Weider urunlerıne zam; Tavsıyelerınız?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Miracle tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Supplement kürü için alışverişe cıktım bugun. Feneryolundaki weidera gittigimde şokla karşılaştım. Weiderin 3 senedır urunlerıne zam yapmadıgı ve 3 4 gun evvel zam yapıldıgı haberını aldımduh.
    Saolsunlar yapcagım kür boylece tamamen bozuldu.

1. Optimum whey var şuan elimde.
    Yanına amino ve creatin almayı planlıyorum. Creatine zam gelmemiş 80 hala.

Amino Trophin almayı dusunmekteyım sızın onerılerınız varsa onları da degerlendırmek ıstyorum. Tşkrler :)

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer kredi kartın varsa gir netrition ya da bb.com' dan al derim.

Alacağın ürünler ağırlıkça fazla bir miktar tutmayacağından kargo fiyatı düşük olacaktır.

2'şer kutu istediğin ürünlerden getirebilirsin sanırım.

Bu arada beta-alanine çok övgü alan bir ürün.

Creatin yerine araştırıp belki kullanmak istersin.

Ben kullanmadım, bir tavsiyede bulunamıyorum ama ilk fırsatta deneyeceğim.

İyi sporlar:)

3. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    suplementler 1e 3fiyatına satılıyor zaten,yetmiyormuş gibi zam dan etkileniyor fiyatlar.
    9.ayda gittiğim almanya tatilinde aldığım ürünler bitti.sadece çok az protein tozum kaldı.şimdi burdaki fiyatları görünce ve almanyadan aldığım suplementlerle kıyaslayınca :S
    benim için sorun weider(veya başka markanın) ürünlerinin tr deki fiyatından çok kazıklandığımı bile bile ürünü almak zorunda kalmam..

4. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    amerikadan türkiyeye getirilen ürüne kdv gümrük ücretleri izin belgeleri ve ruhsat ücretleri nakliye ücretleri eklenince fiyatının şişmesi normal

5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Almanya gümrüğüyle Türkiye gümrüğü arasında ne kadar oynuyor ve sonrasında ne gibi vergiler alınıyor bilmiyorum ama 3 gün önce 4 lbs Optimum Casein' i kargosuyla 50 euroya aldım. Ebay'den aldım ve satan kişi ebay'de bir dükkan. Yani tek getirtilmiş bir ürün değil.
    Bu ürünün bb.com' daki fiyatı 43 dolar.Yani bana 64 dolara geldi ürün.

Buna bakarak Türkiye' deki fiyatlar normal değil gibime geliyor.

Burada da gümrük çok sıkı çalışıyor ve arkadaşlar bu sadece ON ürünlerinde ya da sadece bu dükkanda böyle değil, bir sürü firma var ebayden satış yapan, hepsinde fiyatlar böyle.

2 kutu 4 lbs Nitrotech' i bir avusturya firması 125 euroya yapınıza yolluyor, kargo dahil.

Türkiye bana o kadar da masum gelmiyor.

Ufak bir örnekle daha bitireyim. Ebay dışında supplement aldığım yerler de var. Normal dükkanlar. Depo değil yani bildiğiniz dükkan.

Bu dükkanda Syntha 6 1320 gram 39 euro.

Yorumu siz yapın arkadaşlar.

6. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    firebird,fiyatın bukadar şişmesi normal değil tabiiki de..
    hadi yabancı ürünlerin fiyatı şişti diyelim.hardline ürün kalitesi bakımından bunlarla yarışacağına, fiyatıyla yarışıyor.buna ne demeli.

7. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Oyle fıyatlar zamlanmışkı bı ara aklımdan gectı hardlıne mı alsam dıe. Spor salonunda yemedıgım laf kalmadı vazgectım.
    Protein tozu sdce gaz yapıomuş fln neler neler soylenıo =)

edit : yazım dilini düzgün kullanınız..

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Kasım 2008
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bahsettiğiniz ürünler gümrük vergisine tabi olarak girmediğinden Türkiye fiyatları çok daha fazla gelmiş olabilir..
    gerçekten gümrük vergisi (ithalat vergisi) ödemiş olsaydınız ve bakanlık izinlerini almış olsaydınız ürününüzün fiyatını siz düşünün artık..

Türkiyedeki yüksek fiyatları savunduğum için değil mevcut mevzuatı özetlemek için yazdım..bencede çok pahalı..

9. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Diez Amerika' dan Almanya' ya giren ürün gümrükten geçmiyor mu?

Ben geçiyor diye biliyorum.

10. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Yazım dilinde ne var anlamadım ? Hardline hakkında salonda soylenenlerı ılettım o kadar.

Konu yurtdışı alışverişe sapmış zaten :S

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gümrükten geçmesi ayrı ithalat vergisine tabi tutulması ayrı..almanyanın gümrük mevzuatını bilmiyorum ama bir kaç supplementa vergi uyguladıklarını sanmıyorum..

asıl konuya dönelim..

12. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Diez asıl konuya dönelim de ben zaten birkaç demedim ki bu ürünü satanların elinde kaç tane olduğunu görebiliyorsun. Bunların hepsi firma. Çoğunun mağazası var, ama ebayi kullanarak tüm avrupaya satıyorlar.

Mesela aldığım Optimum Caseinden 50 adet vardı adamın elinde.

50 adet 4 lbs protein az bir miktar değil hem ağırlık hem adet olarak. Kaldı ki gözümle gördüm zaten, sokaktaki mağazalarda BSN Syntha 6 ler 1320 gr 39 eurodan satılıyor.

Almanya' nın gümrüğüyle bizim gümrüğümüz arasında çok bir fark olduğunu sanmıyorum. Kaldı ki eğer BB.com veya netrition a girip ülkeyi almanya yapınca kargonun ne kadar fark ettiğini sen de göreceksin. Hatta sadece airmail taşıyor diye biliyorum almanyaya. Ki ülkede bu kadar yerli üretim varken gümrükteki vergilerin az olacağını hiç sanmıyorum.

Neyse konuyla ilgili tavsiye bir tavsiyem olacak Miracle.

Eğer kredi kartın varsa netritiondan yoksa BB.com' dan creatin ve amino ürünlerini Türkiye fiyatlarının çok altına getirebilirsin. Ürünler hem ağırlık hem de paket olarak ufak olduğundan kargonun da fazla tutacağını sanmıyorum.En mantıklı yol bu gibi görünüyor.
    Ben genelde yurtdışı siparişlerimde tablet ürüleri tercih ediyordum bu yüzden.

İyi alışverişler.:)

13. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Kredi kartım var. Alışveriş yapmaktan cekınıorum zaten. Gumrukte takılması vs cok ugrastırır. Paramı cope atmaktansa gıderım elden alırım daha ıyı dıe dusunuorum. Ya da burdakı TR sıtelerınden alabılırım pm le tavsıye atarsanız ucuz olanları cok sevınırım.

Sayfayı Paylaş