Whet + Amino + Animal Pak Kürü İçin Yardımlarınızı Bekliyorum.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve alextaylor tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alextaylor

alextaylor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar .Bu sporda 5 . ayımdayım.

Yaşım 23 , kilom 84 ,Boyum 1,88. Yag oranım %12

Arkadaşlar elimde ;

Optimum Whey,
    Xpro nutrition amino 5000
    Animal Pak

Ürünleri mevcut.Bunlarla birlikte kür yapmak istiyorum.

Haftada 4 gün antreman yapıyorum 2 gün üst üste dinlenme yine 2 gün üst üste .Çalışma saatlerim genelde aksam 6 da baslar 8 de biter.Saat 9 da evime gelir yemek yerim

Haftanın ilk 2 günü Gögüs Biceps ve omuz

Diger 2 gün ise triceps sırt ve bacak calısıyorum.

Elimdeki ürünlerle kür yapmak istiyorum.

Salonda ki hocamın tavsiyesi şu yönde.

Sabah 7 de kalktıgımda aç karnına bir paket Animal Pak

2 ölçek protein tozunu süt ile shake edip gün boyu spora kadar son yudumunu spordan hemen önce almak şartı ile yaymamı söyledi.

Spordan hemen sonra ise 4 adet amino bolca su ile almamı söyledi.

Sizce ne kadar dogru ne kadar yanlış dogru ise neden dogru yanlış ise neden yanlış ögrenmek bilgilenmek .düzenli bir kür yapmak istiyorum arkadaşlar.Gerekirse artı olarak supplement de alabilirim..

Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar.Teşekkürler

2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    bence aminonun 2 sini sabah 2 sini antreman sonrasi al 5000 mg çok fazla gelir ayrıyeten protein tozunu antreman sonrası sütle içme su ile iç yatarken sütle içebilirsin... diğerlerinde sorun yok başarılar...

3. alextaylor

alextaylor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Xpro nutrition amino 5000 (2500mg) aminoya sahip.

Hocam antreman sonrası sadece amino almamı proteine gerek olmadıgını söyledi.

Benim aklıma yatmayan su sabah aldıgım proteini neden süt ile alıyorum.Sabah kalktıgımda vücudumun proteine ihtiyacım oldugunu düşünüyorum .Bunun içinde su ile almam gerekir ama hocam aksine süt ile antremana kadar yaymamı söyledi . 1 saat bi yudum iç 1 saat sonra bi daa bi yudum iç gibi.

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Hocanız, muhtemelen gün içerisinde protein ağırlıklı sık sık beslenemiyeceğinizi düşünerek süt ile almanızı uygun görmüştür. Animal Pak'i ise idmandan önceki son öğününüzden 30 dk sonra almanız gerekiyor. Amino 5000'i ise idmandan önce ve sonra 4'er tane almak gerekiyor.

5. alextaylor

alextaylor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Peki hocam neden sabah aç karnına önerdi acaba ?

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah kalktığınızda vücut yıkım halindedir; çünkü vücut saatlerce besinsiz kalmıştır. Whey protein kana çabuk karışıp yıkımı durdurmak için ideal olduğundan sabah hemen içilebilir kurtarıcı olarak; ama sütle alındığında emilimi oldukça yavaşlayacaktır. Hocanız'ın yanlış olmalı bence sütle aç karnına alımı konusunda ama bu konuda profesör değilim sonuçta, kesin bir yargıya varmak istemiyorum bu yüzden.

7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    uyku esnasında vucüt katabolik etiye girer ve kasalrın ihtiyaz duyduğu amino asitleri kullanır. Sabah kalkar kalmaz bunu iç demesinin sebebi bu etkiden vücudu hemen kurtarmak için olabilir.

Saygılar..

firebird bunu beğendi.
  8. alextaylor

alextaylor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bana sabah kalkar kalmaz Animal pak almamı söyledi.Ama animal pak ise idmandan önceki ögünden sonra alın diyor.

Kafam karıştı antreman günleri proteini nasıl almam gerekiyo hala bilmiyorum. yatarken almalımıyım mesela ?

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    İdmandan 1.5-2 saat önce protein alımı iyi olur. İdmandan hemen sonra suyla whey protein almak gerekir. Yatmadan önce emilim süresi uzun olduğundan dolayı casein içerikli bir protein kaynağından yararlanabilirsiniz. İdman sürenizin 2 saat olması ibraz fazla bence. Arlarda çok dinleniyorsunuz herhalde. Esasında 30 sn.'yi geçmemek gerekir fakat ilk önceleri 1dk.'yi geçmeyip bu zamanı 30 sn.'ye çekebilirsiniz.

10. alextaylor

alextaylor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Rpac Yorumlarına göre ;

Sabah 1 ölçek
    İdman öncesi 1 ölcek
    İdman sornası 1 ölçek
    Ve yatarken 1 ölçek süt ile karıştırıp
    4 ölçek demek oluyorki bu tam 100 gr protein demek.Bana fazla gibi geldi

Birde idman öncesi amino ve sonrası amino alıcam .Aşırı bir protein birikimi olmucak mı ?

Ayrıca evet dinlenmelerim uzun sürüyo setler arası 1 dk tutuyorum.Hareket degişimleri arası 3 dk en fazla

11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenme konusunda kendinize göre değişiklikler yapabilirsiniz. İdman öncesi protein tozu yerine yemek yerseniz daha iyi olur; çünkü sadece protein ihtiyacınızı whey proteinle değil de değişik aminoasitleri barındıran farklı protein kaynaklarına da yönelmelisiniz. İçtiğiniz aminoların tanesi 2500mg aminoasit barındırıyor. Sizin yerinizde olsaydım protein ihtiyacını giderme amaçlı bir aminoasidi hiç almazdım; alacaksam da en azından gh arttırıcı tarzda amino alırdım. Bir seferde protein alımınız 40gr.'yi geçmediği sürece sorun yok.
    İdmanda hareketler arası süreyi azaltmalısınız. Bölge değişikliklerinde ise dinlenme süresini 10-15dk arası yapabilirsiniz.

12. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Aminoasit'i idmandan önce ve sonra olarak, yada sadece idmandan sonra olarak almanı tavsiye ederim...

Protein tozun konsantre olduğu için gün içerisindede alman uygundur.

Idman öncesi alman çok gerekli değil, ama idmandan 45-60 dk sonra alman oldukça yararlı olur.

Sabahları da, işin aslı nasıl içtiğin çok mühim değil..
    Gün içerisinde beslenemiyorsan, suyla yada sütle 1 porsiyon alabilirsin. Yada onun yerine 7-8 yumurta / 200 gr. peynir vs. yiyerekte aynı proteini alabilirsin...

Sabahları hemen vücudu beslemek mühimdir...
    Fakar ölümcül derecede önemli bir durum değil. Nihayetinde katabolik etki en kötü ihtimalle 15 dakika sonra son bulur. Yani sabahları kahvaltı yapabiliyorsan whey'ê gerek yok. Ama yapamıyorsan onun yerine ister suyla , ister sütle alabilirsin...

Yinede yarım litre sütle aldığın taktirde 15-16 gr. Calcium Caseinate (süt proteini) alacağını, ve emiliminin günün ilk 6 saatine yayılacağı için sabahları olan kas kaybını uzun bi süre için minimize etmiş olursun. Aynı zamanda, gündüz vakti olduğu için sütün (laktik asit dışında) büyüme hormonlarına vs. negatif bir etkisi söz konusu değil..

Animal PAK 'ı ise üzerinde yazan şekilde alman daha uygun olur bence... Hocalar, istemeyerekte olsa yanlış yönlendirebiliyorlar..

Sonuç olarak bu konuların hiçbiri kesin-net şeyler değil. Hepsi doğru ve hepsi yanlıştır aynı zamanda. Çünkü konuyla ilgili farklı zamanlarda yapılmış farklı klinik araştırmalar mevcut olduğundan ve farklı atletlerin farklı tecrübeleri olduğundan hepsini doğru kabul ediyoruz...

13. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

öncelikle antrenmanının 2 saat sürmemesi lazım bunu max 1 saat e indirmen lazım hacim için.2 saatlik antrenmanın sana getiriden çok götürüsü olur.
    sabah kalkar kalkmaz animal alımı olur tabi ama maddi durumun iyiyse. çünkü animal dan en iyi performansı almak için antrenmandan önceki son yemeğinden yarım saat sonra bol su ile alman lazım ve alımdan yarım saat sonrada antrenmana gitmen üründen verim alman demek. ha sen diyorsan maddi durumum çok iyi o zaman yine antrenmandan 30 dakka önce ve sabah uygun olur.

aminoyu antrenmandan önce kullanma antrenmandan sonra veya yatarken 5 adet almanı tavsiye ederim.

protein tozuna bence fazla yüklenme. proteini sadece bir besinden karşılamak olmaz. et yumurta balık vb ürünlerden gün e yayarak alman lazım.protein tozunuda sabah kalkar kalkmaz (whey) ant. önce ve sonra al hiç yokdan bu kadar kullanacaksan 3 öğünde kullan.3 ü geçme diğer protein kaynaklarınıda ele al. ( yatmadan casein almıyorsan aminoyu iç yat.)

mertakb bunu beğendi.
  14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda protein tozları, animal pak ,amino asit ve bunların kombinasyonları konuşulmamış konular değil..

lütfen her başlıkta aynı şeyler tartışılmasın..üyelerin değerli vakitlerinden kullanıyorsunuz!!

firebird, bonatschi, saydam ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş