Whey protein tozu almaya karar verdim ama !!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve OVERCOME tarafından 16 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Boy : 176
    Kilo : 94

Vücut ölçüleri :
    Kol pazu kısmı 40 cm
    Gögüs 112 cm
    Bel 101 cm

Vücutta yag kütlesi mevcut .. Protein tozunu vücuttaki kas kütlesini artırmak ve yağ yakımımı dahada hızlandırmak için kullanıcam .. Fakat boyum kısa oldugundan enine bi genisleme istemiyorum .. Tabii olabilir ama aşırı değil .. Korkum bu protein tozunu alımımda beni aşırı iri bir hale getirir mi ?

Öğünlerim sabah kahvaltı yumurta peynir domates ve 2 dilim kepek ekmek ve cay ( az şekerli )
    Ögle ise genelde sebze ve pilav
    aksam ise tavuk pilav yada sebze

ara öğünlerde ve aburcubur olarak eti form ve yagsız süt .. haftada 2-3 lt asitli içecek schweppes ve fruko .. Bu forumdan bir arkadasın tavsiyesi üzerine ice tea içmeye karar verdim ...

Yani istediğim fit bi vucuda karbon hidratı azaltıp protein tozu kullanırsam ek olarak kavusabilirmiyim .. Yani kas hatlarım belirgin hale gelirmi .. Elbette protein tozu alırsam ( 2 hafta içinde alırım ) sizlerden %100 uyacagım bir diyet listeside alıcam ..

Forumda bircok marka hakkında mesajlar var ama karar veremedim ne alıcagıma .. Alacagım whey protein tozunun bana yaramasını istiyorum .. Metabolizmam biraz yavas calısıyor ..

Zaman ayırıp okudugunuz için ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler .. İyi forumlar

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    protein tozu seni aşırı iri bir hale getirmez ve yag yaktırmaz ama kas gelişimine yardımcı olur.. yag yakmak istiyorsan yag yakici supplement kullanmalısın L-Carnitine, CLA gibi.. içecek olarak ice tea, ayran, meyve nektarları içebilirsin.. İstediğin fit vucuda ulasmak icin: az karbonhidrat - cok az yag - bol protein - bol vitamin mineral - bol kardiyo egzersizleri ve agırlık calismalarıyla ulasabilirsin..

Serce19 bunu beğendi.
  3. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dexterr gerekenleri yazmış zaten.Onun yazdıklarına ek olarak şunları söyleyebilirim,bence şu anda yağ yakımına odaklan.Uygun bir diyet yapman lazım.Bu sürede protein alımını tozlardan değil de yiyeceklerden karşılamanı tavsiye ederim.Protein tozunun zararı olmaz tabi ama ben şu an için çok gerekli olduğunu düşünmüyorum senin için.Ama illa ki alıcam diyorsan Optimum markası forumda çok tutuluyor. https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=3349

Beslenme konusu çok daha önemli.Bence rafine şekeri tamamen çıkar hayatından bir süre için.Çayı şekersiz içmeye çalış,olmuyorsa içme :) Yediğin peynirin yağsız olması çok önemli.Aşağıdaki başlıkta çok başarıyla kilo vermiş bir arkadaşın tecrübeleri var.Okumanı tavsiye ederim.https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=8555&highlight=

Kolay gelsin.Saygılar.

mr.mike bunu beğendi.
  4. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    Optimum Nutrition Superior Amino 2222

hocam illa bir supplement kullanmak istiyorsan amino asit tavsiye ....marka olarakta
    Optimum Nutrition Superior Amino 2222 bunu tavsiye edrim bu amino diyet amino grubundadır... içinde yağ yakıcı amino asit olan carnitin barındırır sitelerdeki ürünlerden değerlerini görebilirsin hem kas kütlesi arttırıp hemde yağ kütlesini azaltmak istiyorsan bu ürün tam sana göre derim...(ürünün bir araştırmasını yap) saygılar...:)

5. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    dostum bende senle hemen hemen ayni durumdaydim wucut olcusu olarak sana tawsiyem yaz aylarinin gelmesi dolayisiyla vucudumuzun aslinda kilo wermeye daha yatkin olmasindan dolayi protein tozu deilde yag yakici sinif olmasi tabiki protein tozunada ihtiyacin war ama daha ileride 1.5 yada 105 gebekten 94 de indim sole soyliyeyim protein tozu weya amino alicak olursan dogru antreman cikarmalisin yoksa ufakta olsa sivilcelenme gorulecektir bazi arkadaslar hayir diye bilir belki ama neden cogu yerde formumuzda off gunlerde kullanmayin diyor?neden kahvaltida bol yumurta alinirken off gunlerde sayisi dusuyor?kisacasi dostum protein tozu yerine bence Lipo 6 Hydroxycut tarzina donersen daha yararli olur unutma 90 kg sirf kas kutlesi olan bi adamla 90 kg sirf yag kutlesi olan adamin yag yakim suresi we miktari degisecek zayiflarsan istedigin sonucda daha rahat gidiceksin bench te 100 kg de kaldirsan gobegimiz oldugu surece....Karar senin :D

6. Serce19

Serce19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam benimde sorum,boksörüm ve 74 kiloyum.4 ay sonra maçlarım var 69 welterweit kiloda dövüşeceğim.Ağırlık idmanları fazla olmuyor normal idmanlarımız cok ağır oluyor. Egzersizlerde içinde mekik şınav barfiks vs. Whey protein kullanmalımıyım ? Kilo aldırırmı.Şimdiden teşekkürler.

7. oklid

oklid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu konusunda insanlar genel olarak protein tozu olmadan gelişim gösteremeyeceğiniz ve protein tozuyla hayallerinizdeki fiziğe kısa bir süre içerisinde kavuşacağınız yönünde iki farklı görüşü savunuyorlar. Aslında iki görüş de hem doğru hem yanlış. Protein tozu düzenli ve yeterli beslenme alışkanlığı olmayanlar için oldukça güzel sonuçlar vermekte. Supplement kullanıp yeterli çalışma ve dinlenmeyi yapmayanlar ise yalnızca vücudunu boş yere yoracaktır. Tüm bunları bilerek protein tozu kullanmaya karar verdiyseniz kafanızdaki en büyük soru hangi whey proteini kullanacağınızdır. Kişisel görüşüm MuscleTech'in başarılı bir ürün olduğu yönündedir. En İyi 5 Protein Tozu adresinde en iyi protein tozları incelenmiş. Karar aşamasında bir göz atmanızı öneririm.

8. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    ice tea lipton ice tea değil heralde buzlu çay... çünkü ice tea deki şeker küp şekerde yok su gibide gidiyor mübarek :evil:

9. berkakalinn

berkakalinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Sayfayı Paylaş