Vucut geliştirme yaparken ' sleeve ' kullanmak ? (mutlaka bakmanızda fayda var.)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Dwight Howard tarafından 29 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Biz profesyonel basketbolculardan bazılarımız maça çıkarken ' sleeve ' adı verilen kolluklardan takıyoruz.

PEKİ NEDEN TAKIYORUZ ?

Biz maça çıktığımız zaman o kadar saat topu at tut yakala zıpla, basketbolu oynarken kullandığımız en önemli şey kollarımız zaten ( tekerlikli sandalyede oynuyan insanlarda var resmi maçları var, evet yanlış duymadınız kol bacaktan daha önemli basketbolda ) bacakdan daha önemli çünkü sürekli bacağımızın üstündeyiz arkadaş ordaki kaslar sürekli çalışıyor soğumuyorki ! ama gel gelelim kollarımız soğuyabiliyor, işte sleeve takmamızın sebebi.

sleeve omuzun 3,5 ile 5 cm arası ( kola göre değişir ) altından bileğe kadar kolu saran aksesuardır.
    sleeve maçta kol kaslarımızın hızlı ısınmasını sağlar, Sıcak tutar, teri dışarı atar, kolun soğumasını engeller, kan dolaşımını hızlandırır ve en önemlisi kol kaslarının yorulup kendisini salmasını önler, kasların gevşemesini önler.

vucut geliştirme yaparken bench press yaparken biceps triceps çalışırken ağırlık kaldırırken sleeve kullanırsak yorulmamızı engellermi ? kan dolaşımımız hızlanıyor teri dışarı atıyor kasların soğumasını engelliyor, düşündümde mantıklı geldi neden olmasın ? evet yorumlarınızı aliyim : )

sleeve kullanan birçok basketbolcu var,
    buyrun resimler
    [​IMG][​IMG]

2. Fake52

Fake52 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    SİZ basketbolcular yarım kilo kaldırıp atıyorsunuz. Bu yarım kiloluk performansı SİZ basketbolcuların o sleeve kullanarak korumanız mümkün olabilir. salonda ise ağırlıklar 600 gramdan biraz fazla oldukları için bez parçasının performansı çok değiştire bileceğini sanmıyorum. Bence SİZ basketbolcular sahalarda kullanın spor salonda pek yeri yok gibi.

Aramiss ve nitrococuk bunu beğendi.
  3. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Squat yaparken bacağa takılan aparat sleeve midir?

Örneğin R.Coleman ve K.Greene'nin kullandığı şeyler...
    Fiyatları ne kadardır? Yararları nelerdir? Sakatlanmayı önler mi?

Bu konuda bilgisi olan üyelerin, bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

4. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanında kullandım. Ağırlık çalışmak için uygun olmadığına kanaat getirdim.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Neopran dirseklikler kullanıyorum, sleeves in cok benzeri ama gerginlik olarak cok daha gergin ve saglam. Dirseğimdeki baskıyı azaltıyor. Ayrıca triceps günlerinde özel dirseklik kullanıyorum.

Ozel dirsekligim:

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ocak 2013
  6. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar ağır yada hafif olursa olsun kol kaslarının soğumasını engelliyor ve sıkı tutuyor bu yüzden neden olmasın dedim bence işe yarıyabilir denemek lazım, ayrıca şu ' SİZ ' basketbolcular imasınıda anlamış değilim birşey vurgulamak istiyorsan açık açık söylemen yeterli : ) ?

hiç squat yaparlarken takan görmedim ancak bahsetmiş olduğunuz şey knee balance olabilir sakatlanmayı önlemek için, ancak basketbolcular zıplamayı arttırsın diye farklı aksesuarlar kullanıyorlar, ve işe yarıyan şeyler göze hoş dursun diye değil.

bende denicem rahatsız etmiş olabilir doğru

7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Bacaga dedigin eger dizeyse ben su an kullaniyorum. Knee wrap olarak gecer. Squat yaparken sag dizimde bir agri olusmustu ve hareketi yapmami engelliyordu, ben de uzun zamandir denemek istedigim knee wrap'i aldim ve su an eklem agrisi hissetmeden squat yapiyorum, hem de deep/ass to grass squat seklinde. Hicbir agri yok.

En azindan ben verim aldigimi soyleyebilirim. Bence deneyebilirsin.
    20 liraya almistim ben, bir tanesini elbette.

Zerk ve Dwight Howard bunu beğendi.
  8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    1.78 boy ve 58 kilo profesyonel basketbolcu? 1.ligde 1.90 dan kısa (yağ oranı çok düşük olmak üzere 90 kilo civarında oluyorlar) point guard kalmadı pek. 18 yaşına gelmişsin ayrıca. o yaşta euroleaguede nbade oynuyor millet. bu saatten sonra boş hayallere kapılma bence. derslere yönel.

9. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    profesyonel olarak oynuyodum sakatlığımla uğraşıyorum hala 1 sene oldu, üniversite sınavlarına girdikden sonra ameliyat olucam sakatlanınca 3 ay yatakta yattım ne spor yaptım ne birşey, sıkıntıya girdim psikolojim bozuldu yürüyemediğim için yemekten içmekten kesildim, önceden böyle değildim. kiloluydum, çok hızlıydım ve gayet yetenekliyim tekrar profesyonel oynuyamasamda üniversitede basketbol takımına girip iyi bir yer kazanırsam bana çok yararı olucak bazı dersler konusunda burs veriyolar, hatta yurtdışına giden arkadaşlarım bile var. hayallerim boş değil sadece bir kaza sonucu böyle oldum, derslerime spordan çok önem veriyorum zaten, bence bu saatten sonra insanları tanımadan ve hayatlarını bilmeden ' hayat tavsiyesi ' verme.

vermeye çalışıcaksanda insanlara ' senden bi b...k olmaz otur dersini çalış hayal bunlar ' mesajını daha nazik vermeye çalış, bunu kendim alındığım için söylemiyorum birşey ifade etmedi sözlerin benim için, ancak hayali olan bazı 18 yaş altı yada üstü olan insanların hayallerini yıkabilirsin, sonuçta severek yaptığın birşeye inanmak çok önemli birşey. 5 yaşından beri oynuyorum, yaşıtlarımın çoğundan çok çok üst düzeydeyim, ve oynamaktan asla vaz geçmicem. Ayrıca beni 18 yaşına gelmiş diğer oyuncular değil kendi hayatım ilgilendiriyor banane 18 yaşında milletin nba e gitmesinden ? tebrik ederim o kadar

10. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Yorumlarınızı ve baştaki yazınızı okudum belki farkında değilsiniz ama hakikaten biraz fazla ''BİZ'' kelimesini kullanmışsınız, tabiki de forum üyelerinin belli bir yere kadar size bir şey söylemeye hakkımız yok fakat benim size önerim:Karşınızdakine siz diyebilirsiniz ve hangi sporu yaparsanız yapın(ne derecede iyi ya da kötü olup olmadığınız bizi alâkadar dahi etmez.)bunu burada böylesine vurgulamayın lütfen,itici geliyor sadece aynı forumun başka kullanıcısından tavsiyeler(off-topic mesaj yazdığım için özür dilerim ama uyarmak zorunda hissettim.)İyi Forumlar.

Dwight Howard bunu beğendi.
  11. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bu topicde biraz biz kelimesi kullanmış olabilirim doğru, ancak hangi sporu yaparsanız yapın profesynoel yada değil bunu kullanırsınız biz bodyciler yada biz futbolcular işte şöyle yaparken falan filan tarzı, haklı olabilirsin belki fazla kullanmış olabilirim başka topiclerdede dile getirmiş olabilirim ancak bu kadar farkında olmadan birşey yaptığınızda farkında doğal olarak farkında olamıyosunuz bu yüzden aksi yönde tepki göstermiş olabilirim doğru off topicde olsa hiç özürdilemene gerek yok doğru biryere değinmişsin, ancak diğer arkadaşın uyarısı seninki gibi daha düzgün olabilirdi abarttığı kanaatindeyim boşuna büyüdü yani bu tartışma bu kadar : )

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kişisel tartışma içeren mesajları sildim. Off topic devam etmesin lütfen.

Dwight Howard bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş