whey mi? bcaa+glutamin mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve OsMaN TuTkU tarafından 5 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OsMaN TuTkU

OsMaN TuTkU Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    İyi günler. Beslenmem yüksek proteinli şekilde ayarlanık ve düzenli supplemente başlamak istiyorum ama whey kullanmam illa gereklimi bilmiyorum spor sonrası şart deniyor ama protein ihtiyacımı karşılıyorum sorum whey almak şartmı ve whey almasam bcaa ve glutamin kullansam olurmu kas kütlesi için. Teşekkürler. ( Boy: 1.78 kilo 63 tip: ektomorf yaş: 16)

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Ne kadardır bu işi yapıyorsun?
    Daha önceden spor geçmişin varmıydı?
    Bir de daha 16 yaşındasın, bu işi çok uzun zamandır yapmadığını varsayarak söylüyorum, supplement olayına girmen gereksiz yani hiç fark etmez senin vücudunda. Yediklerine dikkat et yeter ama bu yaştada sakın çok sıkı diyetlere giricem diye kendini zorlama.
    Bu da protein tozu şartmı soruna cevap olabilir
    https://www.bodyforumtr.com/threads/protein-tozu-kullanmak-şartmı.33467/

3. OsMaN TuTkU

OsMaN TuTkU Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    Daha önceden(2 sene önce) eve dumbell seti almıştım onla çalışıyodum tabi düzensiz sadece aklıma geldikce geçen yaz salona yazıldım 3 ay gittim(2 kutu protein tozu kullnmştm) sonra bıraktım kışın bu zamana kadar da gittim ama 1 ay gidim bıraktım sonra tekrar başladım 3 aydır gidiyorum ama her ay salon değiştirerek salon değiştirirkende 1 hafta ara oluyor ister istemez şuan devam ediyorum geçmiş böyle.
    Supplement olayına girmemin sebebi ortalama 3 aydır gelişim hiç yok beslenmeme dikkat etmeme rağmen şimdi daha sıkıya almış bulunmaktayım yumurta ve tavuğu artırdım devam ediyorum ama supplement gerekli gibi gelmeye başladı ama ailem ne yazıkki protein tozuna izin vermiyor ama ne gerekirse alıyorlar doğal beslenme olarak durum böyle.

ölçülerim: kol:33 omuz:106 göğüs:92 bel:73 bilek:28(bicepsle birleşen yer)

Yardımcı olursanız sevinirim.

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Antrenman sisteminde sıkıntı olabilir çünkü beslenmen iyi ise kaslarını gelişmek için yeterince zorlayamıyorsun demektir. Eğer gerçekten yeterince zorlamıyorsan antrenman da supplement boşa para israfı olacaktır.

Sayfayı Paylaş