Vucut gelistirme ile ilgili bazi sorular ???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erthe tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Erthe

Erthe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle Herkese Merhaba ! 15 Yaşında Bir Gencim.Boyum 1.74 Kilom 68.Boyuma Göre Kilomun İyi Olduğunu Söylediler.Fakat Ben Kendmde Biraz Yağın Oldugunu Fark Ettim.Bu Yağları Kasa Çevirmek İstiyorum.Bodyci olmak istemiyorum.Kendi Evimde 7 KG lık Dumbellarla Çalışmaya Başladım Fakat Sağlıklımı Yapıyorum Bilmiyorum.Bunun İçin Sizlerden Yardım aLmak İstedm Yardımcı Olursanz Sevinirm!

Kol Kasları İçin=Dumbell ı 30 Kere12 set Ritmik Şekilde Kaldırıyorum
    Karın Kasları İçin=50 Tane Mekik(Nizami)
    Göğüs Kasları İçinde=Her Gün 50 Tane Şınav (10 10 10..)aralıklarla

Şimdi Sizden İsteqim Bu Programı Uygulayp Görünür Şeklde Kas Yapablrmym Veya Baklava Ckarablrmym?Boy Uzamasnda Sorun Olrmu?Lütfen Yardım Ederseniz Sevinirim Psikolojim Bozuldu hyper_ Her Kafadan Bir Ses Çıkıor Sanırım Burda Son Koyacagm Bu İse ;) Şimdiden Teşekkürler İyi FORUMLAR.

2. dw0rdx

dw0rdx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  3. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    birincisi yağlar kasa dönmez; bununla ilgili yuzlerce mesaj yazıldı. biraz forumu araştırmalısın.
    ikincisi boy uzamasıyla ilgili yüzlerce mesaj yazıldı. biraz forumu araştırmalısın.
    üçüncüsü forumda dambıllarla yapılabılecek hareketler tek tek anlatılmış.biraz forumu araştırmalısın.
    dördüncüsü dil ve imla kurallaranıa dikkat etmelisin.biraz forum kurallarını okumalısın.

melankolia_sago bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Yağlar kasa dönüştürülebilir mi? Vg'ye başlamadan önce yağlı olmak
    avantajmıdır?

C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...75.html?t=8675
    Hayır değildir.Yağlar kasa , kas fizyolojisi gereği dönüştürülemezler..yağları
    enerji kaynağı olarak belki bir nebze kullanabilirsiniz fakat bu daha çok aerobik
    çalışmalar ile gerçekleşir.

gelelım dığer sorunuza evde kas yapmak zordur helede bu spor hakkında yeterlı bılgıye sahıp degılsenız cabuk bıkıp bırakabılırsınız salon her zaman daha ıyıdır hem sosyal olmak adına hemde orda yardım ederler program yazarlar tatlı rekabet olur her ayn duzenlı ölculerın kontrol edılır vs.

evdede yapıcaksanız flexor hocanın ev programını uygula
    12 set bıceps calısmak ne demek? olan kasıda yakarsınız

3 set 10-12 tekrar yapın ama tabıkı hafıf kılo ıle degıl

mekık ıcın sınır yoktur ne kadar cekebılıyorsanız cekın

şınavıda 3 set yapmaya calısın 5x10 yerıne 3 x15 yapın en azından daha zorlayıcı olur

dınlenmelerıde 30-40 sn arası tutmanız daha dogru olur (setler arası)

bir kas grubundan baska kas grubuna gecıceksenız 5-10 dk dınlenınkı kan akışı normale donsun
    örneğin gogus calısıyorsan bıttıkten sonra gogus calısması 5-10 dk bekleyıp oyle baska kasa gecın

Erthe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş