. ben de unutuyorum kural dışı mesajların bence hepsini tek tek bildir.
    bu arada eşcinsel içerikli başlıkların yasaklanmasından dolayı forum zafiyeti var, kesinlikle katılıyorum.

Aeon_Flux bunu beğendi.
  5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Sevgili Aeon_Flux, forumdaki o düzinelerce olan(!) abuk subuk mesajları sizde moderasyona bildirerek, gerekenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Mesela beyin gelişimine atıfta bulundum diyorsunuz.

Açık yüreklilikle söyleyin o imzada birilerine göderme mi yaptınız?
    -Ki bu birilerini "beyni az gelişmiş kişi" olarak addetmek, sataşmaktır."

Yoksa gerçekten forum üyelerinin beyin gelişimini arttırmak için, yararlı olmak için mi yazdınız?

Ben birilerine gönderme yaptığınıza adım gibi eminim. Neden mi? Çünkü aynı şekilde güya "klip armağan etmek" adına açtığınız başlıkta da ilk mesajda gönderme yaptınız işte "benimle sevgili olmak isteyip de yüz bulamayanlara gelsin" falan filan. Yani forumda hak arama adabı bu değildir. Eğer bir rahatsızlık, hatta bir sanal taciz söz konusu ise izleyeceğiniz yol bu değildir. Zaten sanal ortamdayız her şey kayıtlı, gerçekten rahatsız olmanıza sebebiyet veren bir durum varsa moderasyona bildirirsiniz gereği yapılır.

"Kimle tanışmak isterdiniz" konusu gayet dostane bir konu ve tek bir şahsa yönelik değil sürekli farklı şahıslara yönelik, gayet dostça açılmış bir konu. Yani demek istediğim öyle "hadi birşeyler armağan edelim." deyipte aba altından sataşmaya başvurulan bir konu değil.

Mesajlarınızın sürekli moderasyona bildirilmesi de, eğer mesajlarınızda gerçekten kurallara aykırı bir durum yoksa, sizin için hiç bir sorun teşkil etmez. Moderasyon hiçbir mesajı yada konuyu sırf şikayet var diye kapatmaz/silmez.

"Mesajıma yorum istemiyorum niye yorum yapıyorsun?!!" dediğinizi duyar gibiyim. Ama hiç kimseden hiç bir ücret talep edilmeden, son derece adil ve yerinde kararlar alınan ve binlerce sporcu arkadaşıma bilgi kaynağı olan, bir şekilde bizlere hizmet eden bir forumun bu düzeyde olması ancak yönetimin çabasıyla mümkündür. Biz forum olarak bu noktadaysak da yönetim başarılı demektir. Tabiki yanlışlıkların/haksızlıkların olabilme ihtimali vardır böyle bir durumda forum üyeleri olarak hiçbirimiz haksızlığa göz yummayız, ama sırf şahsi meseleleriniz sataşmalarınız yüzündende moderasyonu yıpratma çabalarına da kimse destek olmamızı beklemesin.

Saygılarımla...

6. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    demir00 ve schwarzxxl yazdıklarınıza bende katılıyorum mesajlarımında aşırıya kaçmış olabilirim yani tamam . Ama hep karşı taraftan sataşma olmuştu durup dururken ben neden keloğlan diyim , oda bana çirkin demişti .

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ağustos 2012
  7. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bu ne abi?

o bana tükürdü ben de onun saçını çektim.

Danny Boy ve hasanateş bunu beğendi.
  8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Size şahsi bir saldırı olduğunu düşündüğünüzde, bahsettiğimiz "Moderatöre bildir" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:52 ----------

Konunun cevaplandığını düşünüyorum. Burada da bir karşılıklı tartışma ortamı yaratmamak adına başlığı kilitliyorum.

hasanateş ve Aeon_Flux bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş