Wing Tsun Eleştirisi.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve derkrieger tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. Ravenant

Ravenant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    win tsun vs muay thai

win tsun vs karate

2. Talha Duman

Talha Duman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardesim antremanlarda ne yapiyorsunuz

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    muay thai diye attığın videoda adam muay thai'nin m'sini bilmiyor vuruşlarından çok rahat anlayabilirsin en fazla 2 aylık bir sporcu, karate diye attığın karate zaten kendisi boş bir spor ve karetecidede iş yok kusura bakma.

madem video atıyoruz al şu videoyu izle çok değerli dünyaca ünlü wing tsun ustası emin boztepe'nin yine diğer dünyaca ünlü william cheung ile nasıl sokakta kavga eder gibi kavga ettiklerini izle, ne teknik var ne birşey başta birbirlerine sarılıp sonradan güreşe geçiyorlar bu ikisi birde dünyanın en iyi wing tsun dövüşçüleri olacaklar, şimdi izle ve bana söyle ortalama bir milli boksör ve güreşçi şu 2 sinide darma duman eder mi edemez mi ? böyle muay thai'nin t sini bilmeyen adamlarla atılan versus'ları koymayalım.

4. gsokky

gsokky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Antrenmana oncelikle zincir yumruk, şınav, mekik gibi güç ve dayanikliliga dayali kondüsyon egzersizleriyle basliyoruz. Bunlarin basta olma sebebi, bu egzersizlerde gucu harcayarak asıl antrenman olan teknik antrenmanda daha teknik calisabilmektir. Kondusyondan sonra seviyelerimize gore grup grup bolunerek partnerlerle ve ya tek basimiza calisiyoruz. Antrenmanin en sonunda da lapayla zincir yumruk ve tekme calismasi yapiyoruz.

5. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Brafikspro doğruları yazmış.
    Terlemeden, doğru antrenman ilkelerini uygulamadan dövüşçü OLUNAMAZ.
    MT çalışan sporcu aptal mı? Darbe alıyor, ağır antrenman yapıyor, üzerine deli gibi yumruk tekme çalışıyor?
    Onun yerine direkten çıkan zincir yumruk ve zayıf bir tekme her şeye yeter mi zannediyorunuz?
    YETMEZ!

6. gsokky

gsokky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Diger dovus dallariyla ilgili yorum yapamam. Fakat WT yi seviyorum. En azindan kendimi savunabilecek kadar bana yetiyor.
    WT yi diger dovuslerle kiyaslayabilirsiniz tamam buraya kadar bir problem yok ama sizin WT yi karalama cabaniz, hakkinda ileri geri konusmaniz kesinlikle saygisizliktan baska birsey degil. WT ye hayatini adamis cok buyuk ustatlar var. Emin olun ki bu adamlar bos yere WT yapmamistir. Yorum yapmadan once bu dediklerimi goz onunde bulundurarak yapin lutfen.

7. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    wt bir spor değildir, hiç yumruk yemeden hiç dayak yemeden dövüşmeden kendini en iyi dövüşçü sanan bruce lee filmlerini izlemiş beyaz yakalı kesime göre formatlanmış (lafta) bir dövüş sporudur.wt'n,n en kral dövüşçülerinin videosunu yukarıda video olarak koydum kedi köpek dalaşından başka birşey değil. wt'nin en kral dövüşçüsünün bile 1 gram gerçek dövüşten anladığı yoktur, wt bir spor değildir bir dövüş sporu asla değildir. zincir yumruk diye saçma bir sistem bile yoktur dövüşte bunlar wt hocalarının para kazanak için uydurduğu '' biz aslında en iyisiyiz bokstaki muay thai'deki güreşteki ağır dövüşçü müsabakalı idmanları yapmadan siz hepsinden iyi olabilirsiniz'' düşünceli bir para tuzağıdır spor demeye bile dilim varmıyor hiçbir dövüş sanatında ve müsabakada wt tekniği ile kazanmış bir sporcu göremezsiniz gerçek hayat ip-man filmine benzemez.

8. gsokky

gsokky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dediklerimden tek kelime anlamamissin. Kendini resmen WT yi acaba nasil daha kotu gosterebilirim diye sartlamissin. WT bir savas sanatidir. Ip man de bu savas sanatinin en buyuk temsilcilerinden biri olup ulkesini kurtarmistir. Ip man "gercek hayati" tahmin edemeyecegin kadar zor sartlarda yasamistir.

9. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    al işte savaş sanatı demiyorlar mı birde hasta oluyorum dövüş değil savaş sanatıymış ellerinle adam öldürüyormuşsun wt yaparken :D bu kadar ölümcül inanılmaz insanüstü bir savaş sanatı işte biz yanılıyormuşuz dünya yanılıyormuş ne yapalım. ip man dediğin adam 1.60 boylarında 60 kilo civarlarında bir insandı en hızlı yıllarında bile ortalama bir milli boksörden yiyeceği yumrukla direkt pert olurdu adam gelmiş ip man savaş sanatını buldu bu wt denen savaş sanatının ölümcül derecede tehlikeli sporun temsilcisidir diyor :D madem wt yapan enayilerin dediği bu ölümcül zincir yumruklu savaş sanatı bu kadar tehlikeli ve fonksiyonel o halde nerede abi bu wt dövüşçüleri biz neden görmüyoruz kendilerini profesyonel ringlerde kafeslerde iş başındayken. wt yi kötü göstermeme gerek yokki wt nin ne kadar gereksiz ve saçma olduğunu aklı olan herkes biliyor zaten. daha gelipte çaresiz bir şekilde şu wt denen saçmalığı savunmayın burada belliki veriyorsun aylık 300 tl bu para tuzağının bir parçası olmuşsun gerçekleri kabullenmek zoruna gidiyor. konu kapandı işte daha neyin savaş sanatını wt sini ipman ini anlatmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum

10. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Wt savaş sanatı mı ? Komik. Spor olarak elleri kolları hızlandırıp güçlendiren bir spor dalı sadece. Dövüş sanatı hele birde savaş sanatı dedikleri zaman nasıl gülsem şaşırıyorum :)

11. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    ip man ülkesini kurtarmış? o filmdi be delikanlı :)

derkrieger bunu beğendi.
  12. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    WT yapanlar zaten bir film ve bir kitabın peşinden gidip duruyorlar. Sanıyorlar ki ip adam olacaklar :)

derkrieger bunu beğendi.
  13. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    eyvallah
    amabenim ve benim gibi eleştiren insanlardan çok önce WT hocaları, yani o saygıdeğer üstatlar, başladılar REKLAM yapmaya, biz hepsini döveriz diye.
    nette videoları falan var.
    bizim WT eleştirilerimizden ÇOOOOK önce onlar diğer dalları eleştirdiler, hiç merak etmeyin.

AHAHAHAHA
    bunu yazdığına inanamıyorum.
    Ben de ciddiye alıp size cevap falan yazıyordum.
    AHAHAHAHAHAHA

Ludendorff bunu beğendi.
  14. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bütün disiplinler güzel. Hemen hepsi refleksleri, pratik reaksiyonu geliştirir ve beden için çok sağlıklıdır. Herkesin sevdiği /dahil olduğu disiplini en iyi kabul etmesi de bir yere kadar kabul edilebilir, ama insanları doğru yönlendirmek lazım. Wt veya aikido çok çok iyi, şöyle felsefen böyle reflekslerin olur diyebilirsiniz, ama ' savaş sanatıdır, pıçağa bile savunma sağlar vs. diyerek ne kendinizi ne de başkalarını karşılanmayacak beklentilere sokmayın. Son olarak, hepsi özel, güzel olmakla beraber, en işe yarayanları dolambaçsız, sade ve net olanlarıdır.

derkrieger bunu beğendi.
  15. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    columbu ya katilmakla birlikte bunlara ek olarak en iyisi her zaman sparring yapalabilenlerdir bana kalirsa. Obur turlu pek bir anlami olmayacaktir yaptigimiz sporun/sanatin

16. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    aikidonun neresi iyi bana biri bunu açıklayabilir mi ? hiç biriniz 1 aikidocuyu harbi sporcuyla kapışırken gördü mü ? aikido nedir abi aikido wt'den bile beter lafta çok aşırı tehlikeli diye müsabakaları bile olmayan bir spor. aikido yapıpta rakibini (gerçek bir rakibi aktör misali vurur gibi yapıp nereden vuracağını gösteren karşısındakinin ona göre hareket etmesini sağlayan aikido hocalarının şovlarında izlediğimiz rakipler değil) tek hamlede yere serebilen bir aikidocu ben şu ana kadar ki ömrümde ne gördüm nede duydum. aikido şov amaçlıdır fonksiyonel değildir bir kere. dünyanın en kral aikido hocasını getirin elime ufak bir bıçak verin kendisini şiş kebab yaparım anında aikido falan sökmez yani. bunu söylememim amacı aikido hocalarının genelde şovlarını bıçaklı sopalı rakiplere karşı yapmasıdır. öyle adam sana vuracak sende o sırada elini tutup rakibin gücünü kendisine karşı kullanmak falan bunlar gerçeklikten uzak şeyler. dövüş sporu dendimi müsabakası olur adı üstünde dövüş sporu. wt hakkında konuşmuyorum bile zaten

17. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Wing Tsun'u ben de pek sevmem.Ayrıca sadece 2 tane GrandMaster'ı ( biri 68 , biri 70 yaşında ) olan bir sporu, hem de bitirmesi 35 sene olan bir sporu doğru düzgün yapabilir misiniz? Bu sistem birçok yandan eksik.WT organizasyonlarının öğrettiği tek güzel spor Escrima'dır. Hiç bir WT organizasyonunda eğitim veya görev almadım ama Escrima'yı da ne kadar iyi öğrettikleri bir gizemdir.Hobi olarak yapmayacaksanız WT yapmayın arkadaşlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ağustos 2015 ---
    Yine de siz bilirsiniz.

18. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    refleks gelişemez...doğuştan olur ....reaksiyon gelişir ...

idman yapmadan , reel idman yapmadan , havaya boşa yumruk sallamakla bu işler olmaz !...:)

barfiksPro bunu beğendi.
  19. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi kalkıp sizinle refleksler de gelişir diye tartışmaya girmek haddimize değil hocam :) öyle diyorsanız öyledir, bizde sadece reaksiyon diye bütünleyelim. Bunun dışında düşüncelerinize yakın düşünmek sevindirici, sparring olmadan zor.

20. anabolizantr

anabolizantr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadas cok guzel yazmis kardeslerim bunlar ticari amacli uydurulmuş şeyler.Tek kurus yada tek bir saniye harcamaya değmez Uzakdogu judo taekwondo ve karatedir gerisi sonradan uydurulmuştur.wushu ve kungfu birbirine yakindir akla mantiga yatar ama gerisi hava civadir

Sayfayı Paylaş