(Whey + Creatine + Glutamine) Kullanım miktar ve zamanları

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve berendor tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. berendor

berendor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    2 ya da 3 ay sonra Whey + Creatine ve Glutamine kullanmayı düşünüyorum. Yalnız, kullanım dozu ve zamanları konusunda kafam çok karışık, çünkü genelde herkesin farklı bir yorumu var, bu da belki de insanların aldıkları supplementlerden metabolizmalarına ve vücut yapılarına göre farklı tepkiler almalarından kaynaklanıyor olabilir. Benim merak ettiğim Whey, Creatine ve Glutamine için doz ve zaman olarak önerebileceğiniz genel bir kullanım şekli var mı? Özellikle off günler de kullanılan miktar azaltılmalı mı yoksa aynı mı kalmalı?

2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Sanırım üçünü aynı zamanda sabah, antre. önce, antre. sonra ve yatarken (casein yoksa) almak gerekiyor. off günlerde antre önce ve sonra yerine tek sefer yemen gerekli diye düşünüyorum.

berendor bunu beğendi.
  3. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğin gibi herkes farklı bir şey söyleyecektir bu konular hakkında. Burada tek, kesin bir cevap alacağını sanmıyorum ancak genel olarak kabul edilen kullanım şekilleri vardır.

Whey'i her sabah uyandığında ilk iş olarak içmelisin. Bunun dışında antrenmanlardan sonra mutlaka içmelisin. Bunun dışında beslenmenin yetersiz olduğu zamanlarda da içebilirsin.

Creatine her gün 5 gram almalısın, tabi yükleme yaptığını varsayıyorum. Spordan önce alınmalı deniyor genel olarak.

Glutamin'de spordan önce 5 gram spordan sonra 5 gram olarak alırsan işine yarar. Yatmadan öncede 5 gram kullanabilirsin.

Genelde kullandığım şekil böyle ancak tabi ki daha farklı kullanan arkadaşlar çıkacaktır.

berendor bunu beğendi.
  4. Aruna

Aruna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar;

3 aydır salona gidiyorum, protein tozu alıyorum yanında kreatin düşünüyorum hangi marka önerirsiniz ve 2sini birlikte mi kullanmalıyım

teşekkürler

5. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Bir ölçek wheyde 5 gr glutamine var, antremandan sonra zaten whey içilecekse ekstra 5 gr daha glutamine almanın gereksiz olduğunu düşünüyorum

6. leventkaan

leventkaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum öncelikle merhaba.
    dediğin gibi herkesin farklı bir yorumu var.ben bu ürünleri şu şekilde kullanıyorum.

Kreatin -

aldığım ilk hafta antreman günlerinde 4 porsiyon (1 porsiyon=5gr ve günlük 30grama kadar kullanmanın zararsız oluğu söylenir) kullanıyorum çünkü ilk hafta kaslarımı kreatinle dolduruyorum ve ondan sonraki haftalar sadece antreman günlerimde antremandan 20 dakka önce 1 porsiyon ve antremandan hemen sonra 1 porsiyon olarak kullanırdım.benim kullanımdaki 1 porsiyonum dolu şekilde bir tatlı kaşığı.fazlasıda bence lüzumsuz çünkü fazlası idrar yollarıyla dışarı atılmakt****reatin kullandığın günlerdede bol sıvı tüketmeni tavsiye ederim eğer bol sıvı tüketirsen hiç bir zaraını görmezsin fakat kreatinden en iyi sonucu almak için gün içersinde güzel yemek yemen gerekir.

Glutamin -

glutamini ben günde iki porsiyon olarak kullanıyorum.yine bir porsiyonu 5gr ve ben dolu bir tatlı kaşıyı olarak kullanıyrom.antremanden sonra 1 porsiyon ve yatmadan önce 1 porsiyon olarak kullanıyorum.bazıları antremandan önce kullanılması gerektiğini söyler.buyüzden iki türlüde denedim fakat ben antremandan sonra kullanmanın daha faydalı olduğunu düşünüyorum.vede kas onarımına büyük ölçüde yardımcı olduğu için antremandan önce kulanmak bana mantıksız geliyor buyüzden antremandan sonra kullan derim.ama yatmadan önce kesinlikle 1 porsiyon kesinlikle kullan.bu konuda kimseyi dinleme çünkü glutamin büyüme hormonun salgılanmasını arttırır ve vücut yoğun olarak büyüme hormonunu uyuduğumuz dakikalarda daha fazla salgılar.bu yüzden yatmadan önce kullanacağın glutamin büyümene daha yardımcı olur.

Whey -

protein tozunu ise antremandan hemen sonra ve yatmadan önce kullanıyorum ben.

bench_O

7. EMRE AKKAN

EMRE AKKAN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    glutamine nedir arkadaşlar ? .. vücuttaki growth hormonunu tetikleyen bir supplementtir. 2 türlü kullanım şekli söz konusudur. ant. sonra ve uyumadan önce.
    önce ve sabah almak komiktir.

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş