Whey+creatin i nasıl beraber kullana bilirim ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tunerboy tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Herkeze selam şimdi cretin aldım elimdede whey protein tozu var bunu beraber nasıl kullana bilirim ? Off günlerde ve antreman günlerinde nasıl kombine edebilirim.. ? Akşamma kadar vaktim var lütfen acele edin akşam antreman var TEŞEKKÜRLER..

2. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Whey'i antrenmandan sonra ve sonraki sabah uyanınca kullanabilirsin.

Kreatin'i antrenmandan 30-40 dk önce, 5-10 dk önce de sert bir kahve içip antrenmanına başlayabilirsin. Kreatin-Kafein ilişkisini şöyle bir alıntı ile tamamlamak isterim. Forumda bir çok yerde gözüme çarpmıştı birlikte kullanımları hakkında sorunsallar.

An important note concerns creatine and caffeine. Although there is scientific evidence demonstrating both points, it is better to be safe than sorry. Caffeine can interfere with creatine and reduces the effectiveness of it. Therefore, it is best to separate slightly when you consume both. For instance, take your creatine supplement 40minutes before your workout, then your caffeine supplement 5-10minutes before your workout.

3. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bide hocam aldığım yerdeki kişi bana üzüm suyuyla almamı söyledi üzüm suyu bulamadım elma suyu aldım olmazmı acaba ?

4. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Olur tabi. Basit karbonhidratla tüketilmesi önerilir zaten kana hızlı karışım için.

tunerboy bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

3 gram idman oncesi 3 gram idman sonrasi al 80 kilo altiysan, idman oncesi wheyin icine at, idman sonrasi elindeki meyve suyuyla ic, elmada olur. Bos gununde 5 gr (80 kg alti icin) sabah alacagin wheyin icine atarak kullanabilirsin. Bu bahsettigim method yuklemesiz kullanimdir.

6. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkür ederrim yardım larınız için teşekkür butonununda kullandım ...

7. brhmcr

brhmcr Guest

8. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    peki off günlerde creatin kullanımı nasıl olmalı ?

9. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Off günlerde kullanmayabilirsin. Bazı kişiler her gün 5 gr. kullanımı uygun görüyor ancak ben sadece antrenman günlerinde kullanıyorum.

tunerboy bunu beğendi.
  10. brhmcr

brhmcr Guest

Kalin bolumu daha once yazmistim. 6 hafta ara vermeden devam edip 2 hafta birakirsin.Bol su tuket.

Sayfayı Paylaş