Xeonsteel - Yağ Yakım Günlüğü |

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve xeonsteel tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,bundan önce iki başlık daha açmıştım 1 yıl öncesine kadar ikisinide yürütememiştim bilinçsizlikle yaptığım için yıllardır hep aynı kiloda kaldım diğer başlıklardan günlüğe devam etmeyi düşündüm ancak onca makale okumama rağmen cahilce beslenmelerimi gördükçe motivasyonum düşüyor,onca emeğin karşılıksız kaldığını görünce moralim bozuluyordu bu neden farklı başlık üzerinden son günlüğümü açmaya kadar verdim...

30 Mayıs'dan bu yana düzenli protein ağırlıklı,glisemik indeks bazlı beslenme programı uyguluyorum.Eylülde sonlandırmayı düşünüyorum üniversite sınavı dolayısıyla malesef ne spora nede internete ayıracak zamanım olacak.Bu yüzden sıkı beslenme ve antremanla sonuca ulaşmayı hedefliyorum

30 Mayıs:

KG: 75.9 kg
    BOY:173 cm
    KOL:32 cm
    GÖĞÜS:101,5 cm
    OMUZ:117 cm
    BEL: 96 cm

30 Haziran:

KG: 71.6 kg
    BOY:173 cm
    KOL:30cm
    GÖĞÜS:98 cm
    OMUZ:114 cm
    BEL: 93 cm

Spor hocam koşu bandında çok zaman geçirdiğimi kardiyo yapmamam gerektiğini,yaparsam gelişemeyeceğimi söylüyor :) Benim amacım hacimlenmek değil fit bir vücuda sahip olmak ve fit vücuda sahip olmak içinde önce vücuttaki yağları eritmek gerek ölçümden önce ağırlık antremanı yapıyordum ardındanda 3 km mesafe 9 km/h hızla koşuyordum(30 dk sürüyor) 1 aydır uyguladığım beslenme şekli önceki günlüklerimdekine benziyordu ancak aynı hataya düşmüyeceğim artık ekmeği,şekeri ve ara öğünleri tamamen çıkarttım hayatımdan :) Farklı bir program beni bekliyor

Azim,bilinçlilik ve tabiki sizlerinde yardımıyla artık sonuca kavuşmayı umuyorum :)

2. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    10.30 : 1 bardak su

11:00:60 gr kadar kaşar peyniri,3 yumurtalı baharatlı omlet,5-6 zeytin,domates,biber

14.00: 150 gr tavuk,1 kase cacık

16.30: 70 gr antreman öncesi karışık kuruyemiş

17:00: antreman

18:30: 30 gr antreman sonrası karışık kuruyemiş

19:00: 1 tabak mantarlı tavuk yemeği,1 tabak cacık

Geceleri bu aralar malesef 1-2 gibi yatıyorum,tüm gün evdeyim sadece antreman için salona gittim.Antremana gelince 10 dk koşu bandında hiit kardiyo ardından sırasıyla 10 dk yüksek tempo bisiklet,5 dkk eliptik bisiklet,crunch,knee raise,bide bacakları kaldırma kardiyo olarak ağırlık antremanından önce 3x20 olarak yaptım.Ağırlıktadada omuz ve triceps çalıştım..

Bu şekilde çalışmam yağ yakımı sağlar mı? Fit vücuda sahip olmak için çok tekrar yapılır diye okumuştum ancak çok tekrar yapınca hiçbir gelişme göremedim gerek yağ yakımı gerek gelişim açısından bende 3x10 şeklinde ağırlıkları yapıyorum...

3. memocato

memocato Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tahmin edersem vücudundaki yağ oranı şuan yuzde 26 naparsan yap yuzde 12 nın altına dusurmedıgın surece karın kasların ve vucudunun bazı bolgeleri belli olmaz bu arada 1 2 gibi yatıyorum demissin gelişmek istiyorsan vücudunun dinlenmeye ihtiyacı var

4. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    nasıl böyle bir sonuca vardınız yani vücut yağ oranımın %26 olduğuna yalnış anlamayın eleşti olarak değil vücut ölçülerine göre öyle bir sonuca varılıyorsa hesaplamak istedim :) evet uyku sorununu çözmem gerek papatya çayı alıcam yarın uyuyamadığımız zaman çok etkili oluyormus

5. memocato

memocato Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üsttede belirttiğim gibi tahmin hesaplamalarıda var araştırırsan bulabılırsın genellikle o civarda çıkacaktır yalnız unutma yüzde 12 altı en az

6. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evet az önce bir hesaplama yapdım hemen hemen yaklaşık olarak öyle eğer doğruysa tabi

http://www.diyetform.com/default.asp?actions=vucutyagorani

7. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    11:00 : 1 bardak su

11:30:beyaz peynir,3 yumurtalı baharatlı omlet,5-6 zeytin

14.00: 1 avuç kuruyemiş

15.30: 1 tabak dolusu tavuklu mantar (dünden kalma :)),1 kase yoğurt

19:30: 1 tabak yumurtalı ıspanak,1 kase yoğurt

Bütün gün evdeydim yine,yorulmadığım için geceleri uykum gelmiyor geç yatıyorum sabahlarıda geç kalkıyorum.Bugün antreman yapmadım yarın omuz ve kardiyo yapıcam ama akşam boş durmadım yemekden sonra 2 saat gezdim,dolaştım

8. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    11:00 : 1 bardak su

11:30:beyaz peynir,3 yumurtalı baharatlı omlet,5-6 zeytin

14.00: 1 avuç kuruyemiş (antreman öncesi)

14.30: antreman

16.30: 1 tabak yumurtalı ıspanak(dünden kalma :)),1 kase yoğurt

19:00: 4 yumurtalı kıymalı omlet

Sabah 6da yattım bugün ve 11.00de kalktım nedense hiç uykum gelmedi yatağın içinde kıvrandım durdum,14.30da antremana gittim çok güzel geçti antreman 50 dk kadar kardiyo ardından,omuz ve sırt çalıştım.2 litreye yakında su içtim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:57 ----------

21.30'da 1 avuç çekirdek yedim arkadaş ortamı olunca kaçınılmaz oluyor :)

9. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    10.00: 2 bardak su

10.15:beyaz peynir,3 yumurtalı baharatlı omlet,

14.00: kıymalı yumurta,1 dilim beyaz peynir

14.30:şekersiz kahve

yarın antremana gidicem veee artık haftada 5 gün olarak antremanlarıma devam edicem :)

10. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    19.00:bol salata,200-300 gr ızgara tavuk,1 kase cacık

11. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    07:30 : 1 bardak su,3 yumurta omlet,peynir

12.30: ızgara tavuk (dünden kalma :))),salata,yoğurt

14.00: şekersiz kahve

19.30: 1 kase sulu köfte (suyunu süzdüm),1 kase cacık

Bugün spora gidicektim ama malesef bazı aksilikler çıktı onlarla uğraşmak zorunda kaldım ama boş geçmedi günüm saatlerdir dolanıp duruyorum 10 km yol yapmışımdır :) Yarın idmanda acısını çıkartıcam :) Ve daha önemlisi güzel semtimin oksijen dolu ormanlarında artık her sabah koşuya çıkıcam koşu alanının yapımı tamamlandı haliyle yazda geldi sabah kahvaltıdan 1 saat sonra 1 saat kadar kardiyo yapmayı planlıyorum ögle yemegınden sonrada agırlık antremanı açık havada koşmanın daha verimli oldugunu dusunuyorum yarın deneyimlerimi yazıcam :) Bu arada gün boyunca 3 litreye yakın su ve aralarda 2 fincan yeşil çay içtim..

12. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    07:30 : 1 bardak süt,2-3 yumurta omlet,peynir

08:30: 2 saat kardiyo

12.30: kıymalı yumurta,3-4 dilim kaşar peyniri,salata

15.30: yeşil çay,şekersiz kahve,1 avuç kuruyemiş

16.30: antreman

18.30: 1 kase yoğurt,2 bulgur dolması

19.30: yeşil çay

Sabahki antreman yorucu ve bi o kadarda keyifliydi.Yürüyüş koşu karışık 2saat boyunca kardiyo yapmış oldum yarında aynı şekilde yapmayı düşünüyorum yaklaşık 8 km yol katetmiş oldum.Salondada sıkılaşma için karın ve bel hareketleri (crunch,twist,sopa çevirme vs) arındada önkol ve gögüs programımı yaptım,gün boyunca 3 litreye yakın su içtim.. Bugün çok güzeldi bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum ancak kahvaltı konusunda kaygılıyım hani ilerde sürekli yumurta yiyerek en sonunda bıkmakdan korkuyorum:) Hertürlü tavsiyeye açığım :)

13. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    11:00 : 1 bardak süt,2 yumurta omlet,peynir

14:30: 1 avuç kuruyemiş

16.30: kuruyemiş,2 biber dolması (dünden kalan :) )

21:00 kuruyemiş,çekirdek (toplam 150 gr kadar)

Bugün dinlenme günümdü ama yatış günüm değildi tabi :) bol bol hareket ettim ancak akşam yemeği yiyemedim arkadaşla birlikte olduğumdan dışarda o geç saatte yemek yiyip daha çok kalori alacağıma en iyisi büfede çekirdek kuruyemiş falan alalım dedim akşamıda öyle kapamış oldum bol bol su içtim herzamanki gibi yarın antremana devam :)

14. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    10:00 : 3 yumurta omlet,peynir

14:30: 1 büyük paket (200gr kuruyemiş),2 bardak sütlü kahve (şekersiz)

20:30: 1 tabak fasülye,1 kase cacık

Öğlen ölçüyü fazla kaçırmam içime oturdu resmen çok yedim haliyle ve yerimde duramadım bir kez daha çok yemenin ne kadar gereksiz olduğunu anlamış oldum.Dışarı çıktım 6-7 km yürüdüm antreman günüm yarın olduğu için bugün spora gitmedim ama akşama kadar 3 litre kadar su içtim birazdan yeşilçayıda içicem :) Gayet iyi gittiğimi düşünüyorum herzaman için önerilerinizi bekliyorum okullar açılana kadar diyet ve spora devam edicem (eylülün 2. haftası) o zamanda before-after olarak inşallah burda fotoları paylaşıcam :)

15. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evdeki tadilat nedeniyle son attığım mesajdan sonra dünyayla iletişimim kesildi sadece evde işlerle uğraşmak zorunda kaldım ama sürekli çalıştım tabi oturmadım 3 gün aradan sonra bugün spora gittim ağırlık çalışmadım sadece kardiyo ve sıkılaştırma hareketleri yaptım antreman 40 dk sürdü.

10:30: 1 tabak karpuz

14:30: 1 tabak ayran çorbası (bulgur ve yoğurt içerir :))

18:30: 3 kıymalı baharatlı yumurta

20:30:çekirdek,yerfıstığı

16. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aksiliklikler yüzünden neredeyse 1 haftadır ağırlık çalışamıyorum ancak sürekli aktifim boş durmuyorum beslenme konusundada 3 gündür karpuz yiyorumdum 1 tabak kadar ama son verdim gidişata,belimdeki inceliği ve hafifliği hissediyorum artık 1,5 ay kadar oldu tabiki fit olamadım daha yolun yarısındayım ama bu sefer inanıyorum başaracağım :)

Son düzenleme: 21 Temmuz 2012
  17. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    vücudumdaki değişimleri gördükçe dahada azimleniyorum sakal bırakıyordum bir süredir bugün kesmem gerekti kesince eskiye oranla daha belirgin hatlı yaglardan arınmıs bir yüzle karsılastım eskiye göre tabiki gelişim vardı ama bu benım için yeterli değil kendime tanıdıgım sürede amacıma ulasmıs olurum umarım antremanlarım aksıyor ve geç uyanıyorum ancak beslenmeden ödün vermiyorum yarın sabah koşuya çıkıyorum 1 haftadır agırlık calısamıyorum bugünde salona gidemedim muhtemelen salona 1 hafta sonra ölçüleri aldıkdan sonra devam edemiyeceğim sporuma evde kesintisiz devam edicem özellikle sabahları ormandaki koşu çok faydalı oluyor :)

18. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Artık spor salonuna devam edemicem yarın işede başlıyacağım için fırsat buldukça dışarda koşucam ve evde mekik sıkılaştırma sopayla vs karın hareketi yapıcam.

1. fotoğraf yağ yakımına başlamadan önce
    2. fotoğraf yağ yakımının 1. ay sonuçları
    3. fotoğrafı dün denizde çektim :) 2. ay sonuçları

Eleştirileri yorumları bekliyorum

19. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dün tartıldım ve 69 kg çıktım :) yıllar sonra kendimi 60larda gördüm aslında geçen aydan bu ayada 2,6 kg vermişim ama 60'larda görünce görünce umursamadım bile :) Bel ölçüm 90 cm olmuş :) Aslında 2 haftada toplasan 2-3 kez spora gitmişimdir beslenmede akşamları kuruyemiş çekirdekleri kessem iyi olacak sabahları açık havada koşu ve sıkılaşma hareketleri yapıcam onun dışında aklımda dambıl seti almak var tavsiyelerinizi bekliyorum :)

20. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    09:00: 3 yumurta,peynir,yeşilçay

09:45-10:45: doğa koşusu :))

13:30:1 tabak yumurtalı fasülye,salata

17:00 45 gr badem

19:00: 200 gr tavuk gögsü,1 kase yoğurt

artık antremanları evde kendi imkanlarımla yapacağım sabah koşuya çıktım ormanda 1 saat falan sürdü yorucu ama güzel geçdi saat 15:30 gibi evde 4 kg lık bir çift dambılla gögüs ve önkol yaptım agırlıklar eskıden kalma hafıf oldugu ıcın 20x4 şeklinde yapıyorum hiç yoktan iyidir diyerekten :)

Sayfayı Paylaş