Xenicol

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mondas tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mondas

mondas Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İnternette dolaşırken Xenicol adlı bir yağ yakıcı duydum, kullanıp tecrübe eden oldu mu aranızda? Boşaltım sistemini hızlandırıyormuş. Sağlıklı olmayabilir diye düşündüm, ya da belki kısa süreli kullanımlarda sorun olmaz bilemiyorum. Bilginiz var mı?

2. grcnctnky

grcnctnky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    mondas bunu beğendi.
  3. mondas

mondas Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

Teşekkür ederim bilgi için.

Benim bahsettiğim ürün aşağıdakiydi, isim benzerliği gibi acaba içerikleri de aynı mı? Bu gibi ürünleri kullanmanın belli yan etkileri olur, sağlıklı bir seçim değil aslında ama merak ettim.

http://www.herbalxenicol.com/?ref=xenicol

Son düzenleme: 1 Ocak 2009
  4. grcnctnky

grcnctnky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Anladığım kadarı ile Xenical isminin şöhretinden isim benzerliği ile yararlanmaya çalışmışlar.
    Şöyle bir cümle var ;

"Yediğiniz yemeklerden aldığnız yağlar vücudunuza yapışıp kalmasın, direk atılsın. Birikmiş yağlarınız parçalanıp enerjiye dönüşsün."

Yağ emilimini engelliyor sanırım.

Denedin mi bilmiyorum ama bunun yerine Karnitin, CLA ya da çok daha etkili olan Termojenik yağ yakıcıları deneyebilirsin.

5. mondas

mondas Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

Evet, yağ emilimini engelliyor diğer ilaç gibi sanırım. Aşırı kilolular için kullanılabilir belki ama benim için uygun bir ürün değil sanırım. Vücudu alıştırmamak lazım.

Carnitin kullandım daha önce, egzersiz etkili olmuştu. Yaz döneminde kullanmıştım, yaklaşık 3 ayda %18 den %13 e kadar düşürmüştüm yağ oranımı . Şimdi %17 civarında yağ oranım:eek:. Teşekkürler.

6. arassenel

arassenel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    xenicol değil bende xenical olduğunu düşünüyorum ve ben kullandım kısa cevap:kesinlikle uzak dur!
    Xenical barsaktan yag emilimini minimuma düşüren bir ilaç ve bunu sindirim bakterilerinin aktifliğini azaltarak yapıyor yani kısaca,yediğin yağlar boşaltımla atılıyor!
    cok sancılı ve hijyenik olmayan bir süreç bunu uygulayabilecek insanlar obezite problemi olan ve spor yapamayanlara biraz ek zaman kazandırmak egerki antrenmanın esnasında kullanırsan kendini sıkarken başka şeyler olabilir,bağırsakların akivitesini cok arttıran,fazlasıyla gaz yapan,enerji düşüklüğü yaşatan ve hijyene fazla yük getiren(nasıl yazayım forumda bilemiyorum) çamaşırında turuncu renk görmek hoş olmaz üstelik bunun olacağını ilaçda kabul ediyor ama iş işten geçmiş sen ilacı almış oluyorsun.
    Eger bir ögününde fazla yag yersen o ögünün hiç hoş sonuçlanmıyor ve beden düşük yag seviyesinde inanılmaz enerjisiz oluyor.
    Ben bu ilaçtan çok yandım ve gereksizdi bana üstelik,sende kullanma bence hiç faydasını görmezsin sosyal ortamlarda zorlanırsın spor bir yana.

mondas bunu beğendi.
  7. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Diyeceğim birkaç nedenden dolayı bu ilaçtan UZAK DUR!!!

xenicol yazılmış ama doğrusu xenical

1.Sosyal bir yaşamın varsa okul, iş, arkadaş çevresi filan bu ilacı kullanma
    2.Obezite hastalığın yoksa
    3.Karaciğer gibi organlarda sorunun varsa(varsa doktora danış)
    4.Bütçe aşırı para vemeye müsait değilse
    5.Yağ alımın çoksa

Belli başlı nedenlr bunlar. Bu ilacı tecrübe edinme fırsatım oldu. İlk aldığım zamanlarda çok şükür evde yan etkilerini gözlemledim. Çok kısa sürede gözle görülür bir ya etkisi vardır bu ilacın şöyleki; ilacı aldığınız tarihten sonraki zamanlarda gaz çıkısı halk dilinde osuruk geldiği zaman siz gaz çıkardığınızı sanıyosunuz ama sonra orada bi sıcaklık bi mayışma ve ıslaklık sizi tuvalette ne olduğuna bakmanıza karar verdiriyor baktığınızda sonuç bildiğiniz yağındon pantolon v.s. gibi giysilere yapışmış olmasıdır az bir yağda değil. Hatta devamında büyük tuvalete çıkmanızdada gelen bir yağ.

Xenical bir lipaz inhibitörüdür ve İLAÇTIR. Bize de ilaç yazacak olan kişiler kesinlikle DOKTORLARdır. Doktora danışarak alalım ki ilerde karaciğer vs organlarımıza vereceğimiz zararlar az olsun veya olmasın.

8. McOrco

McOrco Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadasımızın bahsettıgı urun xenical degıl
    xenicol

herbal xenicol
    cok tehlıkelı bır uzakdogu zayıflama urunu
    içinde illegal ve gizli maddeler barındırıyor

iki farklı kutuda satılıyor ama uretıcısı ve icerigi aynı
    lidayıda üreten firma kunmin dali, kmdali

[​IMG] [​IMG]

firmaın idasına göre içerigi bu sekilde:
    Flos Lonicerae, Cassia Nomame, Mipeiya, Fleeceflower Root, Mignonette, Aloe, Starch

ama kanadada yapılan tahlıllerde ılacın korkunc gercek yuzu ortaya cıktı
    gercek içerik:
    sibutramine, fluoxetine, furosemide, fenproporex

Bu madeler nedir ve nelere yol acar:

sibutramine: reductil gibi zayıflama ilaçlarının etken maddesi, baş arısı, ağız kurulugu, felç, kalp krizi, karaciger iflası, serotonin sendromu, vucutta iritasyonlu yaralar...

fluoxetine: bir antidepresan etken maddesi. piskiyatrik bozukluklarda kullanılır. Sinirlilik, uykusuzluk, yorgunluk ya da asteni, terleme, anoreksi, bulantı, diyare, baş dönmesi, tad değişikliği, görme bozukluğu, ateş, bacak ağrısı, nazal konjesyon, farenjit, sık idrara çıkma, seksüel disfonksiyon libido azalması

furosemid: bir idarar söktücü etken madde. Karaciğer iflası. Pankreatit, sarılık anoreksi, oral ve
    gastrik irritasyon, kramp, diyare, konstipasyon, bulantı, kusma. Tinnitus, işitme kaybı, paresteziler, vertigo, başta hafiflik, baş ağrısı,
    görme bulanıklığı, ksantopsi. Aplastik anemi , trombositopeni, agranülositoz
    hemolitik anemi, lökopeni, anemi. Hiperglisemi, glukozüri, hiperürisemi, kas spazmı, kuvvetsizlik,
    huzursuzluk, mesane spazmı, tromboflebit, ateş

fenproporex: amfetamin. evet yanlış okumadınız extacy gibi uyarıcı hapların etken maddesi. bağımlılık yapar. İştahı azaltır.Alındığında kronik zehirlenme ile iştahsızlık,sinirlilik,uykusuzluk,saldırganlık, paranoid psikoz görülür.Yoksunluk durumunda ise ağır durgunluk,yorgunluk , huzursuzluk,sıkıntı ,kabuslar,başağrısı,terleme sıcak ve soğuk basmaları,kas krampları ve yatıştırılamayan bir açlık duygusu oluşur.En ciddi yan etkisi depresyondur.İntihar düşüncesi ve girişimi görülebilir. Diş etlerini öldürür dişlerinizi kaybedersiniz.

9. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    xenical ise aklınadn bile geçirme.altına bez bağlamak zorunda kalırsın:)

super_hornet bunu beğendi.
  10. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    :badgrin::badgrin: güzeldi.....

boşaltım sistemini doğal olarak çalıştırmak varken böyle ticari kaygılarla güdülmüş şeylere yönelmek doğru değil!

unutmayalım ki ticari şirketler insan sağlığını değil sizi kandırarak ne kadar para kapabileceklerini düşünürler...

boşaltım sistemini hızlandırmanın en iyi yolu

1-)günde 25-30 gr lif tüketmek
    2-) su tüketimini 2 litre civarına çıkarmak
    3-) düzenli koşu ya da yürüyüşlere ağırlık vermek
    4-) sabahları uyanınca 6 bardak su + 1-2 bardak nar suyu içmek....ev içinde biraz hareket etmek...... kahvaltıya 45 dk sonra başlamak

Sayfayı Paylaş