Vucut gelistirmeyle alakalı biyoloji ve kimya kitapları önerileri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Vucut gelistirme uzerıne yazılmıs biyoloji ve kimya kitapları varmı ? Antreman yada beslenmeyle alakalı kıtaplardan bahsetmıyorum. Yani antreman , beslenme ve arnold un kitabı gibi kitaplar onermeyin lutfen.

Bıldıgınız Vg ile ortusen biyoloji ve kimya kitapları varsa onerırsenız sevınırım. elimde 1 tane insan biyolojisiyle alakalı kitap var biraz okudum ancak vg le pek ortusmuyor =( Yada bu tur kitapları bulabılcegım adres verırsenızde olabılır.

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Erol Ugur & Özer baysaling in yazdıgı Herkes için spor adlı bir kitap var eğer ismini yanlıs hatırlamıyorsam. O güzeldi.
    Onun dışında besyoda okuyan arkadaşların fln varsa onların ders kitapları tam istediğin tarz onlardan temin edebilirsin. Strength Training Anatomy adlı bir kitap var ben daha bugün baktım her bölgenin egzersizleri var ve hangi kas gruplarını calıstırdığı fln şekillerde gösterilmiş ;)

mjacksonwithus bunu beğendi.
  3. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    antreman ve beslenme bılgısı ıstemıyorum. sadece ıstedıklerım kımya ve bıyoloji tabi vg le ortuscek sekılde. onları bıldıkten sonra kendı ıdman ve beslenme seklımı olusturabılırim.

4. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    kimyanın vg ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.Biyokimya bölümünün ders kitaplarını almanı tavsiye ederim,ama ağır olabilirler.
    Bu arada senin amacın antrenör olmaktı sanırım.Anatomi bilgisi ve idman-beslenme bilgisi sana yeter diye düşşünüyorum.Yok ben kendi kürüm kendim yaparım diyorsan ayrı tabii

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kimya biyolojiyi bırak vg.cilerle eşleştirmeyi sporcularla eşleştiren dahi az kitap bulursun..
    sporcular için biyoloji, kimya zaten beslenme ve antreman ile devreye girer..
    bunu vgciler için yazan yok ama sporcular için beslenme kitabı yazanlar var ve gayet biyoljik ve kimyasal kitaplar..

zaten beslenme kitapları genelde pirinç ye yumurta ye demezler..creatin vücutta şöyle sentezlenir, şu aralıkta atp şöyle kullanılır vs der..

"Egzersiz ve spor performansı için beslenme"
    Prof. Dr. Gülgün Ersoy

mjacksonwithus ve Berkthagar bunu beğendi.
  6. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    İsin gercegi vucut gelistirmeyle ilgili son 10-15 yilda basilmis turkce yayinlarin %90 i ( dergiler dahil) bende mevcut, daha onceki bir sorunda da cevapladigim uzere vgf kurslari ( en yakini izmirde olucak) takip et bak ciddi antrenor olmak istiyorum diyorsan belge sart belgesiz ben dunyanin en iyi antrenoruyum de desen kimse ciddye almaz .....bu ehliyeti
    yok ama super araba kullaniyorum 10 yasimdan beri suruyorum demekten farksiz....sanirim cok net oldu!!!!
    turkce ciddiye alinabilecek tek kitap bende mevcut 1993 baskisi bodybuilding olarak cikmis daha sonra herkes icin spor diye basilmis olan ozer baysaling erol ugur un kitabi geri kalanlar pek iyi degil ( isimlerini yazmiyorum bu sefer o kitap yazarlarina nedenlerini anlatmak 2 gun surer)... Bu kitapta yarisma oncesi karbonhidrat yuklemesinden growth hormon a hatta insulin kullanimina kadar bir cok gercekci bilgi bulacaksin.... Eger cok net steroid bilgisi istersende bana ozelden yaz sana bir adres vereyim nette % 100 bilgi iceriyor bir daha bu sitede veya baska bir sitedeki steroid yazilarini okuyarak vakit kaybetmene gerek kalmayacak

sana en onemli tavsiyem kendin spora devam et... Et ki bir cok seyin nasil oldugunu bizzat gor , teorik bilgi her isin %70 idir %30 pratik olmadan hic birsey tam snlamiyla ogrenilmez( bu en guzel benim meslegimde gecerli hic birsey tam olarak kitaplarda yazildigi gibi olmuyor gercek hayatta) cunku teorik bilgi genel yuzdeye vuruldugunda ortalama cogunlugun oryak paydasini verir ama hatattaki deneyimler daima bu paydayla eslesmez......

Not ;sende debam et filan yazarken git steroid al filan demedim sakin yanlis anlama hep sporun icinde ol cunku her cesit deneyime sahit olmanin tek yolu bu steroid kullanan ,degisik antreman yapanlari gozlemleme sansin olacaktir bu sekilde....

Steroid konusunda son bir not ... Su anda amerikada universiteler steroid kullanan bir ay once kuru kesmis steroidciler gibi adamlara gunde250 dolar para vererek kan topluyorlar ve arastirma yapiyorlar(cok ciddiyim gazete ilanlari bu tip cagrilarla dolu) bizde 2-3 kendini profesor ilan etmis cocuktan bilgi aldigimizi saniyoruz , bu konuda guzel bir uyari yazim vardi... Sen biyorsun ...dikkat etmeleri konusunda cok uyardim insanlari ama tesekkur edeceklerine ... Gosterdigim kanitlara bile akil yurutemediler....cunku en buyuk eksigimiz dusunmek ve karar verebilmek ...oysa biri tarafindan yonlendirilmek sunu yao bunu yapma denmesi kolayina geliyor inssnlarin ...
    İste bu yuzden sen kendini 2-3 koldan gelistirmende yarar var diyorum (sertifika programlari, internet, kitaplar, yasamsal deneyim) bunlarin hepsi bir butun olmali sadece birinin olmasi bence yetersiz olacaktir
    iyi sporlar

aneximandros ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bence besyo kitapları al 1.sınıftan başlayarak öğren....ayrıca kitapyurdundan bak spor kategorisine gir bisürü spor kitabı var incele dostum..

8. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    mitokondri gecenlerde ifbb nin kursu vardı. babama soyledım ılkte bı kızdı. 2 inci soylememe iyi napıyım gıt dedı. sonra aklıma askerlık geldı mayısta. hersey yarım kalcak dıye ıstemedım. sımdı kıtap okuyarak bıraz genel bılgıye ulasırsam askerden sonra aldıgım temel bılgılerle daha hızlı ılerlerım. tek engelım askerlık. o da mayısta.

okan dedıgın aklımdan gectı en temelınden baslamak lazım yani 1.sınıftan. ama lisede proje klubundeydım 3 sene bayagı ılım ogrendım. bir kac kerede turkiyede derece yapmıstım. ozel okulda okudugumdan bilim yonunden sanslıydım.

diez dedigim kitabı bugun alcam. en azından bır mantık olusur aklımda.

9. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Ozer Baysaling in Aletsiz Vucut Gelistirme adlı kıtabını aldım. Yazar cok ciddi gibi. Ilk gunden 3 de 1 i gitti kitabın =) Bu yazarın bır kac ay ıcerısınde butun kıtaplarını okumayı planlıyorum. Aldıgım bılgıye gore bu yazar 1980 lerin bilgilerinin cevırısını yapmıs genel olarak. aklımda soyle bır soru olustu acaba geride kalmıs olabılırmı bılgıler. Ama sonuc itibariyle benım ustumde oldugu ıcın okuyacagım. hıc yoktan ıyıdır. en azından baslangıc ıcın super.

Birde Diez sizin verdıgınız kıtabı bulamadım Beyazıt taki kitapcılardan. Yarın Sultanahmetin arka sokaklarındakı kitap evlerini dolasıcam. Bıldıgın bır yer varsa iyi olur ugrasmamıs olurum bulmak ıcın.

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  10. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    yaşar sevim antrenman bilgisi şiddetle tavsiye ederim.....
    Ömer baysalingin herkes için spor kitabını alırsan yeterli çünkü baysalingin kitapları hep birbirinin aynı farklı yazarların kitaplarını al bence......
    Hatta ortaokul için spor kitapları varsa onları bile al.....
    Antrenman ile ilgili kitabı ayrı beslenme üzerine kitapları ayrı alabilirsin...Kolay gelsin besyoya gitmek istermisin yetenek sınavıyla alınıyor biliyorsun insanın sevdiği mesleği yapması kadar güzel birşey olamaz dostum..

11. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Bu iş zamanla çok değişti,piyasada bulunan pek çok kitap 90 lara ait bilgiler içeriyor özellikle işin kimya kısmında.
    Seçimini yaparken bunu göz önünde bulundur.
    En güncel bilgileri internette bulabilirsin ve bunlardan yola çıkarak yeni yayınlara ulaşabilirsin.Bu arada besyo ve antrenörlük farklı olaylar biri beden eğitimi yüksek okulu biri spor bilimleri antrenörlük.
    Kolay gelsin

12. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    dedıgın dogru. Baysalingin kitapları 1980 Dunya sının bilgileri dahilinde ceviri yaparak toplanmıs cesıtlı kıtaplarda ve yazarın deneyımlerınden. Bunu saglam bır kaynaktan ogrendım. Ama suda var , bu bilgiler bile benım kat ve kat ustumde. ben hic bir sey bılmıyorum sporla alakalı. zaten son noktasıda yok. Birgun 1 numara olsak bıle 5 yıl sonra daha guncel ve kaliteli bilgiye ulasılabılıyor. Demek istedigim suan en kolay ulasabılcegım aracım Ozer Baysaling sonrasında forumlardan ve yabancı dergı ve kıtaplardan ogrenebılırım. Cevırı yapıp anlıycak kadar ıngılızcem var. Ancak ılk once temel seyleri Baysaling kıtaplarından ve bodyforumtr.com dan ogrenmelıyım.

Birde kurs ıcın federasyonun kursuyla ifbb sertıfıkası olamak uzere 2 tane almam yeterlı olur dıye dusunuyorum. tek engelım askerlik su asamada.

Sayfayı Paylaş