Whey + BCAA aldım ne zamanlarda kullanmalıyım.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Xenophobic tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Xenophobic

Xenophobic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar, ,iyi günler dilerim.
    Supplementler.com'dan sipariş ettiğim ürünlerim bugün gelmiş, kargoya ne kadar küfür etsem az kapıya ürünü bırakıp gitmişler birisi alıp götürse kargo arayacağım. Neyse sormak istediğime döneyim.

Nutrex muscle infusion black ile Muscle pharm 3:1:2 BCAA aldım.

Boyum 176 kilom 56. Gainer kullanmıyorum bunun yerine doğal yollardan karbonhidrat almak için günde 2-3 tabak makarna yiyiyorum peki ama aldığım ürünleri ne zamnlarda kullanmam lazım
    Bunun dışında BCAA'nın bir porsiyonu 8 kapsül benim bunu 4-4 mü kullanmam lazım.
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim, yaşım 18.

2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozu sabah kalkınca ve isteğe bağlı ant sonrasında hemen.
    Bcaa ant sonrasında daha önemli 3 5 yapabilirsin.

3. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    hocam merak ettiğim bi konu var yeni konu açmak istemedim burdan sormayı tercih ettim whey+bcaa+glutamine mi daha etkili bi kombine olur yoksa whey+glutamine+creatine mi yardımcı olursanız sevinirim.

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    glutamin+kreatin'in birlikte alınması daha iyi verim sağlıyor diye okumuştum bir makalede.yarından itibaren ben de öyle yapıcam.

5. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    hocam biraz önce okuduğum makelede ise glutamine yi pek yararlı bi ürün olarak gösterilmediğini ve araştırmaya göre glutamine+creatine ve sadece creatine yi kullananların aynı sonucu aldığını açıklamışlar benim fikirlerim tamamen değişti şimdi ise şunu düşünüyorum belki size yanlış gelebilir;
    whey protein+casein protein+creatine+balık yağı+multivitamin almaya kadar verdim şuan whey proteini casein protein ve balık yağı var

6. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bence biraz da kişinin kendisi ile alakalı bu yarama işi ben de glutamin çok işe yaramışti 300 gr ile farkı az da olsa görmüştüm .. şu an whey+ karbo+ creatin + balık yagi + multivitamin kullaniyorum 1.5 ay ara vermiştim 3. antremanda creatine başladım zaten pek bişey kaybetmemiştim 1 hafta da toparladım bi sonraki aya glutamin de eklemeyi düsünüyorum kısaca bünye meselesi biraz da.. bana yarayan sana yaramayabilir.. kolay gelsin..

7. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yuh! glutaminin yararlı olmadığını söylüyorsa o makale at o makaleyi çöpe.bu kadar net konuşuyorum.

8. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    Glutamine evet kullanım nedeni postwork içindir. Antremandan sonra vücudun glutamine seviyesinde büyük bir düşüş olur. Bu yüzden birçok sporcu glutamine kullanır. Bunada tamam. Fakat araştırmalar gösteriyor ki glutamine sadece ve sadece sokağa atılan paradır. Ayrıca aldığın glutaminin çoğu tuvalet yoluyla dışarı atılır.Nedeni bu konu hakkında yapılan araştırmalardır. 3 deney grubu oluşturulmuş. 1. gruba placebo, 2. gruba creatine, 3. gruba creatine+glutamine. Tahmin et DOĞU ne çıkmış. 2. grup ve 3. gruptaki sporcular aynı kas kütlesini kazanmışlar.
    http://www.bodybuildingweb.net/blog/...lutamine-work/
    (Achilles1980)'Den alıntıdır o kullanıcı paylaşmış bende size sunuyorum

Sayfayı Paylaş