WEİDER KARDEŞLER İFBB, WBF VE KAYBOLAN SPORCULAR

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve mitokondri tarafından 26 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Sevgili Arkadaşlar Bu Weider Kardeşler herkes Tarafından biliniyor bu formlarda özellikle uzun yazmamaya çalışıyorum ama bu adamlar da yıllarca hep anlaştıkları adamları mr olympia yarışmalarında 1 sıraya yerleştirdikleri aşikardır . hatta yıllarca reklam anlaşmaları yaptığı için acı ama gerçek arnold un bile son olympia ünvanı için bir çok vucutçu bunların arasında o dönemin en iddialı yarışmacısı mike mentzer ki o yarışmada birincilik bekliyorken arnold birinci olduğunda seyiciler tarfından bile ıslıklandığı yazar , aynı şekilde franco colombu için pumping iron filiminde şimdi adını hatırlıyamıyorum ünlü squad sahnesinde bayılan adam (hatta şimdi tekerlekli sandalyede) birincilik beklerken cok bozulduğu hatta yıllar boyunca küçücük biceps li lee haney yada yırtık koluyla dorian yates derece almadımı şimdilerde gunther var hani şu alman sırf anlaşma uğruna cok adam yedi bunlar.. o nedenle bir grup wbf yi kurmuştu daha yazacak çok şey var ama bekleyenler var çıkmaam lazım ama devam edeceğim sevgiler...

batgun bunu beğendi.
  2. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Evet devam ediyorum aynı şekilde mega mass 2000 ilk çıktığında yine bir alman olan achim alberecht ti sanırım tüm weider reklamlarında çıkardı adamı kafadan her yarışmada ilk 10 sokarlardı en sonunda anlaşma bittiğinde adam derece almayınca profesyonel güreş yapmaya başladı body building olayını bitirdi herneyse reklamlar diyince birde şu supplement reklamlarında bulk profesyonelleri kullanıyorlarya before after filan adamların zaten yağ altında kas kitlesi muazzam yağ yakma kapasitesi var zaten bu ab shaper reklamlarını amerikada biri mahkemeye vermiş bu adamlar prof sporclarla bizi kandırıyorlar biz aynı sonuçları alamıyoruz diye iyide para vurmuş.............her neyse body buildinge döneceek olursak bir dönemin cok iyi sporcuları berry de mey, mike quiin, gary strydom ,eddie robinson, danny paddilla ki bu arkadşta franconun rakipleri arasındayken weiderın hakkını yediğini iddia eder ve daha bir çok hep ilk 5 e giren ama bir türlü birinci olamayan sporcular bir federasyon kurmuşlardı çok hoş bir de dergi çıkarmışlardı ama ömrü cok olmadı bir süre sonra hepsi kayboldu gerçi son zamanlarda gary strydom come back yaptı hatta o dönemde bir arada lou ferrigno yu da bağlamışlardı son ana kadar wbf den yarışmaya girecekken weider son bir manevrayla onuda olympiada yarıştırmıştı.... yukarıda o squat yapan adamı hatırladım ed corney di franconun hakkını yediğini iddia etmişti gerçi yurt dışındayken pumping iron ın 25 yıl özel dvd sini almıştım film deki tüm adamları arnold tekrar bir araya getirimişti yazık ed corney tekerlekli sandalyedeydi... ama hep yaşlamış filan ama lou ferrigno davete eşi yle filan geliyor kapıda arnolda ve gazetecilere rastlıyorlar adam bir çift biceps pozu veriyor inanılmaz bu zaten adece growth hormon mucizesi ,,birde franco dr (doktora)unvanı almışta olsa hala ingilizceyi sökeemiş mental retartlı gibi ingilizce konuşuyor..

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Aaron Baker da WBF yüzünden güme gitmiş çok sağlam bir sporcu.

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    okudum ve kızıyorum ben böyle şeylerr üzücü herkes ne zorluklar çekildiğini biliyor bunun yanı sıra alınan steroidler vücuda verilen zararlarda cabası ama hakkında yendimi köpürürsün yazık kalıcı olamamaları zaten ifbb yarışmasına benim hocam gitti izlemek için ultimate davetlisi olarak ve sanıdığı kadar büyük bir organizasyon yok dedi hatta birdaha çağırırlarsa gitmem diye yemin ediyor oda geldiğinde hakyenildiğinden ve işin içinde şike olduğundan bahsetmişti sırf reklam

5. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Gerçekten çok güç ve disiplin isteyen. büyük emekler sarf edilen bu sporda bu şekilde dolap dönmesi çok üzücü. Heleki Mike Mentzer gibi bir üstadı ( Hayranıyım ve tekniklerini uyguluyorum :roll: )Küstürmeleri çok berbat bir durum olmuştur.Hayır Arnoldu sevmediğimden değil , burada büyük emekler sözkonusu bu emeği çöpe atmaları bu spoara bakış açılarının tamamen parasal olduğunu gösteriyor.

6. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    her işteki gb bb dede donuyor bu işler sasırılcak birsey degil dunyanın duzeni degismis CIKAR meselesi!!

7. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Ben Weider IFBB başkanlığından istifa etmiş, bakalım vücut geliştirme dünyasında değişik birşeyler olacak mı?

Kaynak; www.ifbb.com

8. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    DARISI BİZDEKİLERİN BAŞINA DER
    SAYGILARIMI SUNARIM

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Bu arada Olympia'ya 10 gün kala Lee Priest IFFB nin tanımadıgı bir yarısmaya katıldıgı icin 22 günlül suspension almıs dolayısıyla Olympia 'ya katılamamıs...
    Boxta, kickboxta we Vücutta bu federasyon olayları cok mide bulandırıcı oluyor

10. polat

polat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yarışmacı
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar, nasser ı, kevin levrone u, jean pierre fux u, poul dillet i, flex wheeler i da harcadı bu adamlar, nasser 96 ve 97 yıllarında dorian dan çok daha iyi olduğu halde 3. ve 2. yaptılar adamı. flex yıllarca birçok şampiyondan daha iyiydi ama 3 defa 2. oldu hele 99 yılındaki 2.lik tam bir fiyasko; adam ronnie den daha iri daha definisyonlu daha simetrik(zaten genetik) ama 2. oldu
    gerçi ronnie sanırım 2002 de weider la sözleşmesi bittiği halde şampiyon olmaya devam etti, zaten o saatten sonra ne nasser ne flex ne kevin kimse kalmamıştı..
    weider kardeşlerin asıl ilginç yaptıkları şey; WEIDER SYSTEM bu sisteme göre çalışmayan sporculara sözleşmeyi feshettiriyorlar. Andreas Munzer natilious sistemine göre çalışıyormuş o nedenle sözleşmesini feshetmişler..
    daha neler neler.
    weider sözleşmesi her bodybuilder için hayati nitelikte; en son darrem charles i aldılar adamda ondan sonra girdiği 5 yarışın 3 nü kazandı. ondan önce derecesi yoktu adamın..
    tüm bunları söylerken verilen emeğe saygısızlık etmek istemem hatta dorian benim ideolümdür ama haketmediği halde 96 ve 97 yarışlarını da aldı.

11. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    haksizlik yapmislar yapmasina ama fazlada abartamayiz. Biraz gercekci olalim. Ben 81 senesindeki arnoldun birinci olmasina hak veriyorumda dorian ve lee haneyin sampiyonluklarini hakli buluyorum. Onlardan iyisi yoktu. Ama Flex Wheelerin ronnie yi bir ara gectigini düsünüyorum. Ama puanlar ve sistemler degisti. Arnold zamaninda puanlamada degisikti. Simdi az cok farklilasti.
    Günther weider de diye hemen torpil gecilecek degil. Olayi abartmayin. Weider birinci olamsi icin cok cok destek verebilir. Ama bakin günther ronnieyi ilk durduran adam onu yenmisti GNC de. Ama sona ne oldu 4. oldu ama bu son yarismada afedersin formun icine etti. Weider ne yapsin ki?
    Bir örnek vereyim mesela. Mike Matarazzo weiderin reklamini yapmisti ama bu adam listelerde 1 derecede 7. yada 8. olmustu ve en büyük basarisi bu. Diger lerinde ilk 15 e bile giremiyordu. hep altlarda ve bazen 12 oluyordu galiba :lol: Yani hep düstü düstü ve sonunda birakti yarismayi. Adam diyorki cok iyi hazirlandim weider yardimda etti ama digerleri benden daha iyiydi diyerek bitirdi yarismayi. Mesela ronnie weiderdeydi ama BSN e gecti. Dediler ki 9. sampiyonlugu alamadi cünkü weider ronnieyi BSN de oldugundan onu düsürdü. HAYIR. Jay Cutler cok iyi forma ulasmis ama ronnie formundan düsmüs. Ortada yine haksizlik yok.
    Birde IFBB kriterleri sistemleri cok COOOK degisti. Eskisi gibi degil. Ama haksizlik hic mi olmaz? Evet haksizlik olur. Olacaktirda. Ama olaylarida abartmayalim yahu :D

12. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    eveee bu yazıyı okudukça çok da güzel yorumların çıkmış olduğunu görüyorum özellikle polat isimli sporcu dostum çok güzel yazmış weider ve anlaşmalar konusunda tabi biz bu başlığa ara verdiğmizden sonra neler oldu kısaca bir bakalım
    1- joe weider weider markasını başkasına sattır ( sanırım şu rafael denen ispanyola ..emin değilim)
    2- kendisi muscle tech e ortak oldu
    3-bir numaralı dergisi olan muscle fitness..mens health ve womens health dergisine rakip bir dergi düzeyine çekildi....onun yerini kardeş dergi flex le doldurmaya çalıştı...çünkü 80 li yıllardaki piskopat body aşkı insanlarda daha sağlıklı vucut anlayışıyla değişti..daha fazla fitness ....pilates gibi yumuşak sporlarla daha fazla insan ulaşacağına inandı
    4-muscular development ilk kez açık açık steroidlerden kürlerden bahseden bir dergi oldu ve flex ve muscle fitness ı tahtında cok zorladı ..hard body building camiası daha dürüst olan bu dergiye kaydı bu weider kardeşlere ait değil
    5- weider kardeşler diyorum ama biraderleden büyük olan hakkın rahmetin kavuştu ( federasyonun başında bulunan) diğer medyayı ve ilaç sektörünü yöneten hala hayatta...abisinin ölümü ardından federasyonu kaybetmek istemeyen joe...dediğim gibi eider isim hakkını fedrasyon başkanı seçtirdiği rafaele sattığını düşünüyorum ( bu kesin bilgi değil)
    6-vucut geliştirmenin tamamen steroid sporu olduğu ortaya çıkınca kurnaz joe bu sefer geçmişe dönerek klasik body building diye bir şey türetti ( o sayede bende yarışmaya gireceğim yoksa bodycilerin yanında bakımsız tarzan gibi kalırım)..resimlerim üye fotoları kas kaybetmeden yağ yakmak başlığı altında:)))
    7- bu klasik body deki amaç bu sporu olimpik hale getirmek...biliyorsuznu bir ara doping sporu olduğu için halter bile olimpiyatlardan çıkarılma tehlikesi yaşadı.....şimdi bu spor olimpik olursa neler olucak
    a- artık o kadar iri body ci ler olmayacak tam KIZLARIN beğenecği fizikler etrafta gezmeye başlıyacak
    b-bu spor olimpiyatlara alınırsa supplement ticreti patlıyacalk ....
    c- bizler açısından tek güzel haber sporcular devletten daha çok teşvik ve para alabilecekler

bu başlıkta supplementlerin dünü bugünü ve wider biraderlerin ne güzel milleti soyduğunu anlatmaya devam edeceğim ama bu başlık ta yazdığım ilk yazılardaki PUMPİNG IRON DVD sinide koyayım eğer bulabilirseniz orjinal özel üretimde coooooook güzel özellikler var hatta bir ara ronnie ve gunther fialna partide poz veriyorlar....

Ekli Dosyalar:

13. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Son bir kac yilda olan bir diger gelisme ise PAUL DİLLET isimli eski bir weider yarismacisi pastadan bir dilim kapmak icin( bence gayet iyi tekellesme kotu bir sey) wbf yi tekrar aktive etti hatta turk sporcularinda katildigi(erdal utar ilk 5 e girdi) yeni organizasyonunu kanada da EAS, GNC gibi supplement devlerini arkasina aldi
    bu arada herkes cok memnun bu alternatif organizasyondan..

Sayfayı Paylaş