Wıng tzun !

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Burako6 tarafından 31 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. Burako6
  Offline

  Burako6 Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2013
  Mesajlar:
  208
  Beğenileri:
  63
  Ödül Puanları:
  38
  Cinsiyet:
  Bay
  Arkadaşlar ilgilenen varsa mükemmel bir savunma ayrıca saldırı sporudur.


  Wing Tsun – 300 yıllık bir savaş sanatı
  Wing Tzun(Wing Tsun) 300 yıl kadar önce Çin’de rahibe Ng Mui ve ismini aldığı Yim Wing Tzun tarafından geliştirilmiş özgün bir savaş sanatıdır.  Açılar ve Hisler
  Wing Tzun(Wing Tsun) güce güçle karşılık vermek yerine açılar ve hisler yoluyla agresif bir saldırının üstesinden gelir. Her yaşta insanın kendisini savunabilmesine esneklik, ağırlık, güç farkı gözetmeden olanak sağlar.
  Her yaştan birey için tam güvenlik
  EBMAS Wing Tzun kişisel güvenliğini korumak ve bunu yaparken gücünü ve formunu geliştirmek isteyen tüm bireyler için son derece etkili ve gerçekçi bir çözüm sunmaktadır.

  Bilimsel bir sistem
  EBMAS Wing Tzun öğrencilere en kısa sürede kendilerini etkili bir şekilde savunmayı öğretebilmek amacıyla geliştirilmiştir. Vücut mekaniği, fizik, matematik, geometri, fizyoloji ve mantık gibi prensiplere dayalı akıllıca tasarlanmış bilimsel bir sistemdir.  En kısa zamanda en etkili savunma
  Daha önce hiçbir savaş sanatı eğitimi olmayan bir kişi bile, WT eğitimiyle diğer sanatlara ve ekollere göre çok daha kısa bir sürede kendisini son derece etkili bir şekilde savunabilmektedir.  NEDEN WING TZUN?


  WT(Wing Tzun) güce, güçle karşılık vermek yerine açılar ve hisler yoluyla agresif bir saldırının üstesinden gelir. Saldırgan ne kadar güçlü veya hızlı olursa olsun, uygulanan prensipler değişmez.

  Wing Tzun konusunda eğitimli bir kişi boyut olarak küçük veya fiziksel olarak daha zayıf olmasına rağmen kendisinden çok daha iri veya güçlü bir rakibi alt edebilir. Bu nedenle Wing Tzun kadınlar için ideal bir dövüş sanatıdır.

  Her yaşta insanın kendisini savunabilmesine esneklik, ağırlık, güç farkı gözetmeden olanak sağlar.

  WT derslerinde yapılan düzenli antremanlar sayesinde öğrenci formlar, teknikler ve egzersiz uygulamalarıyla fit, güçlü ve çevik hale gelir.

  Kendini savunmayı öğrenme sürecinde konsantrasyon, stres kontrolü, rahatlık ve kendine güven gibi kişinin tüm hayatını etkileyen çok olumlu kazanımlar elde eder.


  Öğrenci Profili ;

  Her gün artan suç oranlarının etkin olduğu büyük şehirlerde yaşayan ve dışarıda kendisini rahat ve güvende hissetmek isteyen bireyler.

  Hem düzenli spor yaparak fit ve atletik bir yapıya kavuşmak hem de kendisini korumayı öğrenmek isteyen kişiler.

  Baskı altında çalışabilme, özgüven ve konsantrasyon gibi yeteneklerini geliştirmek ve stres atabilmek isteyen işadamları/işkadınları.

  Kendini gerçekçi ve etkili bir şekilde savunmayı öğrenirken aynı zamanda forma girmek/formunu korumak isteyen kadınlar.

  Diğer savaş sanatları ekollerinden gelen ve yeteneklerini her durumda etkili olabilecek, gerçekçi bir seviyeye taşımak isteyen sporcular, eğitmenler.

  Yakın dövüş yeteneklerini profesyonel düzeye getirmek isteyen polis, asker veya özel güvenlik personeli.

  Bugüne kadar geliştirilmiş en etkili silahsız savunma sistemlerinden biridir.

  Vücut mekaniği, fizik, geometri, fizyoloji, mantık gibi prensiplere dayalı akıllıca tasarlanmış bilimsel bir sistemdir.

  Öğrencinin mümkün olan en kısa sürede, en pratik ve en etkili biçimde kendini savunabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.  Son olarak çoğu konuda boks mu , kick boksmu? vs tarzı şeyler görüyorum birde buna göz atın derim.

  Referans olarak : Emin Boztepe (EBMAS WT)
   
 2. SiR_Arawn
  Offline

  SiR_Arawn Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.335
  Beğenileri:
  846
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İzmir/Buca
  Türkiye'de Wing Chunu çoğu organizasyon para olarak görüyor.
   
 3. abcdefgHAKAN
  Offline

  abcdefgHAKAN Üye

  Katılım:
  14 Haziran 2012
  Mesajlar:
  323
  Beğenileri:
  424
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  ANKARA
  Dövüş sporunu benim meslegim olsun. İleride para kazanmak istiyorum.Özel dersler verip ekmek arası et döner yiyeyim diyorsanız wing chun idealdir... yaklaşık 2 yíl çok düzenli bir şekilde wing chun egitimi aldım. Çok ek dersere girdigimde olmuştur.. Eger kendini en iyi şekilde mücadeleye, kavgaya, kendini koruma hazırlamak istiyorsan BOX her zaman tek geçerimdir.. WG bana çok şey kattı inkar etmiyorum ama box egitimi almadıgım halde bukadar desteklememin amacı sade basit ve gerçekçi olması...
   
 4. barfiksPro
  Offline

  barfiksPro Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2013
  Mesajlar:
  398
  Beğenileri:
  150
  Ödül Puanları:
  53
  Wing Tsun hocalarının klişe laflarından birkaçını söylemek istiyorum ;

  1-Wing tsun'da yumruğa alışmaya gerek yok yumruk hiç yemiyoruz (dimi bir yumruğu savuşturamadınmı yerden kazırlar adam)

  2-Güç gerektirmeyen bir dövüş sanatıdır rakibin gücünü ona karşı kullanıyoruz (iyide hemşerim adama demezlermi istediğin kadar savuşturmaya çalış rakibin senden kuvvetli ve iriyse bunlar işe yaramaz en azından tutar kaldırır atar seni bu kadar basit)

  3-Wt dünyanın en iyi dövüş sporudur, muay thai'ci gelsin boksör geldin bize işlemez biz en iyisiyiz (burda olay patlıyor zaten bunu diyen bir hoca wt'ci muay thai'ci neci görürseniz direk koşarak uzaklaşın )
   

Sayfayı Paylaş