Whey in yanına neden aminoasit almalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve akinkadi tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    bu ürünü kullanıyorum.neden amino asitle çok daha etkili olur denilir hep??..
    beslenmeme çok dikkat ediyorum sık ve planlı yiyorum yağsız,ileri seviyeye çok uzak olduğum için sadece antremandan sonra alıyorum

animal pak dediklerinin farkı nedir? hem whey hem amino içeren tek ürünler hangileri

Universal Nutrition Ultra Whey Pro 2200 Gr
    https://www.supplementler.com/shop/...tra-Whey-Pro-2300-Gr.html/manufacturers_id/2/

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Animal Pak universalın vitamın , mineral ve amino asit bileşenlerinden oluşan bir ürünüdür. Bilindiği gibi amino asitler proteinlerin yapıtaşıdır. Whey olsun veya olmasın tüm proteinlerde amino asitlerden oluşur. Yani "hem whey hem amino içeren tek ürünler hangileri" sorun yanlış olmuş.

Neden amino asit almalıyım dersen; tükettiğimiz proteinlerin içeriğindeki amino asitlerin kullanabilir hale gelmesi için vucutta birkaç saat işleme tabi tututlması gerekmektedir. Belli bir seviyelerdeki sporcuların gerek vucuttaki amino asit havuzlarını daha hızlı bir şekilde doldurabilmek için , gerekse antrenmanda ve sonrasında katabolik etkiyi minimize etmek için dışarıdan amino asit takviyesi yapmaktadırlar.

asteq ve Pappy bunu beğendi.
  3. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    buarada ben bi biyoloğum...bb ile ilgili yönlerini sorduğumu anladığn halde,bana aminoasitn proteini oluştrdğu dersini verdn düzelltin beni yani sağol

suplamentlerde kullancaksanız antreman sonrası whey alın derler sadece...neblm glutamin ,bca amino değil de whey ilk öncelik derler tekini kullancaksan

madem amino daha hızlı diyorsun ndn böyle diyorlar...bu arada diyorlar dedğim bu sitedeki bikaç makaleden okuduğumu söylüyorum

en azından wheyle yanına amino kullan gelişim iyi olur diyenlerin yanlış söylediğin söyleseydn ozman

4. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    whey demelerinin sebebi protein ve içerigi ile alakalı tamamen mademki biyologsun.Araştırabilirsin degilmi? Glutamin bcaa whey aminoasit bunların vücuda toplamda sagladıkları yararları karsılastır.İçeriklerini karsılastır.Vücudunu aralarında en komplike besliyen whey cıkıcaktır.Amino evet daha hızlı sindirim ve nokta atış.Ama bir protein tozu degil.Ayrıca amino ve whey cakısan ürünler degildir.Birlikte kullanılması bu yüzden daha iyi bi gelişim saglar.

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    aslında bunun sebebı bırtaz da alıskanlık ve mddıyttr

aslında amıno asıt alımı tabıkde proteın tozundan daha yıdır . fakat aradakı fyt farkını dusununce proteın tozu daha ıyı olur

amınoyu proteınle brlıkte kulln derler cunku dedıgım gıbı alıskanlık sadec yoksa adam gıbı amıno alınırsa yanı 15-20gr toza gerek kalmaz

ama soılede bısey var spordan sonra 10gr amıno alsan bıde 20 gr proteın tozu kademlı bır proteın slaınımı olur once amınolar kanın agcer sonrada proteın toxu buda daha ıyı bır kas gelısımı dmektır

ama ole ebklenen sonuc cokda bıseyt farkettrmezz bnce maddı durum ıyıse amıno asıt . ortaysa amıno -toz . ole ıyı degılse proteın tozu

Sayfayı Paylaş