Wing Chun ile body yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pardus tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Pardus

Pardus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2,5 ayıdr body yapıyorum başladığımda boyum 1.85 belim 118 göğüs 108 kol 38 kilom 119 du.Şuan boyum 1.85 :p belim 115 göğüs 114 kol 42 cm kilom 107.Beslenmeme 3 aydır çok özen gösteriyorum.Şeker vs şeyleri hayatımdan çıkardım.Haftaya wing chuna başlıyacağım programımı hafifleştirmem gerekirmi? Kasla ilgili problem yaşarmıyım? önerileriniz neler olur?

Wing chun(wing tsun) daha çok kolları yoran bi spor o yüzden ağırlık idmanı nasıl bölmem daha uygun olur.Birde bunların dışında bir sorum olacak.Amino asit hormonal bozukluk yapar mı?

Hepinize şimdiden çok teşekkürler.İyi çalışmalar.

Son düzenleme: 25 Ocak 2009
  2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    wing chun yapan biri olarak,

ozellikle on omuz trapez ve arka omuzlar cok yoruluyor, yanlari deltoid'leri de baya sizlatiyor aslinda. kollarda killarin yolunmasi haric bir sorun yasamamistim :D wt'deki temel hareketler duruslar sebebi ile de arka bacak ve popo kaslari da cok calistirilir.

aslinda bu sporu ust bolge ile calisilan kardiyo olarak tanimlarsam sanirim daha dogru olur. yuksek tekrarli bir idman oldugundan overtraining olmamasi icin idman sonrasi beslenmeye dikkat etmek lazim, cunku yukaridaki kas gruplarinda ne depolaniyorsa idmanda dibine kadar kullanip bosaltiyorsunuz. idman sonrasi - sirasinda powerade tarzi icecekler icilmeli, bcaa + glutamine ozellikle idman sonrasinda mutlaka alinmali. (aminoasitler hormonal bozukluk yapmaz).

ayrica wt sizin icin daha onemliyse agirlik idmanini haftada bir veya ikiye dusurmenizi oneririm. aksi halde hakkini vererek iki spora da devam etmeniz pek kolay bir is olmaz cabuk bocalarsiniz. thums:

ataduyan, Pardus ve Morphling bunu beğendi.
  3. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    WT yapan birisi olarak cannabise katılıyorum. 2 senedir WT 3 senedir vücut geliştiriyorum. WT ye ara verdiğim zamanlar vücut geliştirmedeki verimleri gözünle görüyorum. Tabiki herşey beslenmeyle alakalı ancak ikisini bir arada "tam anlamıyla" yürütmek gerçekten zor..

Pardus bunu beğendi.
  4. Pardus

Pardus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için teşekkürler.

peki ne tür gıdalar tüketmemi önerirsiniz.Kilom bi yerde değil.Vucuda yayılı bu yüzden vucudum daha çabuk değişti.Şuan haşlanmış gıdalar(tavuk, brüksel lahanası gibi) gıdalarla yoğurt tüketiyorum.Çayı şekersiziçiyorum.Daha çok yeşil çay içmeye çalışıyorum.Sabahları sadece dilim olarak satılan kepekli ekmeklerden 2 dilim haşlanmış yumurta peynir salata yiyorum.Onun dışında yazsız gıdaları tüketmeye çalışıyorum.0 yağlı olarak satılan sütler gibi.Dışarıda yemeğe mecbur kaldığım zaman ya ızgara şeyler yiyorum.(Balık tavuk gibi, ekmeksiz)

Sizce ikisini beraber yürütmem için ne tür gıdalar tüketmeliyim.

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    cannabbis ve angelossi bende WT ye başlamayı düşünüyorum ama vg de benim çok önemli haftada 4 tü antreman 3 e düşürdüm antremanı WT için haftada iki kere gitmem lazım sizce yürür mü ikisi antreman günlerinde gitmeyeceğim elbette WT ye. Sizin tecrübeleriniz nelerdir bu konuda vgyle ikisi hangi verimlilikte yürüyor.

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Pardus wt icin beslenme kismini aynen kardiyo sonrasi gibi dusunebilirsin, idman sonrasi sporcu icecegi + whey protein alimi bir saat sonrasinda et+pilav vs. simdi detaya girmiyim antrenman+beslenme bolumundeki kardiyo yazilarini incelersen gorursun. agirlik idmanlari icin de ayni kaynagi kullanabilirsin.

coleman trebor acikcasi idman sonrasi recovery icin 24 saat spor yapmamakta fayda var.
    bir gun idman + bir gun dinlenme seklinde tavsiye ederim. bu halde bile agir bir tempo olur diye tahmin ediyorum.

NHFL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş