Whey+creatin+glutamin+bcaa+multivitamin

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ertan26 tarafından 12 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ertan26

ertan26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftada 4 gün spor yapıyorum ve hacim kazanmak amaçlı kombinasyon fikirlerinizi almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Boy 183 kilo 74

Elimdeki supplementler
    On Gold Whey (içerisinde servis başı 5 gr bcaa ve 4 gr kadarda glutamin var)
    On Creatine
    On Bcaa
    On optimen multivitamin
    Xpro Glutamine

İdman günleri sabah ve idmandan sonra protein ve idmandan 30 dk önce creatine kullanıyordum, bcaa, glutamine ve optimeni nasıl verimli şekilde kullanmalıyım.[

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Nisan 2013
  2. Disturbed58

Disturbed58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Glutamini yatmadan önce iç. Optimen i gün içerisinde tüketebilirsin.

ertan26 bunu beğendi.
  3. ertan26

ertan26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Antreman günleri
    Sabah protein ve multivitamin
    Ant.30-45 dk önce BCAA ve creatine
    Ant. sonra Protein, BCAA ve glutamine

Off günleri
    Sabah Protein ve multivitamin
    Gece Glutamine

Bu şekilde kullanmayı planlıyorum, uygun olurmuki? bide off günlerinde creatine kullanmalımıyım?

4. Disturbed58

Disturbed58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer enerji depolama çabuk olsun istiyosan creatini hergün almalısın. Tabi dinlendirme sürecini de ona göre hesaplarsın. Bunun yanında bol su tüketmen sağlığın içinde iyi olur. Supplementleri ard arda alarak mideni zorlayıp kendini rahatsız etmeden tüketmen iyi olur. Sabah proteinini kahvaltıya belli bir ara ile tüketebilirsin. Vitaminlerini gün içerisinde tüketebilirsin. Spordan önce kullanacağın bir preworkout energy boost supplementi alman senin için iyi olur yok böyle devam edeyim diyosanda bcaayı antremandan önce alıp 1 ölçek protein antremandan sonra ve glutamin ve creatini yatmadan önce alsan daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabi bu zamanlamalar senin beslenmenle direkt alakalı.

ertan26 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş