Weight Gainer + Protein Tozu beraber kullanmak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve trytry tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. trytry

trytry Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar 23 yaşında 1.80 boya 60 kiloda ektomorf yapıdayım.2 hafta önce spora başladım.Evet bodybuilding sabır işidir diyeceksiniz ama ben mümkün olduğunca hızlı hacimlenmek istiyorum.Yağ oranım şu anda %8.Hedefim 3 ayda iyi bi hacim kazanıp 10 kg almak.3 aylıkcı falan sanmayın sporu en az 2 sene yapmayı hedefliyorum , belki devamlı.Ama ilk hedefim 3 ay içinde iyice hacim kazanmak.Gainer aldım fakat yanına protein tozu da almak istiyorum.Günlük beslenmemi elimden geldiğince yapıyorum ve karbonhidrat gereksinimim hem gainer hem de gün boyunca aldıgım besinlerle karşılanıyor ama protein ihtiyacımı tam karşılayamıyorum ya da karşılasam bile zorlanarak karşılıyorum.Çünkü yumurtayı hiç sevmiyorum ve midem fazlasını almıyor , hesabımı yaptıgımda günlük 100 gr proteini alıyorum o da sürekli böyle gitmez protein tozu alarak günlük protein alımını 120-130a çıkarmak ve proteini daha rahat almak amaçlı protein tozu da almak istiyorum.Sizce hem protein tozu hem gainer beraber kullanılır mı ? Gainer'da zaten bi miktar protein oldugundan protein tozunu zaten israf olmaması için abartılı kullanmayacağım.Lütfen ilk 3 ay supplement alma vs. demeyin sigarayı bıraktım aylık sigara masrafım olan 250 tlyi gelişimim için işime yarayacak olan her türlü supplemente cimrilik yapmadan vereceğim.Size burda sormak istediğim ;

1- Gainer + proteini beraber kullanmanın hiç bir sakıncası var mıdır ?
    2- Gainer + protein beraber alınırsa en uygun kullanımı nasıl olmalıdır ? Proteini zaten az kullanırım günlük sadece 1 ölçek sanırım yeter gainerda da protein olduğu için.
    3- Gainer için baya araştırma yaptım yabancı forumlarda da olmak üzere yüzlerce yorum okudum ama protein tozları hakkında o kadar bilgim yok protein tozu olarak işimi görecek bi marka önerir misiniz?

Sayfayı Paylaş