Weight Gainer Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MrFit tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    [​IMG] Öncelikle iyi günler dilerim. Forumda bu konuda bilgili olan birkaç abimizden tavsiye istiyorum bu konuda, sorum ise şu olacak:Daha önceden gerek ev gerek salon tecrübem olmasına karşın oluşmuş bir kas yapım var fakat yine de 1,5 ay önce başladığım salonda antrenörümden 18 antrenmanlık bir adaptasyon programı aldım. Program beni zorlamadığı için ağırlıkları haliyle arttırdım fakat yine de antrenman sonrası yorgunluk bile olmuyordu. Neyse programı tamamladıktan sonra ölçüm alındı ve sadece 1 kilo 100 gram aldığım tespit edildi. 1 kilosu yağ idi... Beslenmeme oldukça dikkat ediyorum her gün okulda lorludan tutun tonbalıklıya kadar 1 sandviç ve öğle yemeği sonrasında ballı yahut nutellalı sandviç 1 saat sonrasında da kuruyemiş(fındık,badem,kuru üzüm,leblebi) tüketiyorum. Lakin nedendir bilmem beyin mi harcıyor bu yediklerimi çoğunluk aç geziyorum metabolizma da hızlı.Yaşım 16 boyum 1.86 civarı kilom ise 68 hedefim ise yazdan 1-2 ay öncesine kadar 85 kiloya olabildiğince yaklaşıp yaza kalan 2 ayda cardio ile define bir vücutla yaza girmek istiyorum. Malum bütün gençlerin içinden geçer bu... Evde annem ile yaşıyoruz uzun saatler çalışmasına rağmen annem bana çok güzel yemekler hazırlıyor gayet fazla tüketiyorum zamanında tüketiyorum sabit konularda tavsiye edildiği gibi. Fakat yine de kilo alamıyorum ve gainer kullanmayı düşünüyorum çünkü bir arpa boyu ilerleyemiyorum. Lütfen bana beslenmene daha çok dikkat et , 3 ay supplement kullanma gibi cevaplar vermeyin arkadaşlar abiler çünkü söylediğim gibi önceden de bir vücut geliştirme tecrübem,oluşmuş bir kas iskeletim ve düzenli bir beslenmem var. Lütfen bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi esirgemeyin teşekkürler şimdiden... İşte bu da fotoğrafım[​IMG]

Son düzenleme: 4 Kasım 2012
    deadlyff bunu beğendi.
  2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Merhaba sayin Mrfit kilo almaniz tamamen gunluk kalori aliminiz ile ilgilidir forumda bu tur bilgiler mevcuttur foruma bir goz atiniz,gainere gelince gainerlerde yuksek kalori bulunuyor, bundan bir yil once true mass kulanmistim kaliteli bir gainer,ama oncelik beslenmenizdir bu tur supplementler sonucta `ek takviye`olarak kulaniliyor
    Basarilar

Son düzenleme: 4 Kasım 2012
    MrFit bunu beğendi.
  4. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Sayin Chomolokko belirttiğim üzere beslenmeme dikkat ediyorum yediklerim saydıklarım ibaret değil tabi ki yanlış anlaşılmasın :). Sadece okulun beslenme ve kilo almam üzerine ne kadar engel teşkil ettiğin belirtmek istedim beslenme konusunda bir sürü araştırma yaptım ve yeniden vücut geliştirmeye başladığım sıralar annem bana deliye bakar gibi bakardı çünkü her şeyi kalorisiyle seçerdim ne kadar yüksek kalori o kadar iyi diye. Sonuç olarak beslenmemi mümkün olduğunda öncelikli tutuyorum eminim ki çoğu vücut geliştirme ile uğraşan gerek genç gerek yetişkinden daha çok önem veriyorum beslenmeme ve bu beslenmeye yardımcı olarak günlük tamamlayamadığım eksiklerimi dolduracak olan ve kilo alımıma yardımcı olan bir takviye istiyorum.
    Sayın John399 bu attığınız linklere defalarca baktım okudum her birini harfiyen uygulamaktayım yediğim ballı yahut nutellalı ekmek karnımı tok tutmak üzere hazırlanmıştır ve tam tahıllı ekmek olup içerisinde 50 gr kadar lor peyniri de bulunmaktadır. İlk mesajımda anlattığım üzere lütfen beslenme konusunda bir tavsiyede bulunmayınız çok araştırdım her şeyi elimden geldiğince doğru yapmaktayım fakat insan anatomisi farklıdır bu yüzden LÜTFEN ama LÜTFEN bana weight gainer konusunda tavsiye veriniz.. Teşekkürler

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

İnsülin dalgalanmasını doğru kullanmak gerekir bu ballı nutellayı ne zaman tüketiyorsunuz bunun zamanı önemli sabah aç karna veya antreman sonrası değilse gereksiz bir dalgalanma olacaktır . Sizin isteğinize gelecek olursa grainer olarak şu linklere göz atın derim .

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hardline-progainer-4-5-kg-t2355.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/muscletech-mass-tech-t3366.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bsn-true-mass-t16090.html

MrFit bunu beğendi.
  6. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Öğle yemeği sonrasındaki ara öğünde kh ve protein açığımı kapatmak için alıyorum ballı/nutellalı ve lorlu sandviçi.Ayrıca bu linkler arasında en çok dikkatimi çeken (algıda seçiciliği göz ardı etmemek lazım :) :D ) ve en çok tavsiye edilen sanırım hardline yanlış mıyım?

7. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yani size şöyle söyliyeyim ek besinden çok büyük şeyler beklemek yanlış asıl iş beslenmede bitiyor. En önemlisi karbo alımını öğünlerinizden karşılamalısınız gainer sadece beslenmenin eksik kaldığı kısımlarda devreye girmeli esmer makarna , bulgur , esmer pirinç ile glisemik indexi düşük karbo ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz .

Ben muscletech ürünlerini kullanıyorum bana daha kaliteli geliyor . Tercih meselesi ama hardline yi tercih edenlerde oldukça fazla .

8. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Karbo alımımın en büyük kısmını antrenman öncesinde ve antrenman sonrasındaki öğünlerimde uygulamaktayım. Söylediğiniz gibi esmer makarna ve bulgur pilavı genellikle. Kullanım kolaylığı(çözünme,günlük gramaj) açısından da önemli almak istediğim gainer.Ayrıca kolay bulunabilir olup beni sağdan sola koşturmasın istiyorum hangisini tavsiye edersiniz acaba?

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Muscletech ürünleri her yerde kolay bulunur ...

MrFit bunu beğendi.
  10. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
  11. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Bu iyi oldu işte

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:51 ----------

Verdiğiniz linkte söz konusu olan hardline progainer çok aşağı kalmış fakat bu kadar tavsiye edilmesinin sebebi nedir acaba fiyattan başka?

12. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

dostum bende 15 yaşında 1.85 boyunda ve 70 kiloyum emin ol senden cılız gözüküyorum çünkü seninki gibi kas yoğunluğum fazla değil.senin gibi okulda kaç sandivç yiyorum fakat değişen bir şey yok malesef metabolizmamız çok hızlı ve ergenlikte yağ yakımı diğer yaşlara göre çok daha yüksek bunu akademik bir bilgiye sahip sağlık hocamız söyledi bir şeylere ulaşırsan bana da söyle lütfen. kas yapmaya çalışıyorum fakat bu cılız kollarda kas olur mu bilmiyorum :S

13. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Chomoloko adlı üyemizin imzasının altında yazdığı gibi kolay kazanılan hiçbir şey helalin değildir dolayısıyle motivasyonu ve disiplini yüksek tutacaksın :)
    Antrenörüm ile konuştum ve bana gainer yerine kas kütlesi kazanmam için protein önerdi fakat hangi marka ürün kullanacağımı bilmiyorum yardımcı olabilecek var mı acaba?

Sayfayı Paylaş