Xeonsteel Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve xeonsteel tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar

174 cm boyunda ve 73 kg ağırlığındayım.Kendimi bildim bileli kiloydum geçen yıl karar verdim zayıflayacaktım internetten araştırdığım makalelerle düşük karbonhidrattan oluşan bir program oluşturdum ve 94 kg'dan 77 ye kadar düştüm.Ancak sporsuz ve bilinçsiz bir diyet yaptığım için kas kaybettim ve haliyle sıkı bir vücut görüntüsü oluşmadı.

19.10.11'de yani yaklaşık 7 hafta önce spor salonuna yazıldım.İlk ay sadece fitness çalışarak 77'den 73e düştüm ancak siteden edindiğim bilgilere ve araştırmam sonucu bu yöntemin yalnış olduğunu anladım.Daha fazla kas kaybetmemek için fitness'ın yanında ağırlıkda çalışmam gerektiğini anladım ve 3 hafta önce ağırlık çalışmaya başladım.Bundan sonra ağırlık+kardiyo çalışmayı hedefliyorum.Salonda yaptığım ağırlık çalışması flexor hocamızın forumda yayınladığı programa çok benziyor ancak 10 tekrar ve 3 set olarak yapıyorum antremanları,kardiyoyu ise antremandan önce yapmaya başladım 10 dk koşu 10 dk bisiklet 5 dk twist şeklinde ve ağırlık antremanından sonra 25x3 mekik tekrar twist var.

Düzenli olarak ne yaptığımı hergün bu konu üzerinden güncelleyeceğim teşekkürler..

Boy: 174
    Kilo: 73
    Bel: 86
    Biceps: 31
    Göğüs: 110
    Omuz: 95

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    dusuk karbonhidrat ile nasil kas kaybedebildin ki protein ve yag alimin cok azmiydi

3. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    maalesef yeterince protein ağırlıklı beslenemedim. (kas kaybettiğime en iyi örnek sınıfda bilek güreşinde yenemediğim yokdu bodyden önce yarısını yenebiliyordum bodyden sonra şimdi çoğunu yenebiliyorum :D yani kasla alakalı bir durum)

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet yeterli protein almazsak kasları kaybedebiliriz

iyiki dusuk karb yapmıssınız yoksa daha cok kas kaybedebilirdiniz

5. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cumartesi

Bugün geç kalkabildim ve her zamanki kahvaltımı yaptım akşama doğru spora gideceğim.Ve L-Cartinie'yi deneyeceğim ilk kez :)

11:00 2 dilim kızarmış kepek ekmeği,1 tam 2 beyaz yumurta,50g Lor peyniri,1 bardak çay(şekersiz)

6. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    14:30 2 dilim patatesli börek,1 elma - eve geldim kimse yok yiyecek birşeyde yok yorgundum zaten baktım börek varmış 2 dilim yedim :(

7. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    16:00 1 elma

19:30 1 tabak fırında patatesli tavuk,1 kase yoğurt,3-4 dilim ekmek

20.:30 1 bardak bira

Bugün spora gidemedim aksilik oldu ve akşam yemeğini fazla yedim özellikle biranın kalorisi yüksek ama önüme geldi içtim bundan sonra daha sıkıya alıcam beslenmemi

8. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşi göğüsün 110 omuzun 95 olması çok şaşırtıcı geldi bana tahminimce çok çirkin bi görüntü oluşturur bu durum ? Ayrıca ölçülerimiizin benzedğini sölemişsin bana attığın mesajda neresi benziyor anlamadım benm kol 36.5 omuz 120 :) falan yani anlam veremedim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:19 ----------

sana verilecek tavsiye sıkı bir omuz antrenmanı yapmalısın şu anlık sırt ve göğüsü fazla kasma yoksa çok kötü bir görüntü oluşur.2.si ise protein alımını artırmalısın kesinlikle !!! birde belin kalın geldi bana biraz ağırlık antrenmanalrından sonra 20 dklık hafif tempo cardio ve ağırlık yapmadıgın günler 40 dklık hızlı tempo cardio yapmanı öneririm.Ayrıca şeker alımını minimum seviyeye düşürmelisin.Hızlı yağ yakımı için sabah aç karna 20 dklık bir cardioda yapablirsin.Kolay gelsin

9. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar kusura bakmayın dikkatsizliğe gelmiş öyle bir durum olmaz heralde :) ölçüleri yalnış yazmışım tam olarak şöyle:

Boy: 174
    Kilo: 73
    Bel: 95
    Biceps: 31
    Göğüs: 95
    Omuz: 110

tam tersi bu yalnışa dikkat çektiğin için sagol kardeş :) protein alımını ne şekilde arttırabilirim? günde 3 yumurta yiyorum 1 tam 2 beyazı yada 2 tam bir beyaz şeklinde değişiyor kardiyoyu body'den önce mi ypaıyım sonra mı bu konuda çok kararsızım kimisi diyor bodyden sonra kardiyo yapılamaz yada tam tersi yağ yakıcının etkisi olurmu? siz kullandınız mı fiyatları ne kadardır şuan pek maddi durum açısından müsait değilim aslında ama öğrenmek istedim ileride kullanabilirim teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:46 ----------

Buda programım:

Bench Press 3x10 - 30 kg ile yapıyorum program listesinde bench press yazıyor ama resimdeki yapılan hareketle aynı bölgeyi çalıştırdığı söyledi hoca sadece makina farklı :)

Bench Yana Açış (7,5 kg çift dambılla) 3x10

Enseye Press 3x10 |30 kg ile (bu harekette yeni gelen aletlerde yapıyoruz hoca aynı bölgeyi çalıştırdığını söyledi :) )

Omuz Yana Açış 3x10 (5 kglık çift dambıl ile)

Lat Sırta Çekiş (sırta çekiyoruz :) 3x10 30 kg ile)

Barbell Curl 3x10 (10 kg bar ile bazen 15 yapıyorum ama zorlanıyorum 15de)

Ayakda DumpCurl 3x10 (7,5ar kglık dambıllarla)

Triceps Pushdown 3x10 (30 kg ile)

Son düzenleme: 11 Aralık 2011
  10. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    10:00 2 yumurta,2 dilim kepek ekmeği,1 bardak çay,50 gr lor peynir

13:00 1 tabak fırında patatesli tavuk,1 tabak yoğurt,2 dilim ekmek

14:00 1 tabak aşure

15:00 1 tabak daha aşure :(

19:00 ızgara balık+2 dilim kepek ekmeği+ 1 parça tavuk,2 kıvırcık

Bugün l-cartinie'yi aldım sonunda :) 16:30da spora gittim l-cartinie multipower 1500 mg likit'i kafa diktim :D tadı güzeldi :) 3 tüp aldım diğerlerinide diğer antremanlarda kullanıcam ardından yukarda yazdığım body programını uyguladım sonrada 15 dk invertal koşu ardından 10 dk bisiklet ve twistle programı bitirdim bundan sonra daha dikkatli daha azimli olacağım sıkı bir diyet ve kardiyo beni bekliyor kaçamaklara yer yok !

no pain no gain :)

11. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bi kaç gündür sınavlar nedeniyle konuyla pek ilgilenemedim ama herşey güzel gidiyor :) dün l-carnitine 60 tablet siparişi verdim yarın ulaşır muhtemelen :) sıvı carnitineler bitti 3 tablet kullanacagım bunları..Spor çok iyi gidiyor dün akşam gittim bodyden antremanından sonra yağ yakımı için 10 dk HITT koşu 10 dk bisiklet 5 dk twist 25x3 mekik çektim ve artık nestle tam tahıllı veya corn flakes yiyorum tadı hoşuma gittim bir kasede süt ile birlikte 150 kalori varmış meyve yerine arada bunları yiyorum ve yumurtayı 2 tam 1-2 beyazı şeklinde 3 veya 4 yumurta kırıyorum light peynir veya lor peyniri yiyorum kahvaltılarda

07:00 1 kase corn flakes 10 dk sonra: 2 tam 1 beyaz yumurta omleti(çok az yağda),1 bardak şekersiz çay,2 dilim kepek ekmeği

12:30 1 kase corn flakes,1 tabak mercimek çorbası,2 dilim ekmek,havuç salatası

akşamıda yazıcam :)

12. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    07:00 1tam,2beyaz yumurta omlet,2 dilim kepek ekmeği,1 bardak çay,2 dilim az yağlı peynir

13:00 1 tabak tavuk taşlık ,bol salata,2 dilim kepek ekmek

14:00 1 tabak corn-flakes

15:00 2 mandalina

16:00 1 tabak corn-flakes

18:00 2 mandalina

19:00 2 dolma +2 dilim kepek ekmeği+1 kase yoğurt

22:00 1 mandalina

öncelikle şunu belirtiyim bugünden itibaren Body+HITT kardiyo yöntemine geçeceğim.Bundan sonra spora daha erken gitmeyi düşünüyorum mevcut programda akşam yemeği (19.00)den sonra (20.00) de gidiyordum 1 saat bodyden sonra kardiyo yapmaya çalışıyordum ancak maalesef sağ tarafta ağrı oluşuyor 5. dkdan sonra ve koşamıyorum bisikletde pek etkili olmuyor o yüzden bundan sonra 18.00'de antremana gidip antremandan sonra akşam yemeğini yiyeceğim.Corn-flakesi bırakmayı düşünüyorum yedikçe yiyesi geliyor insanın onun yerine 2 günde 1 bardak süt içeceğim :)

13. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Cornflakes yerine müsli yada yulaf ezmesi alabilirsin.
    Ayrıca neredeyse hiç protein almıyorsun
    Bu arada yukarıda bench pressde 30kg yazmışsın. Ağırlıkların birimi lbs mi çoğu salonda lbsdir kg ile karıştırılır :)? Ve toplam 2 taraf mı 30 tek mi 30?

Son düzenleme: 16 Aralık 2011
  14. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önerin için teşekkürler :) Müslü ve yulaf ezmesi yağ yakımına herhangi bir etkisi olur mu? Bench press 35 KG'a çıktım dün o hareketi chest press makinasında yapıyorum aynı barla yapılan aynı bölgeyi çalıştırıyor yani.

15. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    10:30 3 dilim kepek ekmeği,1 bardak çay,100 gr kadar lor peyniri

14:00 1 dürüm çiğ köfte,1 ayran

19:00 1 dilim kepek ekmeği,1 tabak pilav tavuk

21:00 2 portakal (yiyeceğim :) )

Bugün HIIT kardiyoya başladım antremanı saat 5te yaptığım için önceden olduğu gibi sağ boşlukta oluşan ağrı antremanın sonuna doğru oluştu bunun için doktora görünmeyi düşünüyorum.HIIT kardiyoya ilk 2 dk twistle ısındım sonra ilk 2 dk 6 km hızda,3 dk 10 kmde devam ettim bu şekilde 4 kez aralıksız yaptım ve 20 dk boyunca bayağı ter attım ardından 1 dk aradan sonra 10 dk bisiklete geçtim ardından bodye başladım bodyde bugün 2. ayıma başladdığım için dolayısıyla program değişti bu program daha yorucu :)

yeni ölçülerim:

Kilo: 75
    Bel: 94
    Biceps: 33
    Göğüs: 97
    Omuz: 112

beslenme şeklimi değiştirmeyi düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum :)

16. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    proetin ağırlıklı beslenmeni öneririm kas kütleni arttırmak istiyosanda karbonhidratı kesme derim bulk dönemine girip kas kütleni arttırıp yaza doğru azaltcağın karbonhidratla ve kardiyo ile hem yağ yakımı hemde fazlalıklarından kurtularak kaslı bir görünüme sahp olabilirsin

kolay gelsin

17. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    önerin için teşekkürler şuan için bulk düşünmüyorum l-carnitine siparişi verdim kullanmaya başlıyacağım düzenli olarak sonuçları yazacağımbench_O

onun dışında yulaf ezmesi çok öneriliyor forumda yağ yakımına olumsuz etkisi olmazsa yulaf ezmesini kahvaltılarıma eklemeyi düşünüyorum önceki mesajlarda bir arkadaş neredeyse hiç protein almıyorsun demişti protein alımını nasıl arttırabilirim sabahları 2 beyaz 2 tam yumurtayla omlet yapıyorum ( az yağlı) lor peyniri (yoksa light 2 dilim beyaz peynir) buna benzer program.1 bardakda light süt içmeyi düşünüyorum

18. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Doğanın keten tohumlu müslisi var ondan alabilirsin

Protein olarak; sabahları 2-3 yumurta ye. Ara öğünlerde light kaşar yiyebilirsin. Ton balığıda iyi olur hem hazırlama derdi yok. Gece yatmadan önce meyve yemeyi bırakmalısın :)

19. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ton balığı ile keten tohumlu müsliyi hiç denemedim yarın deneyeceğim sabahlarıda zaten 3-4 yumurta yiyorum ancak omlet şeklinde diğer türlü neredeyse 1 yıldır öyle yiyorum artık bıkkınlık geldi beslenme tarzımı değiştirmeliyim

20. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bugünde hitt kardiyomu bitirdim 20 dk aynı şekilde koşu bandıda koştum ardından 10 dk bisiklet twist yaptım sonra body programını uyguladım antremanın bitişinde ise 3x25 mekik + twist yaptım ardından 21.00 gibi eve geldim ve form müsliyi sütle karıştırıp 1 portakalla birlikte yedim :D (akşam yemeğini 16.00de yediğim için)

Sayfayı Paylaş