Wing Tsun Başlangıç

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve MScylla tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Wing Tsun'a başlamayı düşünüyorum. 6-7 aydır vakit buldukça araştırdığım videolarını izlediğim bir sanat. 1 yıl (daha doğrusu 10 ay falan) önce 3 ay KickBoks yapmıştım. Kick boksu bırakma sebebim öğrenci oluşum ve o dönem bazı gittiğim kurslar(ingilizce, hızlı okuma falan...) bu yoğun programda eve ölü gibi geliyordum 1 saat sonra salona gitmem beni yoruyordu. Yoksa çok sevdiğim bir spordur.
    Hayat hikayemi anlatıyorum gibi oldu uzattım :D sanırım her neyse toparlayacak Şu an boş zamanım var ve Wing Tsunun genel olarak mantıklı ve cidden bir kişinin kendini koruma kabiliyetini arttırmasına çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Ankarada bildiğiniz hocalar, salonlar öğrenilecek kişiler ekipmanlar hakkında bilgi almak istiyorum. Bu sanatla ilgilenmiş ya da ilgilenen arkadaşlar kısa kısa tecrübelerinden bahsederse sevinirim. Okuduğunuz için teşekkürler...

2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Ankara'daki Avcı Wing Tsun hocalarını tanırım, hepsi de iyi insanlardır; sağlam WTcidirler!
    Hasan AKIN çok güzel insandır, ilaveten! (gerçi diğerleri de öyledir, Serhat, Serkan, Dr. Nazım, Mustafa hocalar, hepsi de iyidir.)
    ki bir WT düşmanı olarak söylüyorum bunnarı!
    :)
    AVCI sparringe, yerde mücadeleye önem verir; imajiner çalışma usullerini azaltmış durumdadır!

2157, khephnes ve MScylla bunu beğendi.
  3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Nehar hocayı tavsiye ederim.

MScylla bunu beğendi.
  4. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce Wing Tsun hakkında yazdığınız konuyu okumuştum. Ancak yine de wing tsun'un gerçekten de zevkli bir sanat olduğuna inanıyorum. Daha doğrusu genel olarak bütün uzak doğu savunma sanatları bana hoş geliyor :)

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    WT biraz geleneksel kalmış gibi geliyor.Mesela bana ayaklarını bir kickboksdaki kadar kullanmıyorsun mesela.

Sayfayı Paylaş